Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    egy viszonylag "furcsa" kérdésem lenne. nem nagyon szeretnék még főzött romokkal próbálkozni, mivel úgy érzem, jelenleg elég kiforratlan. továbbá ma lett 1 hetes a telefon, szóval ezt még tán büntetnék is! :D (képletesen persze)
    viszont vannak programok, amikkel szimpatizálok, viszont kérik azt a fránya root jogosultságot...tehát a kérdésem: mennyire volna hülyeség, hogyha hagynám a gyári romot és csak rootolnám a telefont?

    egyébként csinált furcsaságokat ez alatt az 1 hét alatt...pl ebben a pillanatban is, 6%-on állt az töltés, rádugtam a gépre tölteni, majd 2-3 perc múlva látom hogy ott vigyorog a motorola logó :) nem szarakodott sokáig, kb 10-15 mp után már PIN-t kérte, úgyhogy ez csak valami gyors restart lehetett...no de mi lehetett az oka? nyílván nem az akksi, mivel már kapott tápot...
    egy másik furcsaság 2 napja történt, amikor is fel akartam hívni egy számot. rányomtam a hívásindításra (ugye ilyenkor "animálva" feljön a tárcsázott képe) és ez akkor úgy félúton megfagyott, nem reagált semmire, majd ugye kijelző is kikapcsolt egy idő után. viszont haverommal tökjót beszéltem, kb 10 percig :D majd letette a telefont, de nekem továbbra se kapcsolt vissza a kijelző, nyílván nyomógombok se reagáltak, tehát muszáj volt "akksit ki-be" eljárást alkalmazni.

    hozzá vagyok szokva az ilyen balesetekhez, ugyanis PulseMini-ről váltottam...na de azért reméltem gyári rommal, minden káros tartalom hiányában, majdhogynem szűz állapotban...nem lesznek ilyen gyermekbetegségei.

    ja bocsi a monologizálásért :D most a kérdésem a lényeg, a többit csak megosztottam, mint tapasztalat :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz fil #4693 üzenetére

    igen, tudom hogy más tészta. csak néhány program kedvéért gondolkozok rajta, hogy rootolom (pl: setvsel, betterymonitor, stb.) gondolom ezekhez nem elég a root, hanem szükségem van egy superuser app-ra is. jól gondolom?

    az SD kártya a sima gyári. nem nagyon mertem feszegetni az sd kártyát kitámasztó kis piros pöcköt (mármint mikor először beüzemeltem a telót) aztán azóta lusta voltam kicserélni a kártyát :D de ha még egyszer eljátsza velem, akkor csere lesz a sorsa :) viszont mostmár így pár napig csak azért is ezzel a kártyával tesztelem! ha ennyi a baja, úgyis elő fog még jönni.
    telepített progik közt sincs semmi különleges. bár próba szinten raktam fel....hát..."telepítés ismeretlen forrásból" kategóriás app-okat, viszont ezek zömmel le lettek takarítva azóta.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    észre vettem, hogy a képernyő széleit mintha nehezebben érzékelné a teló...konkrét példa: TuneIn app jobb alsó sarkában található ugye a stop/play ikon, na ezt zsinórban 2-3 szor is meg kell böknöm olykor. vagy ha fektetve van a teló, mintha az értesítést is nehézkesebb lenne megfogni, mint álló helyzetben...hangsúlyozom: MINTHA :D szóval nem kizárt hogy csak én vagyok béna egyébként :D tapasztalt ilyen valaki más is?

    keresgéltem, de nem találtam képernyő kalibráló programot, gondolom azért mert kapacitív kijelzőt nem kell kalibrálni (???)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz nfcfx #5199 üzenetére

    ahogy én látom, ha épp valamilyen app-ban vagy, akkor "nyomógombos" verzió, ha alvó állapotban ér a hívás, akkor húzni kell. az okát azonban én sem értem... :D egyébként nekem épp a nyomógombos verzió jön be, huzigálni macerásabb. dehát kinek hogy :)

    közben olvasok tovább, hogy kb 20an leírták előttem a megfejtést.... :D

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Attas #5211 üzenetére

    sehol, semmilyen formában nem láthattad a Defy vagy Defy+ és a vízálló szavakat egy mondaton belül....ez a telefon CSEPPÁLLÓ! tehát pl egy fröccsenést kibír...egy pocsolyába ejtést kibír...egy nyári vihart kibír...ezeket is csupán nagyobb százalékban, mint egy hétköznapi, nem starpatelefon.

