Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    Dióhéjban akkor összefoglalnám ide, hogy mik a tapasztalataim 1 hét után a 950XL-el. Elvégre ez lesz a végleges topik akkor most?

    Egy Note3-ról váltottam.
    Ami semleges:

    o A kijelző gyönyörű, jól teljesít, amúgy is csak AMOLED-et vagyok hajlandó venni, és ebben sem kellett csalódnom. Dehát ebben már a Note3-on se csalódtam. Viszont itt talán még egy kicsit még szebben beleolvad az előlapba a fekete hátteres amoled. Szép az összhatás, na.
    o QI töltés, simán megy bármivel amivel eddig próbáltam, akárcsak a samsungon
    o 4G/3G/H+, WIFI minden megy rendesen, gyorsak is

    Ami pozitív:
    + USB TypeC, ha kábelen töltöm, baromi gyorsan feltölt
    + A kamera kb feltörli a padlót a legtöbb ma kaphatóval, simán a top3-ban van, ha nem A legjobb
    + A csempés start képernyő szép, testre szabható, és sokkal egységesebb dizájn mint az androidé
    + Az egész rendszer baromi gyors, folyamatos
    + Az app storeban is pozitivan csalódtam. Sosem izgultam az android 1 millió appjára, amiből 999 ezer szemétre való, de a storeban tényleg mindent megtaláltam amit androidon is használtam. Némelyik app viselkedése... hát ha nem is hibás, de legalábbis más, szokni kell. De nincs gond ezen a téren szerintem.
    + a billentyűzet... soha ilyen könnyedén nem irogattam még mobilon, pedig a note3-on 3 féle billentyűzet appot is használtam. Még a magyarul felajánlott szavak is teljesen jól működnek.
    + nekem az írisz felismerés is jól működik, gyorsan is
    + hangminőség is jó, bár a hangszórók és a mikrofonok elhelyezése, védettsége hagy némi kívánnivalót
    + az edge böngésző pedig a legnagyobb pozitiv csalódás számomra... androidon próbáltam chromeot, gyárit, dolphint, jetpacket, firefoxot... jelenleg úgy érzem, egyik se kötheti meg a cipőfűzőjét se az edgenek ezen a 950XL-en. Gyors, szép, működik minden, könnyen használható. Nem lehet belekötni.

    Ami viszont negatív:
    - bluetooth használhatatlan jelenleg, szoftveres gond miatt kihangosítós beszélgetés közben fagy a telefon, sőt, ha csak be van kapcsolva a BT, de nincs csatlakozva, akkor is vannak fagyások. Kikapcsolva sosem fagyott még a telefon, azon kívül tehát stabil.
    - A hátlap minősége... bár a műanyaggal semmi bajom nem lenne, de sajnos egyrészt kb minden sarkán recseg össze vissza, tehát nem illeszkedik jól, másrészt a jobb oldali gombok olyan élesek, mintha valami prototípusom, vagy kínai dingdong szarom lenne... rettentően irritál. OK, mozo tokkal orvosolható, és a bőrösek jól is néznek ki, de drágák is. De most adjak ki rá 60 eurót, amikor más gondok is vannak? Nemtom.
    - a mikrofon és hangszóró elhelyezéseket már említettem... lehetett volna élen a hangszóró, meg a mikrofon is, kicsit kevésbé védettek, hosszú távon valszeg be is porosodnak majd, de alapvetően azért nincs gond velük, sőt a hangzás jó.
    - szoftveresen nincsenek nagy gondok mint említettem, bár azért az appok push üzenetei, értesítései elég kaotikusak néha. Késve jönnek, nem jönnek, ha jönnek se jól... élő csempék néha nem annyira élők, facebook, fb messenger a főkolomposok, de akad néha gond az emaileknél is (exchange). Olyan, mintha csak néha kapcsolódna fel a szervereikre, és akkor húzná le az üzeneteket, amik addigra akár elvavultak is lehetnek, őt az nem érdekli, ha máshol már láttam pl. Mindenesetre semmi egetrengető hiba ilyen téren.
    - egy angry brids friends még elférne... de amúgy a többi fajtából van dögivel erre is :)

    Vannak gondok tehát vele, de azt hiszem csak hazudnék magamnak, ha azt állítanám, hogy más, új, pl androidos telefonnal ne lennének gondok. Max nem ezek, hanem más.
    Szóval ingadozó állásponton vagyok jelenleg, hogy megtartom e. December végéig visszaveszi az Amazon szó nélkül. Ha a BT gondot nem javítják addig, elég esélyes is, hogy élek vele. A többi azért nem dealbreaker dolog, de a hátlap ügyben se nagyon tudok dönteni egyelőre, hogy mi legyen... nem szivesen adok ki rá pénzt addig, amig más ügyeket nem hoztak rendbe.

    Ja, és egy plusz dolog: Lumia Offers appon keresztül én kapnék dokkolót ingyen, mert németben vettem. De nincs Lumia Offers app rajta. És letölteni sem lehet rá, nem engedi. M$ support egyelőre értetlenül áll a dolog előtt, de van ticket, és megígérték, hogy rendbehozzák... szal egyelőre continuum dockom sincs.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • crue

    őstag

    Ez a recsegő hátlap valami régi Nokia licensz lehet, amit átvett az MS. Ott volt divat, hogy a csúcs telefonok is recsegtek-ropogtak.

  • tomboy0013

    veterán

    válasz kpal #64 üzenetére

    Mitől jobb a 920 összeszerelése, az is ugyanúgy recseg ha oldalról megnyomom, tudom mert van belőle itthon egy. Annyi a különbség, hogy abban még akksit sem tudok cserélni ha kell egy fullra töltött akksi hirtelen. Az IPS kijelzőt meg hagyjuk már felsőkategóriában. Jó lesz az a középnek meg az alsónak.

  • Den Hadnagy

    senior tag

    Ez a műanyag hátlap anno a hatos sorozatú Lumiámon se tetszett, az is recsegett, nem értem, hogy miért nem hagyják a francba. A design képeken amúgy nagyon jól néz ki, más kérdés, hogy a rendszer ilyen szintű bugossága kicsit cink ennyi pénzért; mondjuk a support jó, nyilván javítani fogják.

