Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • betamax

    csendes tag

    Nem szoktam soha fórumokhoz hozzászólni, de ez mellett nem tudok elmenni becsukott szemmel.

    Nemrég vásároltam egy "sokak által istenített" Wayteq x950bt hd típusú gps készüléket, amiről a sok fórum olvasgatás után azt gondoltam hogy ez biztos jó , ha mindenki így el van vele telve. Vásárlás után jött a feketeleves.

    Telefonkihangosítója -nekem fontos- egy vacak használhatatlan valami, mindenkivel az első 1 percet oda-vissza hallózással töltöttem.
    Ez már magába is bosszantott, de a kijelzője sem semmi, a legkisebb napsütésben is olvashatatlan, az automata csutka fényerő ellenére is.
    Ami feltette az i-re a pontot, az a navigációs szoftver feltelepítése.
    Megkérdem az eladót, lehet-e igo primo-t rátelepíteni, mire ő : persze bármit lehet hiszen azért nincs rajta térkép.
    Hát, nem lehet csak hekkelt igo-t, én meg ahhoz nem értek, meg nem azért veszek gps-t hogy sz@.akodjak vele még egy fél napig.
    Ezt jó lett volna ha előre mondja.

    Másnap reggel első dolgom volt visszavinni a vételáráért cserébe.
    Még aznap vettem egy Navon n750 -t, szerencsére ezt a cikket nem olvastam előtte, mert simán lebeszéltetek volna róla.
    A cikkel ellentétben nem 1000 hanem 1600 mAh a beépített akkuja, simán bír 2,5-3 órát.
    Mikor a csajom a kezébe vette a navont még ő is megjegyezte hogy jééé ez nem olyan kínais mint a másik volt (pedig én tudom hogy mind az), még a kijelző érintésre is máshogy reagál.
    A kihangosítója tiszta, szépen szól, és "elődjével" ellentétben a telefon csengőhangján csörög, a kijelzője pedig fele annyira sem "csillog" mint az előzőnek.

    Épületben nem, de autóban gyorsan talál műholdat, és esze ágában sincs elveszteni.
    Nem régóta használom ,de nálam még a navigáció nem akadozott soha.

    Vannak hiányosságai, nem 800x480 a felbontása, nincs benne játék, nincs a menüben 30 ikon,..... de én úgy érzem hogy nem is azok az emberek a célközönség akiknek ezekre van szüksége.
    Amit tudnia kell azt tudja , és jól tudja -pofon egyszerűen.

    Nem védeni akarom a Navont, de ez a cikk nem a valódi tudását mutatja be, inkább olyan mintha magának a konkurenciájának kellett volna egy tesztet készíteni róla.
    Lehet hogy a drága vételára nincs összhangban a menüben található ikonok számával, de nekem nem szuperszámítógép kell a szélvédőm mögé, csak egy megbízható gps, full Európa térképpel, és kihangosítóval karöltve.

    Maradok Tisztelettel:

    Farkas Zoltán.

Új hozzászólás Aktív témák