    egyébként nekem ennyi biztonság érzet bőven elegendő, eszem ágában se lenne víz alá tenni "erőszakkal"...ha pedig mégis baleset történik, biztonságban tudhatom a telefonomat. na szóval a CSEPPÁLLÓságnak ez volna a lényege.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    még az előző telefonomon az apps2sd miatt hoztam létre egy EXT3 partíviót az sd kártyámon. hülye fejjel jó nagyot, biztos ami biztos alapon :) most pedig szeretném törölni ezt a partíciót. bevallom őszintén nem is próbálkoztam még semmilyen formában, de úgy sejtem win7 alapból nem képes ilyesmire... valaki segítene, hogy mivel s miként tudnám ezt megtenni?

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Goose-T #5359 üzenetére

    köszönöm szépen! ez tökéletesen megfelel szerintem :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    facebook kliens úgy tudom képes szinkronizálni a kontaktokat (értelmét nem látom ugyan :) )

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    ismét a segítségetekre volna szükségem :)
    nem tudok rendes peer to peer kapcsolatot létrehozni a telefon és a gép között...kizárólag úgy csatlakozik, ha bepipálom a WIFI beállításoknál az "Auto IP"-t...ami ha jól értelmezem arra szolgálna, hogyha a DHCP elvérzik, tehát nem kap IP-t, akkor egy alap IP címmel próbálkozik. na most ilyenkor fel is csatlakozik, de sokszor csak pár másodpercig van kapcsolat, utána bont is.
    hangsúlyozom, peer-to-peer kapcsolatról van szó! otthon nincs routerem, tehát ad hoc kapcsolattal próbálkoznék (mint látszik is, nem sok sikerrel...)
    statikusan is próbáltam, ugyanúgy pár másodperc után bont.

    valakinek van valamilyen ötlete?

    még annyit, hogy egy konkrét program miatt szeretném ezt összehozni.
    TouchOSC a neve, egy app van a telón, egy MIDI Port nevű host program pedig fut a gépen, és ezt kettőt szeretném valahogy összehozni :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz #71562240 #5444 üzenetére

    nem altatásról van szó, azt ki is kapcsoltam, itt bent melóhelyen pl napi 8 órában Wifiről vagyok :) úgyhogy telefon hiba azt hiszem kizárva

    a gépen állítok be valamit rosszul szerintem, pedig a "varázslóval" csinálom, egyszerü ad hoc kapcsolat létrehozása...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    "jó páran"...az 2-3 ember mind?? :U

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Attas #5449 üzenetére

    milyen módban csatlakoztattad?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Attas #5451 üzenetére

    ha azokat a mappákat látod, amiket írtál, akkor az bizony az SD kártyád tartalma :)

    root + magyarítás dologhoz pedig bocsi, de nem tudok érdemben hozzászólni.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Attas #5453 üzenetére

    várj...jól értem, hogy a bekapcsolt állapotban, a telefont "USB Mass Storage" állapotba helyezve formáztad a kártyát? bár ha előtte lementettél mindent és vissza is helyeztél mindent, elvileg max 1-2 force close fordulhat elő.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Attas #5457 üzenetére

    1. Contacts > balszélső menügombot megnyomod (megjelenik az almenü) > Import/Export > (a Te esetedben) Import contacts from: SIM card

    2. először is: Settings > Battery & Data magager > Data delivery > Data disabled (ezzel tiltottad a mobil adatforgalmat) majd ezután akár valamelyik képernyőre kirakott wifi widget-tel ki be kapcsolhatod a wifidet :)