    200k+ áron azért elvárnám, hogy ne csak "majdnem teljesen" meg "többnyire" fluid legyen, ha már ilyen vas van alatta, ráadásul a "legendásan" (cöh) kis hardverigényű win fut rajta. Akkor hogy is van ez?

    A cikkek szubjektív nyelvezetén ritkán akadok meg, de ez most szúrta a szemem:

    "A rossz: az ujjlenyomat-olvasó megérintéséhez viszonyítva a bekapcsoló megnyomása és a készülék archoz emelése sokkal körülményesebb és lassabb dolog, mondjuk társaságban ez sokkal menőbb."

    Így is itt járja már az utcákat egy degenerált szelfi-generáció, akik a másikat hajlamosak a telefonja alapján minősíteni... erre egy szakmai portál ilyenekre erősít rá, hogy a telefonodat így vagy úgy feoldani "menő", hogy oda ne rohanjak. Most komolyan?

    [ Szerkesztve ]

    "Ha máshogy éled az életedet, azt a társadalom önmagában kihívásnak tekinti. Nem  kell, hogy árts, a másság félelmet kelt. Fél, mert rámutatsz, hogy máshogy is lehetne. Fél, hogy ha nem követed a normáit, a végén mégsem szakad rád az ég."

  • Xaels

    félisten

    válasz zdanee #47 üzenetére

    A betett képen szószerinti fordításban "Folyadék hűtéses technológia". A folyadék még mindig nem csak víz lehet... :U

    Na de a készülékhez. Recsegő hátlap, bugos SW, mindez 200+ felett. Annak idején a csillagokat is leígérte a MS az égről amikor újra beléptek az okostelefon piacra. Ígérdették, hogy sokáig minden készülék megfogja kapni a frissítéseket, hát nem. Az átjárás a platformok között még mindig nincs azon a szinten amit akkoriban felvázoltak és az, hogy az értesítések mai napig nem működnek rendesen...

    PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

  • liquidgold

    tag

    válasz Den Hadnagy #138 üzenetére

    Miért is ne? Ezek szerint te már "itt" ragadtál.

    Minden hátlap ami műanyag recseghet. Nekem pont a 2 éves lumia 820 meg sem nyikkan. A lenovo 2 hét után igen. Az más kérdés hogy egy 950en az esélynek szabadna fennálni...

    [ Szerkesztve ]

  • gretzky77

    veterán

    válasz drzsoo1 #124 üzenetére

    Használhatatlan? Kipróbáltad? Én nagyon jól el vagyok vele és azért mert,nem fém meg üveg attól még jó nekem nem recseg ropog egyáltalán.

    iPhone 15 Pro Max Blue Titan & Fiio FF3 & fiio ka3

  • jose999

    senior tag

    Bírom,hogy itt tippelgetnek egyesek,anélkül,hogy látnának ilyen telefont. Nos, nekem az LG G4 mellett van egy 950 XL DS. Nem recseg ropog, mint ahogy itt írják, nem melegszik jobban, mint a G4. Kár addig bizonygatni, hogy rossz, olyanokat állítani,hogy használhatatlan, amig ki nem próbáltad, csak azért, hogy bebizonyítsad, főleg magadnak, hogy mennyire is rossz vétel ez a telefon! Ne vedd meg. Pont. Sőt, foglalkozni is kár vele, annyira rossz, nem?! (akinek nem inge, ne vegye magára...)

    Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

  • liquidgold

    tag

    válasz drzsoo1 #124 üzenetére

    Nem tudom mennyire befolyásoló de 210 van benne. A párom 532 esébe 200 as van és stabil kellemes a sebesség is. Eddig androiddal küzdött. Neki pedig eldobható okostelefon kell, és eddig ez bírja minden téren a legjobban. A dobálást is :D Még csak nem is recseg ropog

    [ Szerkesztve ]

  • Reinhardt

    őstag

    Amiket eddig írtak problémákat nekem nem nagyon jöttek elő.
    Egy Sound Blaster bluetooth fejhallgatóval használom mióta megvan, semmi gond nem volt még vele.
    Recsegni sem recsegett, de igazából majdnem kibontás óta tok van rajta. Ez az anyag felhasználási problémát is megoldja, lehetne a hátlap akár süppedős lószarból (jé, feladta és szépen rárakta az ékezeteket, nem kellett tanítani) is, úgyse látom többet.
    Üzemidő az update óta rendben van.
    S4-ről váltottam, az a vége felé sokkal durvábban melegedett mint ez.
    Dock ingyen jött Lumia offers appon keresztül (London). Ami frissítés óta eltűnt. Ennyit egyértelműen megért. Amúgy maga a telefon függetlenül mostani árfolyamon 205 ezer volt (XL).
    A rendszert azért még szoknom kell, de tetszik egyelőre.

    [ Szerkesztve ]

