Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pit stop

    addikt

    válasz CactuS #26 üzenetére

    A piacon a legjobban úgy tudod magad elhelyezni, ha elmész egy-két interjúra. Ez több okból is hasznos lehet számodra. Amelyik pozíció szimpatikus leírás alapján látnád, hogy te hol állsz ahhoz képest, máshol mennyi fizetést mondanának erre. Ezen kívül pedig az interjúzást se árt gyakorolni. Ha x idő múlva úgy döntesz hogy elmész, akkor nem csöppennél úgy a tesztek és a hülye kérdések világába, mint aki hosszú évek óta hasonlót se hallott.
    Szerintem nincs rossz helyed, és nincs rossz kereseted. Nézd meg - 160 körül van az országos átlagos nettó.
    Sulit mindenképp fejezd be, ha megvan a papír, akkor jelezd ezt a jelenlegi helyeden. Beszélj főnökkel - ezt megcsináltad, ők milyen projektekben gondolkodnak. Ahhoz, hogy többet tudj segíteni fejlődni szeretnél, ezért ami a jövőbeni terveikkel összevág valami továbbképzésre lökjenek be (nyilván, akkor nem lehet akkora nettó fizetésemelést kérni - de hosszú távon ez hasznosabb talán neked). Ez lehet szakmai dolog, de akár külföldi nyelv is ha valami spéci országgal szeretnének üzletelni, és így betanulhatnád azt.
    Ilyen emberekre mindig szükség lesz, amilyen munkát most te is végzel. Nem csak sima analfabéták tábora nő, hanem a digitális analfabétáké is - amikor Word-ben keresi a félkövér betűt. A kérdés, hogy mennyire fognak megfizetni. De ha a trend folytatódik, és sokkal kevesebb informatikus lesz mint kéne, akkor akár úgy is felvesznek, hogy a nagyon általános alapok megvannak, és majd másik helyen specializálnak.
    Az aránylagos szabadság ezen a helyen és a jó munkahelyi légkör viszont nagyon sokat számít - abban is, hogy délután hogy mész majd haza gyerekhez. Nem számszerűsíthető, de vedd bele.
    Ezeket úgy írtam, hogy nem a területen dolgozom, közelmúltig hr-es területen voltam.

    Oroszlánszívű Richárd - az első szívátültetés.

Új hozzászólás Aktív témák