Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • 1430

    senior tag

    Én különösen azt a funkciót tartom előnyének, hogy jelzi, ha hatótávolságon kívülre kerül az eszköz (vagy a telefon). Például az egykori főnököm telefonja Murphy módon mindig csörgött, mikor elment az asztalától (és bizony gyakran rohangált). Jó lett volna egy eszköz (pl. medál, karkötő, stb.), ami csipogott volna, így nem felejtette volna az asztalán a telefont (amit nehéz kinyomni, mikor egy ügyféllel beszélsz és egy vezetékes headset köt az asztalodhoz :D arról nem is beszélve, hogy a csengőhangaj az volt, ahogy Gerard Butler azt ordította: "This is Sparta" és ez ismétlődött).

    Ugyanakkor már 4,5 éve használok sztereo bluetooth headset-et, és gyakran jut eszembe, hogy tök praktikus lenne egy olyan alkalmazást a telefonra, aminél egy tetszőlegesen kiválasztott bluetooth eszköz hatókörön kívülre kerülése esetén a telefon éles hangot adna. Tehát ha kilopják a zsebemből a telefont és megszakad a kapcsolat, nem csak azt venném észre, hogy megszakad a zene, hanem valahol felhangozna egy éles hang, amit csak kóddal lehetne leállítani (és a kikapcsoló gombot is kiiktatná az alkalmazás >> beépített aksis telefonnál kód nélkül kiiktathatatlan a hang). Szóval a tolvaj vagy eldobja a telefont, vagy sokan fogják megbámulni, ráadásul én is utolérhetem (hacsak közben el nem indul pl. a metro...). Itt gyakorlatilag bármilyen bluetooth eszköz lehetne a "Stick", tehát csak az alkalmazás díját kellene kifizetni. Utána már csak idő kérdése lehetne, hogy kiegészítőket is készítsenek hozzá (pl. medál).

    ''Usus de plura docebit!'' - A gyakorlat majd megtanít a többire!

Új hozzászólás Aktív témák