  • ak76

    senior tag

    Tegnap én is megtapogattam egy XL-t az egyik "kocka haver" jóvoltából. :R
    Lássuk csak:
    A készülékház minőségérzetre egy Xiaomi Redmi Note szintjén van,annyi különbséggel hogy a Lumia nem csúszik,nem fényes,de összeszerelési minősége,illetve maga a készülék feelingje abba a ligába tolja,ami durva,lévén egy 2 kilós top modell,a másik meg egy hatvanezres kínai tucatvas.
    A hátlap mind a négy sarka recsegett,érezhetően nem stabil az illeszkedése,ezt betudom annak hogy még csak mostanában kezdték el forgalmazni,remélem javulni fog,mert ez így enyhén szólva nem korrekt.
    A kijelző gyönyörű,az én G4-esem sem rossz,de ez porig alázza,a fekete valóban fekete,a színek lefolynak a kijelzőről,egyszerűen tökéletes,nincs rá jobb szó.
    Az ablakok egész korrekt módon paraméterezhetőek,a haveré olyan szinten volt átszabva,a saját háttérrel együtt,hogy elsőre "fel sem ismertem a rendszert".
    A menüben barangolva a készülék random képes belassulni,nem lagolás ez,a fene se tudja,inkább olyan mintha gondolkodna a cucc,érezni hogy valami nem kerek,tuti hogy nem a vas gyenge,hanem valamit elszabtak a nagy igyekezetben hogy a készülék karácsonyra a boltok polcain legyen.
    A cikket olvasva próbáltam ki egy két olyan opciót,amelyikkel pár usernek gondja volt,egyik sem jött össze,sem a BT kapcsolattal nem volt semmi baj,sem a gépeléssel,az írásjelekkel.
    Random újraindulás 2x volt,egyszer a kamera használata,egyszer meg az állapotsáv lehúzása után,tök értelmetlen szituációkban,nem volt terhelve a cucc,nem voltak nyitva tömegével egyéb alkalmazások,egyszerűen kikapcsolt,majd újraindult.
    Az alkalmazásbolt néhol cefet lassan működött,itt a net hibájára gondoltam,de a másik telefonon,egy 640-es Lumián tökéletesen ment minden,itt megint van valami probléma.
    A kamera értelemszerűen nagyon ott van a szeren,itt nem is vártam mást,mondjuk az újraindulás belerondított némileg a képbe.
    A vas melegszik.nem is kicsit,a G4 es snapi 808-asa után ami kb semennyi hőt nem termel,olyan kézben tartani,mint egy törpe hőerőművet,a 810-es nem hazudtolja meg hírnevét,"folyadék hűtés" ide,vagy oda.
    Az indított beszélgetés minősége kiváló volt,nem lehetett belekötni,de nem is vártam mást.

    Összességében,így,ebben a formájában nem kéne,nem adnám oda érte a momentán fele annyiba kerülő G4-est,még úgy sem,hogy a kijelzőtől tényleg az állam keresgéltem a földön,egy két frissítés múlva biztosan sokkal jobb lesz,de akkor még mindig ott van a számomra gagyinak ható készülékház,ez így ennyiért egyszerűen MÉLTATLAN ehhez a tudáshoz,pláne ehhez az árszinthez.

    [ Szerkesztve ]

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Ágógreen #226 üzenetére

    A lumiákat eddig a minőségi összeszerelés jellemezte? :Y Hol? Mikor?
    620: Kiperegnek a gombjai.
    920: Recseg oldalról megnyomva a hátlap.
    640: Recsegő hátlap, rossz illesztés
    830: Elálló kilelző.
    930: Elálló kijelző, lötyögő gombok, elálló hátlap.

    És ezek csak azok amikkel személyesen találkoztam több esetben is. Ez minden de nem minőségi összeszerelés. Semmivel sem rosszabb ezektől a 950, de igaz sajnos nem is jobb. És ezen valóban illene már változtatni.
    De egyben igazuk van a itt egyeseknek, talán látatlanba nem kellene orrba szájba fikázni, mert nem túl hiteles dolog és maximum kinevetteted magad. De természetesen ehhez is jogod van ;) Ez a többieknek is szól nem csak neked.

  • gerii

    addikt

    válasz densoft #271 üzenetére

    Mert mondjuk egy kisebb vagyonba kerül, és a harmadannyiba kerülő kínaiak sem recsegnek.

  • densoft

    tag

    válasz gerii #273 üzenetére

    Számomra ez elég erőtlen érv, de akinek ez számít annak recsegés mentes tekergetést kívánok.

  • thxer

    aktív tag

    válasz janeszgol #277 üzenetére

    Ennyire nem recsegnek, nagyon erős nyomásra reccsen meg, és nem az illesztés miatt, hanem egyszerűen olyan erős behatásnál már feszül a műanyag. Egyébként leszedni is elég róla a hátlapot, kötve hiszem hogy az magától leesne.

  • GeryFlash

    veterán

    válasz *Mukeey* #306 üzenetére

    Ne csodálkozz, 230 ezerért kiadják a Flagshipet recsegő házban még jó hogy indulatokat generál ;] A másik fele az indulatoknak a hülye extrákba rejtett funkciók (gyors képernyő+színkalibráció), ahol vagy több kommenten keresztül olvashattuk a tesztelő szidását illetve a probléma okát a Windows nagy követettől :DDD. Holott senkit nem érdekelt az ok, ha egyszerűen illogikus az egész.

    Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

  • no more

    addikt

    Szép telefon, a fotók és videók elképesztők, de vicc az ára... 230-ért kapunk egy recsegős, gagyi, műanyag hátlapot, egy bugos rendszert, ami még idétlenebb (értsd: logikátlan), mint volt. Az külön röhej, hogy 2015-ben még mindig nem működnek rendesen az értesítések.

    Gondolom megmaradtak az egyéb gyermekbetegségei is a rendszernek, mint pl. a random újraindulások...

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz BobTail #337 üzenetére

    Engem ez a része nem érdekel cimbora, 200+ ezerért érezzem a minőséget, nem recsegést akarok hallani, ha éppen úgy fogom meg.

  • BobTail

    őstag

    ... ok.

    Én köszönöm, jól megvagyok a 950-esemmel. Gyári hátlappal sem recsegett-ropogott, de a Mozo hátlappal még masszívabb a készülék (mintha 930 lenne), nincsen tele fiókokkal az oldala, és így is tölthető vezeték nélkül.

  • MartOOn

    addikt

    megprobalom frocsoges nelkul, hogy senki se seruljon... ;]

    a topik 85%-a fikazas, a maradek 15% meg a tulajok beszelgetese hogy valamilyen apro vagy b.zi nagy hibat hogyan lehetne megiscsak megoldani vagy legalabb megkerulni. mit lehet ebbol leszurni? semmi jot. ms-re nezve tuti.

    szerintem. tessek figyelni a szohasznalatra... szerintem nagyon rossz uton halad az ms. egy ekkora beta cuccot ennyiert piacra dobni szintiszta hulyeseg volt. a fan megvette ofkorsz, akit kicsit erdekelt a telo es utana olvasott forumokon az mar meg sem vette. aki nem tette es megvette az meg akkorat csalodott benne hogy a tobbi platform adta a tobbi pofont. ennyi hibat, bugot, hianyossagot, logikatlan marhasagot sztem meg egyetlen egy topikban sem olvastam. osszesen. az eletben. sehol.

    a helyes hozzaallas a kovetkezo lett volna meg mindig szerintem:
    a., jojjon a cucc ahogyan jott DE maximum a bekerulesi osszegert arulva. hogy miert? mert annyiert vallaja az ember h beta teszter lesz, negyedmillaert tesztelj any..on...
    b., oke legyen negyedmilla mert sajnos minden csucs ott kezdodik manapsag. epp eleg baj ez nekunk. DE akkor ez legyen egy piackepes vegleges termek, teszem azt sorjazzak mar le azokat a qrva gombokat... beleljek a hatlapot ahol kell, hogy ne recsegje tul a hangszorot... mikrofon kedveert ne furjuk mar meg a GG4-es uveget, egy protón elmegy mert ki le nem xarja na de negyedmillaert ilyet nemá... (megnezem en azt a nyilast fel ev mulva zsebben hordva elotte telekopkodtem mert a fonokkel veszekedtem aztan zsebreb@szom. okos)
    es ez csak a kulso. nyilvan a HW egyben van. kamera kivallo. most ezert kulon azert nem tapsolom meg oket.
    SW-be belemenjunk? ;] sztem ne...

    ki AKAROK probalni egy csucs wp-t, tenyleg. de nem EZT.

    az sw adott, tobb eves hatranybol indultak. most leptek egyet elore (kettot meg hatra de ezt hagyjuk is) en ELHISZEM hogy ez jo cucc lesz jovo nyarra. de addigra a tobbiek megint lepnek elore parat...

    mashol is vannak hibak igen de konkretan ez a keszulek ebben a formaban nem megbocsájtható. osszecsapot igenytelen munka. lehet ezen haborogni de inkabb ne... ennel sokkal tobb kell hogy eletben maradjanak. bar meg mindig latom h az irany jo. csak szorgalmasabban es sokkal nagyobb odafigyelessel!

    HTC G1 > Spica > Milestone > SE X10 Mini > HTC Hero > ZTE Blade > DELL Streak 5 > SGS2 > HTC Desire > SGS3 > Nexus4 > SGS4 > Nexus5 > OnePlus One > SGS5 > OnePlus 2 > LG G4 > SGS7E

  • utomi

    senior tag

    Na akkor én is leírom a saját kis tapasztalatom. Előre bocsátom, hogy én nagyon szerettem volna szeretni ezt a telefont és, hogy megvásároltam a telefont az MM-ben tehát úgy érzem jogosan formálhatok véleményt.
    A történet ott kezdődött, hogy nekem nagyon bejött mindig is a WP. A WM10 TP-ket egy 930-on kipróbálva nagyon kellemes érzés fogott el és amikor megláttam a 950XL specifikációkat és a demót róla nagyon megtetszett a telefon. Mondjuk nekem pusztán figyelmetlenségből és téves feltételezés okán eszembe se jutott, hogy a 950/950XL tiszta műanyag és nincs ugyanolyan fém kerete mint a 930-nak de úgy voltam vele, hogy a cserélhető akku és a microsd pótol mindenért. Hát nem. Először mikor kibontottam nem akartam elhinni, hogy az MS ilyen igénytelen plasztikot használt. Az egy dolog, hogy a telefon jellegtelen (mert nagyon is az) de, hogy ennyire olcsó hatást keltsen az már más dolog. Értem ,hogy nem mindenkinek jön be a fém vagy az üveg és , hogy általában úgyis mindenki tokot tesz rá és akkor meg mindegy , hogy fém vagy műanyag de szerintem ez így akkor is vállalhatatlan. Ehhez képest a 930 egy kategóriával feljebb van de még a 920 is. Egyébként a fém merevséget ad egy telefonnak, na meg én szeretem ha van súlya egy telefonnak és olyan mint ami mindjárt kettétörik. Ok ezen túl léptem, gondoltam majd veszek rá egy Mozo hátlapot. Bekapcsoltam az XL.t és leesett az állam. A kijelző brutálisan szép. Tényleg. Szerintem az S6 Edge+-t is alázza de ez csak magán vélemény. Elkezdtem használni és akkor jöttem azok a bizonyos bugok. Konkrétan a nálam töltött 3 nap alatt legalább 10 magától kikapcs vagy menet közbeni fagyi. Ez pedig ebben az árkategóriában megbocsáthatatlan. (Amúgy bármilyen árkategóriában az!) Értem, hogy ki akarták adni minél hamarabb de ez így nagyon nincs rendben. Ez nem beta rendszer ez még mindig Technical Preview. Volt, hogy kamera közben indult újra de volt, hogy OneDrive alatt vagy simán mikor standby-ban volt és a kutya sem nyúlt hozzá. Nos ezután fogtam összecsomagoltam és visszakértem a pénzem. A következő 1 évben biztosan nem lesz WP és MS telefonom.
    A többi tapasztalatom nagyvonalakban:
    -igénytelen és éles plasztik ótvar hangerő és power gomb
    -a hangszóró szörnyű
    -a hátlap recseg és lötyög pedig mindössze 2x volt leszedve. Mi lesz itt 3 hónap múlva?
    -a kamera brutál jó (szerintem most a legjobb a piacon) és a vakus móka is tetszett (már amikor nem pont akkor fagyott merevre)
    -maga a rendszer tele van rengeteg jó ötlettel csak sajnos egyrészt ez nem egy kész rendszer másrészt pedig hiába a jó rendszer ha egyszer a kutya se készít hozzá egyetlen jó programot se. Tudom tudom ez ilyen örök probléma hiszen nem lesz addig rá fejlesztői kedv amíg nincs értékelhető részesedés de nem lesz részesedés amíg nincs program. :W
    Szerintem a megoldás egyébként az lenne ha az MS ugyanolyan áron adná a telefont mint anno a Google a Nexust. Hiszen lássuk be anno erről volt híres a Nexus. Az talán még adhatna egy lökést különben MS végtelen pénze ide vagy oda ez a rendszer is a Blackberry OS 10 sorsára fog jutni. Előbb utóbb a részvényesek meg fogják unni a dolgot.

  • mrhitoshi

    veterán

    Nem értem, hogy milyen hibákról van szó... Nálam nem fagyogat, nem indul újra a telefon. Egyedül azt tudom felhozni, hogy nem teljesen jó az optimalizálás a menüt tekintve.

    Apropó. 950 marhára merül. Ez eddig az a negatívum számomra, ami nagyon fáj. A 920 baromi sokáig bírta, a 950 meg.... hát egy kis ez egy kis az, és beszopott 10%-ot. :Y
    Szóval ez így nem lesz jó. Egyébként egyre jobban tetszik az összkép. Az arcképes feloldás meglepően jól működik. Penge az Edge. :K
    Illetve 950-en nincs semmilyen recsegés.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • Zsoltika11

    tag

    Azért itt az indulatok közepette had mondjak valami jót is. Egy ismerősöm Galaxy S2-ről váltott 950-re. Nem bánta meg, 10-én megérkezett neki, első mondata az volt hogy "nagyon tetszik". A kameráról az volt a véleménye hogy brutális, el is kezdett fotózgatni, én pedig fotós tanácsokkal látom el.

    A hátlapra rákérdezek nála hogy recseg-e, van-e ilyen tapasztalata. Volt nekem is a kezembe már korábban 950, csak hangos környezetben voltam, nem igazán hallottam úgy.

    Vannak természetesen hiányosságai, ami szinte minden készüléknél tapasztalható, lesz ez ennél sokkal jobb is, ahogy érkeznek rá a frissítések, dolgoznak rajta.

    Végül de nem utolsó sorban: Egy telefonról van szó, egy tárgyról, emiatt ne bántsátok egymást, és ne legyen lassan már-már személyeskedés belőle. Épp elég baj van a világban, az emberekkel, a problémákkal.

  • klz80

    tag

    Gondolom nem lesz külön letesztelve a sima 950-es, pedig ott lenne jó a topik, mert az itteni hozzászólók 90%-a nem tudna kommentelni oda, mert 1 nem 230.000 Ft a telefon, 2 nem recseg. Legalábbis az enyém :)

  • tomboy0013

    veterán

    válasz kbadam83 #427 üzenetére

    Tulajdonképpen saját tapasztalatokat szeretnék olvasni a 2 készülékről, esetleg néhány képpel megfűszerezve. Igazából mindegy, csak ne ez az ovodás szint menjen már tovább (a recsegős hátlap témát úgy érzem eléggé kibeszélték...)
    Mondjuk összehasonlítás érdekelne a 930-cal ha van valakinek ilyen tapasztalata, az üzemidő közti különbségek is fontosak lennének.

  • mjani1172

    addikt

    válasz Locutus #420 üzenetére

    Én is így gondolom,de engem a hátlap sem zavar(na). Nekem S5 van és ha akarom recseg,de nem érdekel,mit nyomorgassam nem azért van.

    [ Szerkesztve ]

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Fiery #438 üzenetére

    Nem értem miért kell úgy beállítani a dolgot, hogy csakis a WP fanoknak készült, mert ez hülyeség. Nekem marha mindegy lenne, hogy mit használok, ha jó lenne a platform. Jelen pillanatban nekem nagyon fontos az egész Office platform. Ezen kívül asztali gépen Windows fut, és nagyon megkönnyíti az életét az embernek egy Windows M. Ez eddig is így volt, most csak azt veszem észre a W10-zel, hogy egyre jobban közelebb kerül a két platform. WP7 esetén semmi ilyesmi nem volt még, most már a browser-en belüli kedvenceket is szinkronizálja. Nem mondom, hogy ez akkora csoda lenne, de légyszíves mondj egy olyan asztali gépet, amin Android fut. Az iOS más tészta, hiszen ott is van asztali környezet, és az is korrekt lehet egy átlag embernek, akinek sok pénze van. Arról nem is beszélve, hogy munkakörnyezetben én nem vállalnék be egy OSX-et.
    Szóval ha a Google tudna egy ilyen infrastruktúrát adni az adnroid mellé, és persze biztonságot, akkor nekem mindegy lenne. iOS-t meg azért nem vennék, mert mint mondtam, totál más az infrastruktúra, és jelen pillanatban pénzem sincs annyi, hogy bevásároljak mindenből, másrészt MS környezetben vagyok jelen pillanatban.

    Ezek után azt tudom mondani, hogy aki ugyanígy MS környezetben van, akkor mindenképp megkönnyíti a WM az életet majd. Viszont átlagfelhasználónak is ajánlottam már. Igen nincs sok alkalmazás, viszont sok embernek nem is kell. Sajnos nem akarják kipróbálni, mert valami miatt van az emberekben egy ilyen gátló küszöb. Akinek ajánlottam és ki is próbálta, kb 80%-ban bejött az embereknek.
    Ezt most csak mint platformra írtam, nem pedig a 950/XL-re.

    A két telefonra azt tudom mondani, hogy el kell ismerni, hogy túlárazottak. Én nem bántam meg, mivel jó áron vettem. WP 8.1 óta sokat fejlődött a rendszer már jelen pillanatában is. Én ennyit tudok mondani 1.5 hét elteltével. Az üzemidő szar, lehetne jobb minőségű is telefon, de a 950-öm nem recseg, illetve lehetne mit javítani azon, hogy az egész rendszer szebben fusson. Sajnos ezt elkapkodták a MS-nál, lehet nem kellett volna most kiadni, viszont ezek csak szoftveres dolgok. Voltak ennél nagyobb gondok is már a WP-nél.

    (#419) tomboy0013: Próbálok erre törekedni. Egyébként most akkor ez 950/XL topik ? :D
    Ja ami nagyon tetszik az a kisalkalmazások valami. Sokszor hallgatok zenét fülesen, és azt tudja, hogy ha beállítod, akkor bedugod a fülest a telóba, és azonnal elindítja a kiválasztott alkalmazást. Nem nagy kunszt, de ha jól tudom ilyen eddig nem volt.

    [ Szerkesztve ]

    PS4

  • mrhitoshi

    veterán

    válasz Ágógreen #497 üzenetére

    Nálam egy 950 van, de az akksi idő szerintem borzalmas. A referenciám egy 920. A 950-en ha csak netezek, vagy valami mást csinálok, gyorsan merül. Nem tudok most pontos számokkal dobálózni, de a 920-hoz képest rosszabb az üzemidő.
    Nálam nem recseg a hátlap, semmi baja nincs. Egyben van a cucc. Tapintásra... hát nem tudom. Ez nagyon szubjektív. Valahol fogd meg, nézd meg.

    PS4

  • VaDy

    tag

    válasz jose999 #491 üzenetére

    Igazad/igazatok lesz! Tényleg saját kézből kell kipróbálni a telefont, nekem még a kezembe se volt, de már az eddigi hozzászólásokat elolvasva (recsegős hátlap, rossz üzemidő, bugok, random kikapcsolások stb. +jó páran vissza is adták már) ^ elment tőle a kedvem, erre jössz te és azt mondom jobb mint a G4 , amikor én egy G2-t nem merek rá lecserélni!
    Jajjj nekem! :U

  • alfagyuri

    tag

    Sziasztok!
    Ma volt kezemben mind a két típus jól megtudtam taperálni és szerintem nem rossz nem sorjásak a gombok egyszerűen sarkosra van csinálva nincs legömbölyítve és ez jól áll neki.Ha sorjás lenne akadna a beleakadna a körmünk és én ilyet egyiknél sem tapasztaltam.A műanyagjával sincs semmi gond nem recsegett és nem volt gagyi hatása.HTC is árul és még egy párat láttam hasonló áron ugyanolyan műanyagból.

    Működését nem tudom viszont mert ahhoz több idő kéne de,hogy nincs a kisebbikben fm rádió az elég szégyen.

  • tomboy0013

    veterán

    Na emberek ma voltam bent a miskolci Media Markt-ban ahol volt kirakva egy fekete 950 és volt ott egy MS-os srác akinél pedig volt egy fehér XL. Mondom nézzük mennyire cseszte el a MS ezeket a telefonokat, mert ugye kevés pozitív visszajelzés van.
    Első ránézésre gyönyörű volt mind a 2 teló, talán a sima 950-nek jobban tetszett a kamera kialakítása, de tényleg nagyon szépek. Körülöttem voltak néhányan és csak hallottam, ahogyan mások is elismerően szóltak a dizájnról. Volt aki messziről bámulta és megjegyezte milyen királyul néz ki (a sima 950-et dicsérték a másikat épp nyomkodtam) :D Kivettem melléjük a 930-at és igazából egyáltalán nem tűnt gagyibbnak egyik sem, sőt semmi szégyenkezni valójuk nem volt.
    Csak az XL volt bekapcsolva így arra kicsit nagyobb figyelmet szenteltem. Rögtön jött a tapi, hogy mennyire recsegnek. Hát elég erősen megnyomkodtam, figyeltem, de semmi. Nulla ropogás, full masszív volt mindkettő hátlapja és hibátlanul illeszkedett.
    A műanyagról annyit, hogy igazán érződik rajta, hogy minőségi. Volt ott egy 640 XL is kirakva, hát az valami borzasztó gagyin festett a 950-ek mellett. Anyagminőségbe lehet már csak beképzeltem, de szerintem érezhetően jobb mint egy 640, 930 szinten van a műanyag része lehet még attól is kellemesebb kicsit a fogása.
    A 950Xl kijelzője nagyon szép és nem sokkal volt nagyobb a telefon mint az én 930-am, szép pici kávái vannak ami nagyon tetszett. Szoftveres gombokkal nem volt gondom, sőt nekem jobban bejön mint a jelenlegi megoldás a 930-nál.
    A rendszer gyors, nagyon azt nem hasonlítottam össze a 930-cal.
    Nos szerintem baromi jó telefon mindkettő, igazán minőségi cucc, én nem is értem az elégedetlenkedőket akik a minőséget fikázzák.... A 950 hátulja jobban bejön mint az XL-é (nekem az picit nőies), viszont a méretben és kijelzőben az XL a nyerő számomra. Remélem lesz lehetőségem benevezni az egyikre mert nagyon megfogtak.

  • Locutus

    veterán

    válasz tomboy0013 #632 üzenetére

    A hátlap recsegéshez annyit tennék hozzá, hogy első nap nekem se recsegett. Gondolom le kell venni egyszer-kétszer ahhoz, hogy elkezdje. Meg afelől is vannak kétségeim, hogy a MM hangzavarában meg lehet ezt hallani... bár az enyémnek a bal alsó saroknál már a mozgás mennyisége is érezhető volt, a hangjáról is nem is beszélve.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Locutus #637 üzenetére

    Nem kiállított darab volt az XL, hanem a promóter srác használta. A fülemhez tettem a telefont és semmi recsegés nem volt sem illesztési gond. Masszív hatást is keltette a telefon.

  • Locutus

    veterán

    válasz tomboy0013 #640 üzenetére

    Pedig nagyon így tűnik. Vagy te hallottál valakitől hátlap recsegésről a megjelenés előtt? Ugyehogynem. Aztán meg lehet nézni a fórumokat, meg a user értékeléseket...

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • tomboy0013

    veterán

    válasz Locutus #641 üzenetére

    Szerintem ez ahhoz hasonlít amikor az iPhone 6-ok közül meghajlott egy csomó. Az sem jött elő mindenkinél. Bár inkább recsegjen a hátlap mint meghajoljon a telefon.

  • FіkuszKukіsz

    őstag

    A promotereknek ki van tömve a hátlap, azért nem recseg :P

    Romanes eunt domus

  • QwErTy42

    addikt

    válasz Locutus #639 üzenetére

    Szerintem csak szimplán nagy a szórás a hátlapoknál.
    Mert ugye a promóterek és a többiek elenyésző hányadát kapták annak, amit később megvettek a vásárlók.
    Figyelembe véve, hogy nem minden felhasználónál jelentkezik a probléma ezt az elképzelést erősíti meg.
    Lehet hogy hasonló a megoszlása a recsegő hátlapoknak de a kisebb darabszám miatt kevesebb demo készüléket érintett a dolog. A promóter meg nyílvánvaló okokból nem fogja ropogtatni a telefont.
    Nincs itt kérem semmi összeesküvés...

