Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #226 üzenetére

    A lumiákat eddig a minőségi összeszerelés jellemezte? :Y Hol? Mikor?
    620: Kiperegnek a gombjai.
    920: Recseg oldalról megnyomva a hátlap.
    640: Recsegő hátlap, rossz illesztés
    830: Elálló kilelző.
    930: Elálló kijelző, lötyögő gombok, elálló hátlap.

    És ezek csak azok amikkel személyesen találkoztam több esetben is. Ez minden de nem minőségi összeszerelés. Semmivel sem rosszabb ezektől a 950, de igaz sajnos nem is jobb. És ezen valóban illene már változtatni.
    De egyben igazuk van a itt egyeseknek, talán látatlanba nem kellene orrba szájba fikázni, mert nem túl hiteles dolog és maximum kinevetteted magad. De természetesen ehhez is jogod van ;) Ez a többieknek is szól nem csak neked.

  • janeszgol

    félisten

    válasz densoft #271 üzenetére

    Előveszed a Lumiat titokban, senki ne lássa, ciki. Csak meg akarod nézni, jött-e email. Erre megreccsen és minden fém-, üvegbuzi (android, iPhone) odanéz. Meglátják a kicsi WP-det és kiközösítenek.

    Amúgy nem tudom. Max annyit, hogy az gyenge illesztésre vall és pár leszedés után lötyöghet, esetleg le is eshet (pl zsebből kivéve).

    [ Szerkesztve ]

  • utomi

    senior tag

    Na akkor én is leírom a saját kis tapasztalatom. Előre bocsátom, hogy én nagyon szerettem volna szeretni ezt a telefont és, hogy megvásároltam a telefont az MM-ben tehát úgy érzem jogosan formálhatok véleményt.
    A történet ott kezdődött, hogy nekem nagyon bejött mindig is a WP. A WM10 TP-ket egy 930-on kipróbálva nagyon kellemes érzés fogott el és amikor megláttam a 950XL specifikációkat és a demót róla nagyon megtetszett a telefon. Mondjuk nekem pusztán figyelmetlenségből és téves feltételezés okán eszembe se jutott, hogy a 950/950XL tiszta műanyag és nincs ugyanolyan fém kerete mint a 930-nak de úgy voltam vele, hogy a cserélhető akku és a microsd pótol mindenért. Hát nem. Először mikor kibontottam nem akartam elhinni, hogy az MS ilyen igénytelen plasztikot használt. Az egy dolog, hogy a telefon jellegtelen (mert nagyon is az) de, hogy ennyire olcsó hatást keltsen az már más dolog. Értem ,hogy nem mindenkinek jön be a fém vagy az üveg és , hogy általában úgyis mindenki tokot tesz rá és akkor meg mindegy , hogy fém vagy műanyag de szerintem ez így akkor is vállalhatatlan. Ehhez képest a 930 egy kategóriával feljebb van de még a 920 is. Egyébként a fém merevséget ad egy telefonnak, na meg én szeretem ha van súlya egy telefonnak és olyan mint ami mindjárt kettétörik. Ok ezen túl léptem, gondoltam majd veszek rá egy Mozo hátlapot. Bekapcsoltam az XL.t és leesett az állam. A kijelző brutálisan szép. Tényleg. Szerintem az S6 Edge+-t is alázza de ez csak magán vélemény. Elkezdtem használni és akkor jöttem azok a bizonyos bugok. Konkrétan a nálam töltött 3 nap alatt legalább 10 magától kikapcs vagy menet közbeni fagyi. Ez pedig ebben az árkategóriában megbocsáthatatlan. (Amúgy bármilyen árkategóriában az!) Értem, hogy ki akarták adni minél hamarabb de ez így nagyon nincs rendben. Ez nem beta rendszer ez még mindig Technical Preview. Volt, hogy kamera közben indult újra de volt, hogy OneDrive alatt vagy simán mikor standby-ban volt és a kutya sem nyúlt hozzá. Nos ezután fogtam összecsomagoltam és visszakértem a pénzem. A következő 1 évben biztosan nem lesz WP és MS telefonom.
    A többi tapasztalatom nagyvonalakban:
    -igénytelen és éles plasztik ótvar hangerő és power gomb
    -a hangszóró szörnyű
    -a hátlap recseg és lötyög pedig mindössze 2x volt leszedve. Mi lesz itt 3 hónap múlva?
    -a kamera brutál jó (szerintem most a legjobb a piacon) és a vakus móka is tetszett (már amikor nem pont akkor fagyott merevre)
    -maga a rendszer tele van rengeteg jó ötlettel csak sajnos egyrészt ez nem egy kész rendszer másrészt pedig hiába a jó rendszer ha egyszer a kutya se készít hozzá egyetlen jó programot se. Tudom tudom ez ilyen örök probléma hiszen nem lesz addig rá fejlesztői kedv amíg nincs értékelhető részesedés de nem lesz részesedés amíg nincs program. :W
    Szerintem a megoldás egyébként az lenne ha az MS ugyanolyan áron adná a telefont mint anno a Google a Nexust. Hiszen lássuk be anno erről volt híres a Nexus. Az talán még adhatna egy lökést különben MS végtelen pénze ide vagy oda ez a rendszer is a Blackberry OS 10 sorsára fog jutni. Előbb utóbb a részvényesek meg fogják unni a dolgot.

  • Locutus

    veterán

    Nos, bármennyire is igyekeztem megbarátkozni ezzel a 950XL-el, ma eldöntöttem hogy visszaküldöm.

    Több dolgot is imádok a telefonban, mint pl a fekete előlapba szépen beleolvadó kijelzőt, az iris felismerést, a fényképezőjét, a csempés start letisztultságát, a baromi jól működő edge böngészőt, a kiválóan használható billentyűzetét... sajnos van több dolog, ami olyan szinten felbasz már, hogy nem tudok "másfelé nézni".

    Az egyik fő probléma a hátlap minősége. A műanyaggal még nem lenne bajom, meg szép is, de hogy nyekereg... és nem kicsit... a bal alsó sarokkal chewbaccás videót lehetne forgatni a youtubera, de legalább 3 másik ponton is nyekereg még. Ezenkívül az oldalsó gombok minősége kritikán aluli. Élesek, lötyögősek. Beszéltem egyik külföldi fórumon egy userrel, és azt írja, hogy még a mozo hátlap sem 100%-ban szünteti meg a nyekergést, csak sokat csökkent rajta. Most komolyan? Még ha plusz 60 eurót elköltök rá, akkor se lenne tökéletes? Eleve az felbasz, hogy gyárilag nem kapok jó hátlapot, de akkor még reményem sincs egy nyekergésmentes telefonra? Nemtom mit gondoltak ezek... A hab a tortán, hogy az egyik felvett videómon is rajta van, ahogy nyekereg közben a kezemben ahogy tartom. Mozo tokra meg még várjak is 4 hetet, hogy addigra vissza se veszik a telefont se, ha "netán" mégse fasza azzal se.

    Aztán ott a bluetooth fagyás. Nem tudom kihangosítva használni az autóban, márpedig nekem ez nap mint nap kellene. Szégyen a köbön, hogy egy M$ szintű gyártó nem tudja 1-2 napon belül orvosolni, vagy hogy ez nem derült ki a tesztelőknél, insidereknél, stb. Hihetetlen. Tele az összes fórum ezzel a hibával, és egy hete se bú se bá, hogy mikor fogják javítani egyáltalán. Meg még changelogot se adnak ki semmiről. Hát akkor bekaphatják... Ráadásul ha bekapcsolva hagyom a BT-t, sokkal gyorsabban is merül a telefon, mint a Note3.

    Aztán ott a .29 frissítés. Egy hete kint van már igaz? Na nekem nem. Meg úgy ötvenezer másik telefonra sem. Mert ebben is elbasztak valamit, és meg se jelenik. Csináljak hard resetet, de úgy se mindenkinek jelenik meg, ezért lépjek be insiderbe... hát hogyne, amikor ott majd még azt se garantálják, hogy telefonhívás működik, meg lehet vissza se veszik ha elbasz valamit.

    Aztán ott vannak az élőnek nevezett csempék. A facebooké 2 napja ugyanazt mutatja. Azt, amit már rég megnéztem. Szerintem az a kis "f 2" ott égne be a glance screenbe is, ha nem indítgatnám újra a telefont. A messengeré csak úgy szimplán semmit se mutat. Néha egyből jönnek az üzenetek vele, néha egy óra múlva. Ahogy az időjárás is csak hébe hóba aktuális. Az egyetlen ami tényleg élő, az a kontaktoké meg a storé. Köszi. Kell mint szar a zsebbe. Még az outlookos sincs tekintettel arra, hogy mit néztem már meg a PC-n, exchangen, weben stb. Androidon miért megy ez, itt meg miért nem, a saját szoftverükkel, szerverükkel, stb. Vagy pl miért kezd el minden ok nélkül melegedni, mikor semmit se csinálok vele? Vagy miért nem szinkronizál a onedrive? Vagy egy csomo store oldalról, meg ms appból miért dob át a böngészőbe, hogy jelentkezzek be az accountomba? Vagy a facebook app is miért dob át folyton a böngészőbe, ha valami bejegyzést meg akarok nézni?

