Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • economist85

    csendes tag

    Nem látom át, hogy mitől domborít nagyon a Nokia ezekkel a WP7-es cuccokkal! A Lumia 800 150-ért fut függetlenben, ezért az árért középkategóriás hardver, nem túl nagy kijelző, és polikarbonát ház dukál egy nem túl kiforrott, még kevés alkalmazással bíró rendszerrel megáldva. 160-ért már almás cuccot kapni! A HTC már évekkel ezelőtt szálcsiszolt alumínium tömbben kínálta a komolyabb modelleket, ma pedig ezt a szintet kb. 80-100-ért meg lehet kapni Android alapon. A nem túl ütős hardvert még tudták tovább butítani, a 710-es megkapta a gyatrább kijelzőt és a Nokiánál újabban divat szétesős műanyagházat (fémnek látszó műanyagkeret stb - E52 és társai!), a 610-ben pedig már a vas is elavult.

    Ha 800-ast adnák a 710 árán, akkor talán, de így egyelőre a konkurensek sokkal jobb ár/érték arányú készülékeket forgalmaznak. A Nokia pedig a régen jól csengő márkanevére apellálva próbál presztízsterméket előállítani csökkenő piaci részesedés mellett - ez így egy "döglött kutya" típusú termék a BCG szerint.

    Meg hát ugye Symbian, Mameo Linux, újabb Symbian, MeeGo, még újabb Symbian és most Windows Phone 7... Egy telefon - egy oprendszer stratégia! Jövőre milyen oprendszer lesz a Nokia csúcsgépeken, és honnan lesz rá megírt alkalmazás? Meddig lehet még 150-180 Ft-ért eladni nem rossz-nem rossz érzetű, de a konkurensektől elég messze lévő színvonalú telefonokat?

  • economist85

    csendes tag

    válasz T.Peter #65 üzenetére

    Persze, minden szubjektív, de nem is ez volt a kérdés! Oké, hogy a Nokia olcsóbb hardveren is szépen fut, valaki a kisebb kijelzőt is jobban szereti, meg vannak akiknek a műanyag is jobban bejön az alumíniumnál. De ezek mind olcsóbbá teszik a készüléket, mégis a Lumia 800 annyiba kerül, vagy picivel drágább, mint a nagyobb kijelzős, komolyabb hardverrel szerelt, aluházas androidok. A 710 árban hozza a hardvernak megfelelő szintet, de nem venném meg a rosszabb kijelző és a készülékház miatt!

    Az utolsó Nokiam (E52) egyszerűen darabokra hullik szét a fémnek látszó műanyagok mentén, az előlapon már nem is csodálkozom, de a telefon mindig meglep valamivel: újabban a hátlapi kamera kerete potyog le a lencsével együtt - szintén fémnek látszó műanyag matrica az anyaga, úgy van odaragasztva. No comment!

    Az hogy a rendszer mennyire kiforrott, nem vitatkoznék, szintén mindenkinek mást jelent a fogalom. Nekem bőven elég, hogy nincs memóriakártya, nincs előlapi kamera, egyszerű felületű az oprendszer (ok, letisztult, átlátható stb - a lényegen nem változtat, visszafogott, hogy gyenge vason is elmenjen - minél nagyobb árréssel el lehessen adni).

    Sok itt a Nokia fan, több generáción keresztül az voltam én is, de kezembe fogtam 1-2 HTC-t, volt nálam almás cucc is, meg voltam párszor a győri Nokia szervizben, és elment egy életre a kedvem a Nokiától. Ettől függetlenül úgy látom, hogy a Nokia talán most majd ad el 1-2 telefont, mert maradt még rajongótábora, de valljuk meg őszintén, ha a ZTE csinálna hasonló minőségű cuccot ugyanezen az áron, jó kiröhögnék, mert ez a cucc pont annyit ér, amennyiért ők telefont szoktak csinálni, és a Nokiánál csak azért ilyen drága, mert Nokia. Így én kb. 2 évet adok a márkának, ha nem rukkol elő valamivel a döglött kutyák helyett, és ez a valami nem a 41mp kamera symbian alapokon.

Új hozzászólás Aktív témák