    Az én 950-em is recseg... ha a kollégám nekifeszül. Nekem az azt megelőző egy hétben meg se nyikkant. Ha akarom nyöszörög, ha akarom nem.

    ...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz legiaap #649 üzenetére

    Vicces volt a szitu, mert eloszor a bolt reszbe mentem, de elkuldtek a masik bejarathoz, mivel az az ugyfelszolgalat.

    Miutan vegeztem, visszamentem a bolt reszhez es mondtam a csavonak, hogy a leheto legnagyobb tokot hozzak mar ki, mert kellene a telefonomra.

    Kerdezte, hogy mekkora kell, en meg elovettem az LG V10-et es ereztem, hogy picit lefagytak :D

    Aztan jol megnezte a telefont a srac:))

    Amugy kerdezte, hogy mi a gond a telefonnal es elmondtam, hogy recsego hatlap, plusz neha fagy es otvar a Win 10 rajta. Ugy neztek, mint akik UFO-t latnak, mert ok is ilyet hasznalnak, de se nem recseg, se nem fagy + meg jol is mukodik. Mondom okes.

    [ Szerkesztve ]

  • ForRedGlory

    félisten

    válasz legiaap #669 üzenetére

    Egyébként jelen esetben pont nem néztem utána alaposabban a telefonnak :D

    Mivel feltételeztem, hogy ha a Microsoft kiadja az új "flagshipet" a rajta lévő rendszer működik is úgy, ahogy elvárható. Ez a része az én hibám, aláírom. Csak nálam a telefon vásárlás úgy jön, hogy eldöntöm és megveszem. ezt is csütörtökön 16 után döntöttem el és miután 17-kor vége volt a munkaidőmnek, mentem is megvenni :DDD

    Feltételeztem, hogy ha már csúcskategória, akkor azzal nem lesz gondom, mivel android és ios oldalon ilyennel nem nagyon találkoztam még. A Win 10 totál homály volt, de már megvilágosodtam.

    Egyébként sem értem mit pörög itt pár ember. Nem a telefont szidja senki sem (leszámítva, hogy valakinél recseg a hátlap), hanem a rajta lévő rendszert. Nem kell kereszteshadjáratot folytatni csak mert WIN 10 szimpatizáns...

    Részemről viszont lezárva, amit szerettem volna, azt már elmondtam.

    [ Szerkesztve ]

  • Locutus

    veterán

    válasz gretzky77 #677 üzenetére

    Ki az a "sokunk"? Mert neked pl 950 van, nem XL, ellenben akinek itt XL volt, beleértve jómagam is, már vissza is vittük, annyi bajunk volt vele... Legalább 3 ilyen ember van csak ebben a topikban. Ahhoz képest ahány embernek van itt a kezdetek óta, ez elég kiugró adat. De meg lehet nézni az amazon értékeléseket, vagy más fórumokat is. Elnézve azokat, a 950 is csak annyiban jobb, hogy kevésbé recseg a hátlap. Az éles gombok, meg a raklapnyi szoftveres gond ugyanúgy jelen van. A 950-el kapcsolatban is maximum azért lehet elnézőbb sok ember, mert az ára is alacsonyabb. Szóval az ár/érték aránya lehet (*lehet*, mert nincs tapasztalatom középkategóriás telefonokkal annyira) hogy jobb.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

  • S e t h

    nagyúr

    válasz QwErTy42 #686 üzenetére

    Szerintem nem mindegy, hogy a piacra dobáskor milyen állapotban van a készülék, miről is írnak majd a újságírók, mi kerül be a tesztekbe.
    Persze a nagy márkáknál is előjönnek hibák, de inkább csak a használat során, legyen az akár bendgate vagy bármi más probléma.
    Viszont ha már a tesztelőknél is jelentkeznek a bugok, vagy akár recsegés és többen is írnak róla, ott az ember már csóválja a fejét, hogy ki felelős ezért a Microsoftnál és miért engedték így ki?
    Oké, itt a karácsony, de szerintem inkább kellett volna még csiszolni a szoftveren, elkerülni a sok negatív véleményt.
    Szerintem öngól így piacra dobni egy készüléket, megbosszulhatja önmagát, arról nem is beszélve, hogy a ezeknek a készülékeknek kellene átcsábítania az elbizonytalanodott iost és androidot használókat.Hát így nem lesz egyszerű.
    Egy kollégám pl 950-et akart venni, utána is olvasott és most rendelt egy iphonet, pedig előtte is wp-t használt.

    This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

  • Snookerface

    csendes tag

    Sziasztok, én is early adopter vagyok, még előrendelésből vettem magamnak egy XL-t, barátnőmnek pedig egy sima 950 Dual verziót. Most már mindkét telefonnal kapcsolatban gyűlt össze releváns tapasztalatom, ezért gondoltam írok nektek pár sort. :)
    XL:
    -Nagy. Kicsit nagyobb mint ideális lenne nekem.
    -Akkuidő először elég siralmas volt, de .29 óta átlagos használat mellett is bőven 1 nap
    -készülék ház, gyengébb minőségűnek érződik a 950 -nél egy hajszálnyival pedig az alap hátlappal az sem túl prémium érzetű, és valóban recseg. DE megérkezett a Mozo fekete Bőr hátlap, felpattintottam, és mintha kicserélték volna az egész telefont. Igényes jó megfogni, nem recseg.
    -Continiuum működik, új firmwarrel már a miracaston keresztül is. Itt picit érződik hogy ebben van plusz két mag a 950 hez képest.
    -Kijelző, tökéletes, bár a 950 kissé fehérebb fehéret produkál. Ezt amúgy mar sikerült ketté repesztenem egy gavalléros ágyról leejtéssel Nokia bolt 45k ert cseréli.
    -Sebesség nagyot javult a frissítésekkel, főleg böngészőben lehet tapasztalni.
    -Bugok. Vannak, de semmi súlyos, amit érdemes megemlíteni az a bluetooth kihangositó probléma. Csatlakozás után szeret határozatlan idő múlva újraindulni. Első szoftverrel amúgy az újraindulás mindentől függetlenül is nagyon ment neki.Most már nem csinálja.