    3. mail.google.com :D azon belül...bal felül (Gmail legördülő menü) Címtár, majd itt könnyedén szerkesztheted a kontaktokat. de egyébként azt hiszem a Phone Portal is képes erre: ugye wifi-n vagy usb-n összekötöd, elindítod, böngészőbe beírod az IP-címet, amit kér és itt az üzenetektől kezdve a kontaktokon át, a képeket videókat, memórakártyát...szóval elvileg mindent tudsz babrálni. sok sikert! :)

    egyébként erősen ajánlom a kontaktok szinkronizálását google account-tal...én egyszer csináltam meg, még úgy 2 éve, azóta ez a 3. androidos telefonom és első bakapcsolástól számított kb fél perc után minden kontakt, kb 200 db, néhol 2-3 számmal + mail címmel..szóval minden adattal együtt elérhető volt :)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    fuhha....még a végén kiderül, hogy ez a szerencsétlen telefon egy használhatatlan, kukába való vacak...szar kijelzővel, szar akksi idővel, még az IP67-es szabványt se merték ráírni (persze ez meglepően sok embernél nem jelenti egyértelműen azt, hogy "nem kéne próbálkozni") ráadásul még support sincs hozzá, természetesen véletlenül sem marketing van a háttérben, neeem...ezzel is csak fel akarnak idegelni minket, usereket.

    szerény véleményem szerint pedig: az, hogy nem jön rá ICS, egyszerű marketing lépés, mint pl pc játékoknál a videókártya támogatás, stb...
    vagy ha esetleg mégis megesne a szívük rajtunk, középkategóriás telefon tulajokon (mert akárhogy nézzük, a defy+ az...), akkor az boldogság. de egyébként kizártnak tartom, hogy változna az üzletpolitika :) elég legyen már a szapulásból! .....

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Vegha #5622 üzenetére

    Te ezt most teljesen komolyan írtad?? ....
    mit akarsz szerencsétlen telefontól? 2 hetes készenlétet??? csak mert te "Flight mode"-ba nyomtad???
    tegnap reggel bekapcsoltad, tehát cirka 24 órája akksiról megy (tök mindegy hogy flight mode vagy sem....megy és kész)

    én hétfő (azaz tegnap) reggel vettem le töltőről, beszéltem egyszer egész pontosan 1óra 32 percet, aztán kicsit később 1óra 3 percet, meg volt még pár 10-30 perc közti beszélgetésem is, játszottam Asphalt 6-tal kb 30 percet, Blood and Glory-val úgy 45 percet, wifi legalább 8 órán keresztül altatás nélkül ment és szinkronizált míg melóban voltam, kb másfél órát hallgattam zenét, pár videót is megnéztem youtube-on, és fórumot olvastam míg hazaértem...és biztos biztos van még olyan, amit kifelejtettem.
    na most: 1 nap 3 óra 16 perc akksi használati idő mellett most áll 30% környékén, ergo ma estig már nem fogom megúszni töltés nélkül!

    másfél nap és hoppá, töltenem kell a telefont...és ez - a fent sorolt tevékenységek mellet - akkora kompromisszum? nekem egyáltalán nem!
    akinek igen, az adja el a telefont és vegyen használtan pl egy Nokia E52-t! de most komolyan...akinek ilyen fajta igényei vannak, annak nem a Defy+ való, de egyáltalán....semmilyen okostelefon nem való.

    Dark Archon: nem bántani akarlak...de az, hogy Te így jártál a telefonnal és próbálod elérni a szervíznél, hogy igazat adjanak neked....nem jelenti feltétlenül azt, hogy pl mazsi vagy akárki más leszarná a készülék hibáit.
    de ha már itt tartunk....egy kérdésre válaszolj kérlek! módosítottál akármit korábban a telefonon? csak mert Te magad írtad, hogy korábban nem volt baj a telefonnal. így még egy nagyon laikus is azonnal kizárja a hardver hibát!
    nekem is csinált már érdekes dolgokat (talán 2 alkalommal) de mint már írtam is korábban, nem rendeltetésszerű használatkor. értsd: nem Marketről származó app telepítése és futtatása során.... és akármilyen blődnek is hangzik, akár ennyi is okozhatja a hibát.

