Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsirfecske

    addikt

    válasz Kaji #1985 üzenetére

    endomondo pro-t használok már 2 éve bringázáshoz, razr i-vel is volt már vagy 12 trackelésem idén mióta jó idő van, hibátlanul megy vele.

    frissítés csak akkor zavaró ha csak a te régiódban nem jön ki míg más már vígan használja, vagy ha lényeges feature jön ki egy új főverzióban amit már hivatalosan sosem kapsz meg.

  • Kront

    tag

    válasz Kaji #1985 üzenetére

    nekem egy hónapig nexus 4-em volt, onnan váltottam razr i-re. (és nekem is ezek voltak az első okos telóim igaz, tableteket/androidot már évek óta használok)

    szerintem (szubjektív!):
    - a nexus 4 szinte mindenben gyorsabb volt, de semmi olyan programot nem használok, amiben a moto sebessége ne lenne bőven elegendő;
    - a nexus 4 anyaghasználata valamivel igényesebb, az üveg hátlap pl. sokkal esztétikusabb és jobb fogású, mint a moto-n ez a gumiszerű kevlárutánzat (ami messze nem kevlár, valami egyszerűbb aramid lehet, talán trogamid)
    - a nexus kijelzője élethűbb volt, ha fotót/filmet akarsz nézegetni mobilon, valamivel természetesebb rajta a kép (én nem filmezek/fotózok mobilon), ellenben a betekintési szöge rosszabb;
    - van giroszkóp és barométer a nexus 4-ben, razr-ben nincs. nekem igazából csak ez (a valódi giroszkóp és nem az acc meterrel szimulált) hiányzik, mert nem lehet vele wi-fi modelleket, drónokat irányítani;
    - azok közül a programok közül amit használok, mindegyik fut moton, engem nem érint az inteles inkompatibilitás;
    - a razr képernyő arányai miatt bizonyos programokat nem portolnak rá vagy rosszul sikerül a portolása (ezek közé tartozna pl. egy hárombetűs navigációs program is, ha létezne androidos változata, de az első hsz-ből egyértelműen kiderül, hogy ilyen program nincs);
    - a nexus 4 kényelmetlenül nagy. 20 perces fülhöz tartásnál már elfárad a kezed, hacsak nincs nagy tenyered. ráadásul nagyon melegszik. süti a füledet.
    - erős használat mellett nekem a razr egy töltéssel két napot kibír, normál használattal hármat, ha csak be van kapcsolva és fél óránként a leveleimet szinkronizálja, de 1-2 rövid híváson/sms-en kívűl más nincs, akkor négy napig is elketyeg. a nexus ennek a felét is alig hozta.
    - nézd meg, hogy egyáltalán mit tudnak az új oprendszerek (pl. itt: [link]), mert akár teljesen felesleges is lehet a legújabb oprendszer. nekem már a 4.1.2-es frissítés sem hiányzott és a 4.2 sem hiányzik.
    - én telefonnal maximum árcímkéket "fotózok" egy áruházban, hogy ne kelljen felírnom papírra. fényképezni fényképezőgéppel szoktam. előbbire mindkettő tökéletes, utóbbira egyik sem alkalmas.
    - ami még fontos különbség lehet, ha sok játék vagy 3d-s program kell, hogy a nexusban tisztán használhatsz 16 giga memóriát, a razr i-ben meg éppen hogy csak 6-ot. az utóbbi ugyan sd-vel bővíthető, de arra (köszönhetően a google új üzletpolitikájának), szinte semmit nem tehetsz fel. (csak zene meg még a fotók mehetnek oda, de program vagy program tárterület pl. nem)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák