Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Locutus

    veterán

    Dióhéjban akkor összefoglalnám ide, hogy mik a tapasztalataim 1 hét után a 950XL-el. Elvégre ez lesz a végleges topik akkor most?

    Egy Note3-ról váltottam.
    Ami semleges:

    o A kijelző gyönyörű, jól teljesít, amúgy is csak AMOLED-et vagyok hajlandó venni, és ebben sem kellett csalódnom. Dehát ebben már a Note3-on se csalódtam. Viszont itt talán még egy kicsit még szebben beleolvad az előlapba a fekete hátteres amoled. Szép az összhatás, na.
    o QI töltés, simán megy bármivel amivel eddig próbáltam, akárcsak a samsungon
    o 4G/3G/H+, WIFI minden megy rendesen, gyorsak is

    Ami pozitív:
    + USB TypeC, ha kábelen töltöm, baromi gyorsan feltölt
    + A kamera kb feltörli a padlót a legtöbb ma kaphatóval, simán a top3-ban van, ha nem A legjobb
    + A csempés start képernyő szép, testre szabható, és sokkal egységesebb dizájn mint az androidé
    + Az egész rendszer baromi gyors, folyamatos
    + Az app storeban is pozitivan csalódtam. Sosem izgultam az android 1 millió appjára, amiből 999 ezer szemétre való, de a storeban tényleg mindent megtaláltam amit androidon is használtam. Némelyik app viselkedése... hát ha nem is hibás, de legalábbis más, szokni kell. De nincs gond ezen a téren szerintem.
    + a billentyűzet... soha ilyen könnyedén nem irogattam még mobilon, pedig a note3-on 3 féle billentyűzet appot is használtam. Még a magyarul felajánlott szavak is teljesen jól működnek.
    + nekem az írisz felismerés is jól működik, gyorsan is
    + hangminőség is jó, bár a hangszórók és a mikrofonok elhelyezése, védettsége hagy némi kívánnivalót
    + az edge böngésző pedig a legnagyobb pozitiv csalódás számomra... androidon próbáltam chromeot, gyárit, dolphint, jetpacket, firefoxot... jelenleg úgy érzem, egyik se kötheti meg a cipőfűzőjét se az edgenek ezen a 950XL-en. Gyors, szép, működik minden, könnyen használható. Nem lehet belekötni.

    Ami viszont negatív:
    - bluetooth használhatatlan jelenleg, szoftveres gond miatt kihangosítós beszélgetés közben fagy a telefon, sőt, ha csak be van kapcsolva a BT, de nincs csatlakozva, akkor is vannak fagyások. Kikapcsolva sosem fagyott még a telefon, azon kívül tehát stabil.
    - A hátlap minősége... bár a műanyaggal semmi bajom nem lenne, de sajnos egyrészt kb minden sarkán recseg össze vissza, tehát nem illeszkedik jól, másrészt a jobb oldali gombok olyan élesek, mintha valami prototípusom, vagy kínai dingdong szarom lenne... rettentően irritál. OK, mozo tokkal orvosolható, és a bőrösek jól is néznek ki, de drágák is. De most adjak ki rá 60 eurót, amikor más gondok is vannak? Nemtom.
    - a mikrofon és hangszóró elhelyezéseket már említettem... lehetett volna élen a hangszóró, meg a mikrofon is, kicsit kevésbé védettek, hosszú távon valszeg be is porosodnak majd, de alapvetően azért nincs gond velük, sőt a hangzás jó.
    - szoftveresen nincsenek nagy gondok mint említettem, bár azért az appok push üzenetei, értesítései elég kaotikusak néha. Késve jönnek, nem jönnek, ha jönnek se jól... élő csempék néha nem annyira élők, facebook, fb messenger a főkolomposok, de akad néha gond az emaileknél is (exchange). Olyan, mintha csak néha kapcsolódna fel a szervereikre, és akkor húzná le az üzeneteket, amik addigra akár elvavultak is lehetnek, őt az nem érdekli, ha máshol már láttam pl. Mindenesetre semmi egetrengető hiba ilyen téren.
    - egy angry brids friends még elférne... de amúgy a többi fajtából van dögivel erre is :)

    Vannak gondok tehát vele, de azt hiszem csak hazudnék magamnak, ha azt állítanám, hogy más, új, pl androidos telefonnal ne lennének gondok. Max nem ezek, hanem más.
    Szóval ingadozó állásponton vagyok jelenleg, hogy megtartom e. December végéig visszaveszi az Amazon szó nélkül. Ha a BT gondot nem javítják addig, elég esélyes is, hogy élek vele. A többi azért nem dealbreaker dolog, de a hátlap ügyben se nagyon tudok dönteni egyelőre, hogy mi legyen... nem szivesen adok ki rá pénzt addig, amig más ügyeket nem hoztak rendbe.

    Ja, és egy plusz dolog: Lumia Offers appon keresztül én kapnék dokkolót ingyen, mert németben vettem. De nincs Lumia Offers app rajta. És letölteni sem lehet rá, nem engedi. M$ support egyelőre értetlenül áll a dolog előtt, de van ticket, és megígérték, hogy rendbehozzák... szal egyelőre continuum dockom sincs.

    Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

Új hozzászólás Aktív témák