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz ambudriver #5723 üzenetére

    ezt "hívás tartás"-nak hívják, és ez egy szolgáltatás, amit a mobil szolgáltatódnál tudsz csak módosítani. nem tudom pontosan, de ha "egyéni" ügyfél vagy, valószínűleg telefonos ügyfélszolgálaton keresztül is módosítani tudod a beállításokat.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Dark Archon #6113 üzenetére

    a "gond" ott van, hogy sok program időről időre cpu-t is használ (tunein radio olykor nálam pl 30% !!) így nyilván aksit is szívja lefele. én csak az ilyen, cpu-t használó appokat szoktam lelőni gyári task manager segítségével. hiszen ha nem használom, miért is fogyasszon? bár az igazsághoz az is hozzá tartozik, hogy egy-két widget ennél többet eszik...és persze sokszor tapasztaltam már, hogy a memória felszabadítás is tökéletesen működik, úgyhogy nekem személy szerint semmi bajom sincs a ram méretével :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz BSOD #6183 üzenetére

    Uber Music

    én már egy ideje ezt használom, szerintem egyszerűen gyönyörű! kirakja az albumképet, és háttérben pedig magáról az együttesről egy full képernyős háttérképet, ami szerintem rohadt jól néz ki! ráadásul a menü és a lejátszó felület is letisztult, szép. (egyébként free-be van jópár téma is, amivel még jobban személyre tudod szabni a felületet)

    régi telefonomnál sokat számíott, hogy a poweramp-ban van eq...de ennél a telefonnál nem érzem szükségesnek :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz oliverkiss32 #6201 üzenetére

    akárhogy is nézem...ez a videó formátum bizony mp4 :)

    kérlek magyarázd meg, mit értesz "helytakarékos" formátum alatt, mert nem igazán világos számomra, hogy mi a probléma...a 640X480 (VGA) egy elég nagy felbontásnak számít, ha ezzel a beállítással futsz neki a felvételnek, nyilván helyet is igényli (egyébként nézd meg az "egész film"-edet, ami állítólag elférne...hogy az milyen felbontású, meg fogsz lepődni :) ja meg az fps-t is érdemes meglesni. a defy plus-nál asszem ez 30 fps)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz mazsi #6257 üzenetére

    pontosan! :D épp minap beszéltünk hasonló dolgokról haverommal. és megdöbbentett a felismerés, hogy évekkel ezelőtt egy Nokia 3310 és egy Space Impact 2 mennyire boldoggá tudott tenni minket :D ...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz alias3t #6266 üzenetére

    "de spec. a Space Impact 2 soha nem tett boldoggá :D"

    mit mondhatnék...ezek szerint különc gyermek voltam :D :P

    obZen! baj van? :) beszéljük meg inkább!

    apropó! zsinórban egymás után 2 nap sikerült lemerítenem a telefont 20 órán belül.
    mindehhez nagyon unatkoznom kellett, és gőzerővel kerülnöm a munkát persze :D ha valakit érdekel, leírhatom, mégis miket csináltam. elég hosszú lenne a lista :D
    csak ismételni tudom: akinek ez túl nagy kompromisszum....

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    kis OFF...de valahol mégis idevág :)
    Motorola MOTOLUXE 2.3.7. és magyar menü!!

    szóljatok le nyugodtan, de szerintem innentől kishaznánkban is beindult a sokak által olyannyira várt support a Motorola részéről. és innentől még egy céggel kevesebbet lehet anyázni. (mily' kár, igaz? :D)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz premete #6476 üzenetére

    pontosítok: szerintem innentől kishaznánkban is kezd beindulni a sokak által olyannyira várt support a Motorola részéről :)

    bootload nyitogatás a cég szemszögéből nem supportnak számít szerintem. Neked, mint átlag felhasználónak nem hiszem, hogy ÉRDEKED az, hogy rootolni tudd a telefont. (ne értsd félre, tisztában vagyok vele, hogy számtalan Defy+ tulaj vágyik most erre, de ne erről az oldaláról közelítsd meg) Motorola szempontjából az tűnik inkább érdeknek, hogy BOLONDBIZTOS legyen a rendszer