    A "kiválóan" kitalált nyílások a telefonon már most tele vannak porral. A mikrofonok lyukjai, a hangszórók. Az éles gombok meg szösszel. Még a fényképező rész keretébe is van szösz beakadva, mert persze az is éles.

    Vagy hogy a continuum dockomra 10 napja nem tudott büffenteni semmit a M$ support. Az ok, hogy jogosult vagyok rá, de azt se tudják miért nincs offers appom, azt se tudják miért nem tudom letölteni, de majd egyszer emailben értesítenek hogy mi lesz. Aha.

    Több az apróság köztük, igen. De ezek miatt elfogyott a türelmem. Szerettem volna kitartani mellette pedig. Gondoltam kihúzom karácsonyig, és majd akkor döntök, de nem látom a fényt az alagút végén. Itt a vége.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • Locutus

    veterán

    válasz Plazmacucci #914 üzenetére

    Ezt a kérdést már én is körbejártam anno. A gyári hátlapon gagyik a gombok, szögletesek, élesek, lötyögősek.
    Külföldi fórumon azt írták a Mozora, hogy az sem sokban változtat ezen.
    De az való igaz, hogy vannak render képek gyáriról is, amin lekerekítettnek tűnnek a gombok. Élőben viszont nem azok.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • TFSi

    őstag

    Sziasztok!

    A lötyögő és gyenge érintésre is recsegő hátlap miatt cserét kértem a MM-tól. Az a kérdésem, hogyan lehetne ezt okosan megtenni? Menjek be az áruházba és addig bontassam a telókat, amíg egy tisztességgel összeszereltre nem lelek, vagy csak egyesével lehet haladni? Vagyis visszaküldöm/viszem, kihozok egy újat és ha rossz, megint egy kör?

    Köszi szépen!

    Hogy' akarjam magának kifejezni, hogy... (Alexander Salachi)

  • opr

    veterán

    válasz confuser #1052 üzenetére

    Nem, szerintem, illetve tippre nyugodtan írhatnám azt is, hogy szerintünk az is része a minőségnek, amit Te írsz. Meg az összeszerelési minőség is része a minőségnek. Meg a gyártás során a QA minőségi is része a minőségnek.

    Értsd máshogy: ha csak azt tekintjük minőségnek, amit írsz, akkor soha nem lesz telefonunk, hiszen egy új készülékről akkor se tudod megmondani, hogy meddig fogja bírni, ha megszülsz. Ha már eltelt két év, és vannak tapasztalatok, akkor tudod, de akkor meg már csak két éveset tudsz venni, amiről megintcsak nem lehet megmondani, hogy kibír-e még két évet, csak még két év múlva, és így tovább.

    A tesztekben pont ezért beszélnek minőségérzetről. Ez azt jelenti, hogy az alapján, hogy mennyire masszív, mennyire van egyben újonnan a telefon, a gombok nyomáspontjából, stb stb alapján leírják, hogy szerintük, érzetre mennyire minőségi az adott készülék. De ez persze nem csak telefonra igaz, hanem repülőtől porszívón át a kabátig mindenre. Ez, illetve ehhez még hozzátéve azt, hogy olyat még nem látott senki, hogy a használat során egy hibás, hézagos illesztés pontosabb legyen. :)

    Összvissz ennyi. Ha valami már újkorában lötyög/kiesik/deformálódik/felrobban, akkor ott majdnem biztos lehetsz benne, hogy nem lesz tartós, viszont ha újkorában tökéletes, az nem garancia arra, hogy később is az marad. Sajnos ez ilyen, veszett fejsze nyele, nem tudsz vele mit kezdeni.

    "Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

  • nbware

    senior tag

    Tegnap vettem a telefont, eddig meg vagyok elégedve vele, bár hogy az alján lötyög a műanyag hátlap, az valahogy nem tetszik, de más baja nincs szerencsére. Nektek is olyan laza az illesztés, vagy csak az enyém ilyen?

    Lenovo y720, Samsung S8, Iphone 7

  • Ricardo

    félisten

    válasz nbware #1300 üzenetére

    "lötyög a műanyag hátlap, az valahogy nem tetszik, de más baja nincs szerencsére. Nektek is olyan laza az illesztés, vagy csak az enyém ilyen?"

    [link]

    [link]

Új hozzászólás Aktív témák