Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz Aron1988 #4 üzenetére

    Hmm, félig felokosított feature phone... miért is?
    Mert azt mondani, hogy üzleti szempontból a BlackBerry 10 OS megbukott, elfogadható állítás.
    Hogy a BlackBerry jó eséllyel szoftvercég lesz két éven belül, elfogadható feltételezés.

    De azt mondani félig felokosított?! Ez vagy a gyártó termékeinek nem-ismeretéből fakad, vagy öncélú flame.

    Légyszíves legalább néhány Mobilarena tesztet olvass vissza, és döntsd el, az amúgy multitaszkra is képes BlackBerry 10 OS az ami nem okostelefon, vagy maga az utolsó készüléken (BlackBerry Priv) használt android...mert szerintem mindkettő smart phone, akárhogy nézem.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    Hát, feltűnő a kontraszt, hogy a MOBILE World Congress-en a BlackBerry emberei egy standon ücsörögnek, kb csak a zászló becsületéért, új bejelentés nincs egy darab se, míg mondjuk az autóipari kiállításokon pattognak mint a guminyúl...

    Most már azon se lepődnék meg, ha androidos mobiljuk sem lenne több...bár még mindig valószínű, hogy egy a Priv- nél kisebb droidos készüléket még kiadnak.

    Azt hiszem 2 év múlva ha BlackBerry szoftvert akar használni egy átlag user, akkor vesz egy Ford-ot vagy egy Toyota autót...

    (Amúgy ettől én még jól elleszek a Passporttal ...amikor megvettem, tudtam, a platformnak nincs jövője. De azt is beláttam, szeretek sokat írni, nem szeretem a 13 cm- nél hosszabb telefonokat, utálom a Facebook -ot ( a Facebook kliens törlése az első dolgaim közt van egy telefonon), nem használom a Vibert, ellenben jónak tartom a Whatsapp -ot, szóval beláttam, ez lesz nekem a jó telefon, noha eredetileg egyaránt nem ezt akartam venni, és nem akartam volna BlackBerry -t.
    Meg kell mondanom, nem csalódtam eddig. Ami hiányzik az a Here Drive, így marad a Gmaps / Waze + Navfree , Sygic, meg nagyon ritkán, de jól jönne a BKK Futár app, persze a weboldalát meg tudom nézni. Az összes többi az teljesen OK. Ezek persze a saját igényeim, nem akarok semmilyen következtetést levonni másokra nézve. Sem az elvakult fanboyok sem a mániákus haterek nem érthetőek számomra. )

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz Ceftriaxone #26 üzenetére

    A félreértések elkerülése végett : természetesen a BlackBerry 10 OS -re van / fut rajta a Facebook és a Viber, csak vagy bénán működik (Viber, gyári Facebook) vagy fizetős ( Facebook 10 app).
    Amúgy az is tény, hogy az androidos alkalmazások kb 20% a nem képes futni a BlackBerry 10 OS-en, ami meg fut, nos a Passporton is több esetben inkább csak egy középkategóriás androidos telefont idéz, (időnként inkább csak alsó- közepet,) és a négyzetes kijelzőn sem mindig ideális minden...de azért nem drámai annyira a helyzet , mert mégiscsak kielégítően fut kb 1000.000 app a telefonomon. Ez több mint a háromszoros egy Windows M készüléknek, akárhogy is nézzük, bár ott van Here Drive +, meg Here Transit, amik jók .
    Persze az android vagy iOS lassan kb másfélszer ennyi , de a saját -külön hangsúlyozom diszlexiások és trollok kedvéért : saját - igényeimnek ez egyelőre nem fontos. )

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz jacis #31 üzenetére

    Hát, kb csak megszokásból, azt hiszem...kérdés lesz e még újabb androidos telefonjuk, meg ha lesz mikor jelentik be. Ha az sem lenne, akkor a hardveres részlegnek kasza. Mondjuk egyelőre nem ezt tartom a valószínű forgatókönyvnek. Szerintem idén még kihoznak egy telefont.