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Dark Archon #6479 üzenetére

    én úgy vettem ki a cikkből, hogy elég akadozva működik (elvileg a nagy kijelző miatt...)
    engem küllemre győzött csak meg igazán :) szerintem élőben is megtapizom, masszívnak tűnik képek alapján.

    a kamera gomb tényleg jó, kényelmesebb exponálni és kattintgatni. de én pl. megvettem a Camera 360-at és abban rakás effektet csak a kijelzőt pötyögtetve lehet elsütni. igazából megszokás kérdése szerintem :)

    egyébként a MOTOLUXE azért sem tűnik jó döntésnek, mert nagyobb kijelzőt kapott, viszont kissebb akksit...és szerintem ez nagyobb gikszer, mint az, hogy 800Mhz-en pörög a proci...na de lesznek még itt okosságok! én legalábbis tényleg úgy érzem :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz #71562240 #6482 üzenetére

    mellékesen jegyzem csak meg, félreértettétek a Motoluxe-al kapcsolatos hozzászólásomat :N
    nem összehasonlítani akartam a két telefont :D egyértelmű, hogy más kategória. (bár az árát tekintve én most igen gondolkozóba esnék, mert ebben az árkategóriában szerintem ismét csak ütős kütyüvel jöttek ki Motoék. (persze mindez csak akkor igaz, ha valakinek fontos a minőség, ne jöjjetek azzal, hogy pl a ZTE Blade mit tud fillérekért :D)

    én csupán a sokat fikázott support-ra (vagyis annak hiányára) reflektáltam. illetve célozgattam arra is, hogy jó eséllyel elindultunk valami jó irány felé :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz w333 #6486 üzenetére

    én meg úgy látom, hogy a Razr relatíve régebbi modell (a Razr Maxx meg nem tudom honnan veszed, hogy nem magyar, mikor tudtommal még nincs is nálunk...)
    miért ne fordulhatna elő, hogy a Motorola innentől ránk is gondol, és többek közt kapnak magyar nyelvet az új modellek? :U

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    ez jól hangzik :) de én a legutóbbi kamu után azért kicsit óvatos vagyok...megvárok pár emberkét, hogy leírják a tapasztalatukat.

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    mellékesen...ez az AsiaRetail már így magában is azonnali garancia vesztéssel jár, nem?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz nfcfx #6696 üzenetére

    viszont "unroot-olni" lehet (még ha nem is nyomtalanul), de a retail csere is ugyanúgy visszafordítható?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Icetee #6756 üzenetére

    "barátnőm Samsungjában meg kiírja pontosan"
    az, hogy nem 70%ot ír (tehát nem kerekít), nem jelenti feltétlenül azt, hogy a 67% pontosabb, mint a 70% :) szerintem egy üzemelő telefonnál LEHETETLEN pontos akkumulátor töltöttségi szintet megállapítani. mármint százalékban persze!...

    egyébként is...emlékezz vissza egy kicsit, nem is olyan régen, a Nokia telefonok hőskorában még 5 (?) rovátka alapján tudtál tájékozódni ilyen téren :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    a bl7 rootot hányan csináltátok már meg? ha azt mondjátok működik, este én is rápróbálok

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Icetee #6765 üzenetére

    nem a program méri az értéket, hanem az is csak kiolvassa a megfelelő helyről. (mondjuk nem tudom a motocharge hogyan tudja mégis százalékra "pontosan" mutatni) én azért nem variáltam vele, mert szerintem nem hiába "nem kompatibilis"-ként a Google Play... bár ettől nyílván könnyedén rá lehet hegeszteni a telóra.

    egyébként szerintem is teljesen jó ez a gyári rendszer, én pár hack miatt szeretném csak rootolni, utána valószínüleg unroot lesz belőle és nem bántom többet :) nem idős még a telefon, de asszem talán 2 újra indulás volt eddig, mindkettő megbízhatatlan forrásból származó app futtatásakor történt. és az FC-ket is meg szokta oldani egy clear data vagy app reinstall (talán 2-3 progival volt eddig gondom)

    [ Szerkesztve ]

