Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz .OM. #101 üzenetére

    szuper, hogy a 7,5 mrd emberből akadt olyan (akiről nem tudunk ugyan semmit), aki szerint van értelme egy ilyen adónak. az a helyzet viszont, hogy nem mindegy a kontextus, amiben egy adó születik. hány és milyen adó van mellette? mennyire lett felépítve és jól bevezetve? megannyi kérdés, amire tudjuk a választ: szarul, sebtiben összedobva, arrogáns módon keresztül verve, agyatlanul kommunikálva stb.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • vzozo

    senior tag

    válasz .OM. #101 üzenetére

    Aha, szóval találtál egy orosz (!) újságírót, akinek hogy-hogy nem tetszik az ötlet. Nyilván a keleti "demokratikus" társadalmak és azok ideológusai a minták, LOL... Sosem értettem ezt a nagy magyar-orosz barátságot 40 évnyi szovjet rémuralom után, de ez legyen a te dolgod, neked kell magaddal elszámolnod, én tudok tükörbe nézni.

    Mondják azt, hogy nem illik az embert a személyében támadni, Oké, hagyjuk hátra, hogy orosz, akkor nézzük az érveit. Egyrészt csúnyán hazudott a texasi internetadóval kapcsolatban, mivel mint olyan, nem létezik.

    Másrészt ez lenne a nagy javaslat?

    However, there's one reason that I believe heavy Internet use should be taxed -- progressively, if possible: It would force technology companies to develop ways to minimize traffic and perhaps push the Internet's technological development toward decentralized, mesh-based communication.

    Miért is kellene minimalizálni a forgalmat? Én csak azt látom, hogy folyamatosan esik a kommunikáció ára, miközben növekszik az elérhető sávszélesség. Tudod, Moore törvény, kb. itt is érvényes.

    Decentralizáltság? Hát helló, az Internet alapjaiban az lenne, még ha tudjuk is, hogy a valós életben ez nem feltétlenül alakult így, de elvileg az. Azt pedig tudom, hogy mi a mesh-based communication, csak az erőszakos erőltetésének nem látom az értelmét.

    De te majd biztos elmagyarázod nekünk ezt az egész katyvaszt.

Új hozzászólás Aktív témák