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz jacis #35 üzenetére

    Hát, sajnos ez van...mondjuk én is azt hittem, ha már kimennek, ennél legalább konkrétabb dolgokat mondanak, meg esetleg bejelentik a susmogott "Vienna" kódnevű droidos telefont, vagy ilyesmi.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz Ceftriaxone #36 üzenetére

    Bár Chen nem olyan régen, alig néhány hete mondta, hogy lesz idén második androidos telefonjuk, így lehet hogy mégis csak meglibbenti az MWC közönsége előtt, pont úgy mint tavaly a "Venice"-t...ami végül az androidos Priv lett.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz margithid #33 üzenetére

    Nem hiszem hogy lesz BlackBerry 10 rendszerű telefon még. Nagyon meg lennék lepve. Persze sajnálom...meg azt is, hogy lassan tényleg csak kettő rendszer marad...na jó Ázsia szegény bugyraiban, mint Bangladesh még g tenyészik a Tizen...amúgy azt hittem, a Tizen- ből nem lesz semmi, ahhoz képest "sikeres" a belépő kategóriában.

    Na meg a Windows, de azt is kb izomból tartja fönt a Microsoft, ráadásul már nem az a stabil rendszer, mint volt. Az android összes korábbi baját lassan produkálja (fagy, újra indul) miközben az appok száma alig több, mint két éve, sőt van ami már megszűnt, mert nem támogatta tovább a fejlesztő csapat.
    Mivel azonban a Microsoftnak rengeteg pénze van, és türelme is, nem tudom, mi lesz a mobil platformjukból. Jelenleg eléggé...félkésznek tűnik. A WP 7 példásan stabil és kiszámítható volt, a WP 8,1 -től kezdve ez már sajnos nem igaz.
    De mivel a MS -ról van szó, ki tudja...ha nagyon rá vannak szorítva, tudnak ők jókat is csinálni. Mondjuk ügyesen csináltak magukból egy felhő - szuperhatalmat, pedig pár éve egyes "szakértők " is temették az IT dinoszauruszát, a '80 as évekből itt maradt ócskavasat...hát nem jött be nekik.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz Mercel #44 üzenetére

    Hát, a Z10 kétségkívűl gyenge is, elavult is. Rossz az üzemeideje, és nem túl fényes a kamerája (kivéve a makró fotókat, abban meghökkentően jó, és a fehér szín sem ég be, pedig az még későbbi androidos csúcsmodelleknél sem ritka.)
    Az operációs rendszere meg "haldoklik": kap még két biztonsági frissítést, aztán csá' : már csak maintenance , az is főleg a vállalti és kormányzati ügyfelek miatt ... :U

    De még mindig 2,5-3 -szor annyi alkalmazást képes futtatni, mint egy csúcs Lumia. :K ..nyilván az androiddal együtt, persze. (Túl azon, hogy egy emberi méretű, elegáns készülék, sima működéssel, pompás üzenetkezeléssel, és igen olcsón hozzá lehet jutni manapság. )

    Sad but true ;] ...

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

  • Ceftriaxone

    aktív tag

    válasz Polarstar #47 üzenetére

    Szerintem sem valószínű, hogy most eladó lenne a BlackBerry, nem áll olyan rosszul a szénája sem. Viszont annyit megjegyeznék: ha a Microsoft meg akarná venni, a kanadai kormány aligha akadályozná meg. Az USA nem ellenséges ország Kanada számára, és amúgy is az Angolszász "5 szem " egyike.

    Amúgy a BlackBerry tényleg jól helyezkedik néhány szegmensben, a fölvásárlások egy része határozottan ügyes húzásnak tűnik. Ahogy az autógyártókkal járt nász tánc is, főleg a Ford felé "fordulás ", az" automotive car " irányba.

    [ Szerkesztve ]

    "Vassal formálják a vasat, az egyik ember formálja a másikat" (Példabeszédek könyve)

Új hozzászólás Aktív témák