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Goose-T #6768 üzenetére

    én megértem a "Kollégát" :) rossz fényviszony tényleg elég rendesen megfekszi a gyomrát. és valahol már az a mondat sem állja meg a helyét a mai világban, hogy "a telefon nem erre való"...mert hát na :D teccikérteni? :DD

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Dark Archon #6980 üzenetére

    nálunk hazafele jövet van egy pont, azaz egy kb 50 méternyi szakasz, amikor elmegy a T-érerö. nem tudom mennyire mérvadó, de anno a pulse mini minden egyes alkalommal megszakadt, ez a jószág pedig már többször átvészelte :) szakadt már meg a defy-vel is a vonal, de legtöbbször csak akad párat a hang, aztán mintha misem történt volna :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    úgy döntöttem, rootolom a kicsikét :) b@szok a garira :D
    a szokásos "pár kérdésem lenne elötte" részt én sem hagyom ki...
    OTA frissítést kapott ugye, ahogy olvastam, valaki szívott is emiatt. tehát ha jól vettem le az infót, akkor megyek tutira, ha rsdvel feltolom a Nortol tárhelyén található eredeti rom sdf-et, majd bekapcs, wipe, minden nélkül egyböl nyomom rá a rootoltat?
    akkor...magyarítás az ok. 720p mod müködhet?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Raqueia #7008 üzenetére

    akkor este meg is ejtem azt a bizonyos elsö bemetszést :D egyenlöre nem tervezek rom cserét...vagy van olyan, amire szerintetek érdemes? csak mert gyakorlatilag naponta jönnek friss release-ek :D

    nfcfx! szuper, így tovább :)
    egyébkét magát a fénykép minöségét többen jobbnak ítélték a fözött romokban. bravia engine, ha jól tudom...ezt valahogy nem lehet külön, rom csere nélkül mókolni?

    még egy apróság...nem nagyon láttam visszajelzéseket a beatsaudio cuccról...azért mert olyan rossz vagy mert annyira alap? :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    rendeltetés szerü használat mellett nem volt még semmi problémám gyári rommal. nem hiszem, hogy custom rom mellett ugyanezt elmondhatnám :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    lenne még egy fura kérdésem: custom recovery telepítésnél a 2ndinit mekkora adatmennyiséget kap le a netröl? mert itthon egész konkrétan gprs van :D csak hogy tudjam, hány órát kell várnom :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    nos...BL7 root :D

    először is: wipe
    aztán mivel OTA frissítést kapott a telefon, először rds lite-tal felnyomtam a csupasz sbf-et. majd úja wipe
    felnyomtam a rootolt sbf-et

    most pedig bootloader error van :)

    ötlet? megoldás?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz nfcfx #7060 üzenetére

    http://www.motoroladefyall.info/content/defy-android-236-dfp-231-root-cwm-magyarítás

    ezen sorok szerint csináltam :) a két sbf is innen származik. (csupasz + rootolt)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    most azon gondolkozok, hogy megpróbálom újra, zsinórban egymás után az eredeti rom és aztán a rootolt... lehet a wipe volt a baja? (wipe után ugye bekapcsol, én nem csináltam semmit, hanem már a pin kód előtt kikapcsoltam...)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    srácok! valaki legyen még ébren légyszi :D

    most ott tartok, hogy sokadig próbálkozás után is bootloader errort kapok...de mondom akkor semmi gond, felrakom a sima sbf-et és békén hagyom mára.

    na azzal annyi gondom van, hogy nem talál szolgáltatót :D tudtam én, hogy nem este kell ennek nekilátni...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Raqueia #7069 üzenetére

    az eredeti rom: http://motoroladefyall.info/motorola/joe30_236_DFP-231_Magyaritasa/DEFYPLUS_U3_4.5.1-134_DFP-231_GR_SIGN_UCADEFYEMARAB1B80AA004.0R_PDS03C_USAJRDNGIBRRTCEE_P022_A022_Service1FF.sbf.gz

    root-olt rom: http://motoroladefyall.info/motorola/joe30_236_DFP-231_Magyaritasa/DEFYPLUS_U3_4_5_1_134_DFP-231_CEE_ROOTED_No_Signed.rar

    próbáltam már:
    1. rsd - eredeti rom >> automatikus bekapcs - kikapcs + wipe >> rsd - rootolt rom
    2. rsd - eredeti rom >> bekapcs - kikapcs (no wipe) >> rsd - rootolt rom

    mindkettőnél folyamatosan bootloader error a vége....