    950:
    -Jó méret, jó összerakás, de igénytelen hátlap itt is.
    -Akkuidő hasonló használat. Mellett észrevehetően jobb picit az XL-nél.
    -kijelző tökéletes
    -sebesség javulgat a frissítésekkel már nagyon ok, de pl betöltéseknél érezhetően lassabb mint az XL
    -bugok vannak, es sajnos súlyos is van. Idonkent repülő módba áll magától, es nem lehet belőle kivenni. Pár óra után magától elmúlik de nyilván addig egyik sím sem elérhető

  • no more

    addikt

    válasz Locutus #740 üzenetére

    Mindjárt levágják a fejed, hogy de hát pedig jól működik a W10, a hátlap sem recseg, és csak naponta kétszer indul újra.

    Samsung Galaxy S7 Edge Black Onyx

  • jeni

    félisten

    válasz Locutus #740 üzenetére

    Nem az a baj,hogy recseg,kopog,bugos hanem az a baj,hogy 230000Ft az ára!
    Ha 100000Ft lenne a 950XL akkor senki sem hallaná a hátlapi recsegést,senki sem venne észre a bugokat, senki sem panaszkodna a szegényes áruházi kinálatra,az újra indulási tüneteket sem vennék észre.
    Nem lesz hosszú élettű a Microsoft mobil. 3-4 év és megy a levesbe. Majd jön a Nokia az androiddal. ;]

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz jeni #744 üzenetére

    Nem az a baj,hogy recseg,kopog,bugos hanem az a baj,hogy 230000Ft az ára!
    Ha 100000Ft lenne a 950XL...

    Majd az MS tesz róla megint, hogy a használt piacon még ennyit se érjen. Eleve, miért nem ezzel a kicseszett mozo, vagy hasonló hátlappal adták ki? Mert ez is üzlet és ebben is sok pénz van, nyilván. De igazad van, 200+K felett nálam egy telefonról süssön, hogy az prémium, mondom ezt úgy, hogy nem vágna földhöz, ha most vennék egyet. De tegyük már pl, egy Note 5 mellé és most nem az OS a lényeg, ami fut rajta, a minőségérzet 200-300 ezer között, mint írtam... virítson róla legalább és a szoftver ne béta legyen! Pedig vártam ezt a telefont, mint az egyik őskövület WP felhasználó.

    [ Szerkesztve ]

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz rambolo #796 üzenetére

    Ok srácok, tehát azt mondjátok, hogy 12.14 óta (akkor nálam volt majd 8 órán át a 950xl), most ég és föld a különbség, annyi javítás jött már?
    Nekem, recsegett-ropogott a hátlap, ez gondolom nem változott, meg ezáltal a gagyi hatása sem, de ez legyen az én bajom, hogy egy prémium telefon nálam ott kezdődik, hogy érzetre is az legyen, ne csak szóban! Nos, hát ez nekem nem az, de, mint írtam ez az én véleményem, hogy ki és mennyire meséli be magának, hogy márpedig az, az meg az övé. de...
    Az OS annyit javult, hogy szinte nincs is benne hiba? Elég hihetetlennek tűnik számomra, de elképzelhető, ezért kérdezem.

    A 160 ezres, 2 hetes használt piaci áresés, meg szinte ugyanazt mutatja, amit írtam már. Hasonló a helyzet egyelőre, mint anno újonnan a 160 ezerbe kerülő Omnia 7-nél, amit szinte a megjelenése napján vettem, az 2010-ben kb megfelelt a mostani 230-nak. Persze a mozo hátlappal és egy a valóban stabil os-el nem zárja ki, hogy vegyek egyet később, de az biztos, hogy nem 200+ ezerért.

    [ Szerkesztve ]

  • Snookerface

    csendes tag

    válasz ΞΔGLΞ #798 üzenetére

    Nem, természetesen azOS nem hibátlan ennyi idő alatt. Viszont nagyon gyorsan fejlődik. Nekem is recsegett, de most már Mozo és biztosíthatlak igy nincs hiany a prémium feelingből plusz nem is recseg.;)

  • jeni

    félisten

    válasz Xeon7 #827 üzenetére

    Ha nem bontod ki,akkor tuti,hogy nem fogod hallani a recsegő hátlapot ;] valamint nem találsz rajta semmilyen kifogásolni valót. :R

  • Xeon7

    aktív tag

    válasz hukocsat #841 üzenetére

    Sziasztok,

    Tegnap elhoztam a Fehér 950Xl-t,de sajna 2 órácskát volt ősz visz nálam :(
    A telefon egyébként nagyon tetszett, és a rendszer is kézre állt nekem, de jó pár probléma volt vele.

    Elsőnek a hátlap alja baromira recsegett és mozgott, bárt ez nem zavart volna.
    40cm-re ültem a wifi routertől, és a jell erősség csak 1-es volt, térerő nem ment 1-es főlé. Áruház frissítéssel kezdtem volna, de kb. 1 1/2 óra alatt 1 semmit nem tudott letölteni :( Bármivel próbálkoztam utána nem töltött semmit.
    Aksi mint a barom úgy melegedett :(
    Másik telefonnal simán mentek a letöltésék.
    Így első nekifutásra vissza is vittem, pénzt visszakaptam. gondolom amilyen a formám sikerült elsőre belenyúlnom egy eléggé gázos példányba :(

    [ Szerkesztve ]

  • #72042496

    törölt tag

    válasz hroberto #867 üzenetére

    Én úgy sejtem, hogy az adatbiztonsággal kapcsolatban vannak aggályai.

    Ma egyébként megnéztem egy másik helyen egy másik 950-et, és annak már sajnos recsegős volt a hátlapja. Úgy látom, csak a szerencsén múlik, hogy ki milyent fog ki. Én ezt mindenképpen problémának tartom. Remélem, a 850-nel valami masszívabbat gurít majd a Microsoft.

Új hozzászólás Aktív témák