Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Keem1

    addikt

    válasz Stiky #4 üzenetére

    Szerintem itt a lényeg azon van, hogy a möszijő neten lezsírozza a repjegyet, kártyájáról lehúzzák az ellenértéket, meg vmi azonosító smst kap.
    Repülőtéren meg ugyanígy elektronikusan megkapja a beszállókártyát.
    Ez utóbbinak a mikéntje meg 1) delikvensre 2) repülőtérre van bízva. Hogy aztán mms-ben, vagy wifin vagy bluetooth-on vagy más egyéb módon kapja-e meg (illetve olvassák le nála a kódot a gépnél), az már technikai részletkérdés.

    Még egyszer a lényeg tömören, összefoglalva: az ötlet kigondolásától egészen odáig, hogy becsatolod a gépen az övet, egy darab papírt nem láttál. Ez pedig ígéretes fejlődés.

    "De szerintem ha mindent elektronikus úton kap meg az utas, akkor fennáll a veszélye a visszaéléseknek és a véletlen törlésnek is."

    Ehhez álljon itt 1 példa:
    Szinte amióta bevezette a MÁV a netes jegyvásárlást, azóta csak úgy veszek jegyet, ha havonta-kéthavonta vidékre utazok. Neten lerendezem, kártyáról levonják a pénzt. Keletinél (még egyelőre, feltételezem, míg a kallerek nincsenek kis terminállal felvértezve) bepötyögöm az automatán a tízjegyű számot, kilöki a jegyet.
    Megkérdeztem az infónál, mi van, ha szar az automata 10 perccel indulás előtt, vagy elfelejtem felvenni a jegyet. Válasz: nincs gáz, jegyzőkönyv a kallernél, majd ő beadja a központba, kivizsgálják, ha nem volt jegyem, akkor jól megbüntetnek, ellenben nem történik semmi.
    Gondolom itt is ez van, ha elvesztesz mindent, kicsit macerásabb később az utánajárás, de ez a legrosszabb, ami történik az amúgy igen csekély esélyű full törlés/adatvesztés esetén.

Új hozzászólás Aktív témák