    amit viszont tényleg nem értek, hogy az eredeti sbf-el miért nem találok T-hálózatot??? na mindegy nem húzom fel magam... nagyon olyan érzésem van, hogy ezt én benyaltam :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Raqueia #7071 üzenetére

    várj! :D honnan látod, hogy magyarított? én az itt leírt Joe30 féle rootolt rom + cwm + magyarítást akartam megcsinálni. és ugye oda be van linkelve minden. az eredeti rom és a rootolt rom. na meg a magyarítás...de odáig ugye egyenlőre nem jutottam :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    nem nem....köszi Srácok, de én vagyok láma :) annyi történt (már ha érdekel valakit :D ), hogy ugyebár én e szerint a leírás szerint fogtam neki: Defy+ Android 2.3.6 (DFP-231) root, cwm, magyarítás, ami ugye egy későbbi írás, mint a BL7 root híre kijött. én pedig leszedtem az AsianRetail sbf-et, mellé a firmware-t....és ugye még aznap jött a Joe30 féle okosság, a rootolt sbf.
    na most...mint mondtam, a fenti leírás szerint kezdtem neki valamiért, ugye én mindig azzal kezdem, hogy a leírásban említett összes linket lekapom/ellenőrzöm megvan e. ez most is megtörtént, csak hogy az ott említett "eredeti rom" nem egyenlő a gyári sbf-el :D

    amire ki akarok lyukadni: nekem most egy kici kínájíí AsianRetail zakatol szegény telefonomon, és erre akartam ráerőszakolni a Joe30 féle rootolt romot... :D de mostmár legalább őszinte a mosolyom (tegnap este még nem volt az :D) mivel tudom a megoldást. viszont sajnos mai napra pihenőre kell küldenem a telefont, mivel bent munkahelyen nem tudok műteni. bár a sok kínzás után meg is érdemli :)

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Raqueia #7078 üzenetére

    additional information: mint említettem, nem talált hálózatot a telefon. bejöttem munkahelyemre és hopp! egyszer csak jönnek az sms-ek :D whhaaat??

    én debrecen mellett lakom (kb 8 km-re) az ottani adó torony miben különbözik a debrecenben lévő adótól? :D

    ez a lényegen nem változtat természetesen, biztos csak kissé paranoiás lettem az utóbbi pár órában... :D

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    válasz Mentolka #7088 üzenetére

    nem a gyári sbf-et raktam fel először, hanem az "original" AsianRetail 2.3.6 sbf-et...ez pedig egy másik eljáráshoz kell. nem összekeverendő a Joe30 által leírt eljárással !!!

    egyébként Nortol! az ilyen félreértések elkerülése végett javaslom, hogy abba a leírásba linkeld be egyértelműen a gyári sbf-et! ([link]
    csak mert én hülye fejemmel tényleg annyit csináltam, hogy megnéztem arról az oldalról minden megvan e a kis mappámban. megvolt, hát neki láttam :) bár ez lehet csupán az én bénaságomat tükrözi...

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

  • bepken

    veterán

    sziasztok!

    sikeresen rootoltam a telefont! :) köszönöm a segítséget, végülis tényleg kiderült, hogy én néztem be a dolgokat :)

    most annyi kérdésem lenne, hogy a "Market" minden indításkor FC-zik...és gyanítom azért, mert le kéne frissülnie Google Play-re....már egy fél órája el van indítva, töltöttem is le cuccokat, de valamiért nem "alakul át" :D van erre valami megoldás?

    és nfcfx!
    a 720p modot így később is feldobhatom még? vagy első indítás után kell azt is a magyar nyelvvel együtt?

    ╔═══════ "Csak egy visszatérés létezik és az nem a királyé...hanem a JEDIÉ!" ═════╗ ╚════════════════ Xiaomi Mi A1 ═════ Huawei Nova 5T ═════════════╝

Új hozzászólás Aktív témák