Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • pampika

    őstag

    válasz twi452 #1045 üzenetére

    én beszéltem velük a visszamondott rendelés ürügyén.

    az ügyfélszolga nagyon készséges volt, meglepően felkészült és szakmai kérdésekre is válaszolt, nem csak hümmögött. ezért mindenképp jár a pirospont, akármilyen is a bolt.

    amit sikerült megtudni:
    - kinti partnerük van, aki viszonteladó, tőlük rendelnek. tehát nem közvetlen a gyártól (ez eddig is 99% volt), hanem a kinti partner rendel a gyártól közvetlenül
    - mivel a partner másnak is ad el, meg az ismert kezdeti nehézségek, így kicsit nyögvenyelősen indul be a forgalmazás
    - itthoni garit adnak, amit aztán vagy ők szervizelnek, v súlyosabb esetben kiküldenek. a mi4-hez lehet rendelni +1 év garit(20k), a mi5-nél még nincs erről infó, hogy lesz-e ilyen opció
    - részükről szabadon romolható, sőt akár segítenek is. egészen addig ez nem bántja a garit, amíg nem okoz hw gondot. sőt! ha mondjuk cm van rajta, behal a kijelző, beküldöd szervizbe és a szerviz is megállapítja, hogy nem a rom miatt romlott el a kijelző, hanem maga a panel a rossz, akkor még a cm-mel a fedélzeten is garizzák (alig hittem a fülemnek, de ha a gyakorlatban is így van, akkor az igen példás!). nyilván itt a bootloader nyitás ebben közbeszól, de idővel ez sem lesz garis gond, mint ahogy a rooton sem problémáznak.
    - jelenleg sok rendelésük van, a 32-esekkel tudják kezdeni a tényleges postázásokat és a 64-est is várják a hónap 2-3. hetétől. a sok rendelés miatt lett az előrendelési rendszer, első próbálkozásuk, ők is látják már a rendszer hibáit, majd javítanak rajta
    - tényleg csak a pénzt elküldve él az előrendelés. ez mondjuk az oldalon továbbra sem egyértelmű (akármennyire is ezt mondogatják sokan, de abból a szövegből ez _nem_ következik), viszont utólag küldenek ki egy tájékoztató (díjbekérő) emailt, ebben már benne van konkrétan. nálam pl. ez veszett el, így nem tudtam róla, de mondtam is nekik, hogy sokkal tisztább lenne, ha ezt egyértelműen kiírnák a rendelési gombhoz
    - nem tudni, meddig lesz az előrendelés, amíg nem áll be a normális szállítási idő, addig várhatóan. addig maradnak is ezek az árak, utána "kitudja, de próbálják tartani"
    - ők rakják rá a romot, saját fejlesztői csapattal, magyar nyelvvel, play áruházzal és minden kínai cumó nélkül

  • hakydakillah

    senior tag

    válasz twi452 #1071 üzenetére

    Annak is lehetne nevezni, de igazából 4 telórol volt pletyka:
    Redmi 3 Pro - bejelentve
    Mi Note 2
    MI2 SE - ami Iphone SE konkurenciának készül
    MI5S

  • Karavik

    veterán

    válasz twi452 #1071 üzenetére

    és (#1072) Fejvadi:

    Ő lenne az: [link]

    Szerrintem ez a lépés annak köszönhető, hogy az Apple kijött az iPhone SE verzióval...

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

  • pampika

    őstag

    válasz twi452 #1100 üzenetére

    engem az zavar a legjobban a tesztben, hogy pont az nincs kidomborítva, hogy ez egy zászlóshajó modell.
    én azért vmi kicsit részletesebb, belemenősebbet vártam volna...

    meg több helyen inkonzisztens, mint a kijelző egyik helyen dícsérve, máshol csak közepes, de kap egy ajánlott plecsnit. a volvós kép konkrétan olyan, hogy egy tesztben ki nem raknám, ha azt akarnám bemutatni, hogy egy zászlóshajó milyen képet tud csinálni. és aztán főleg nem azt a reakciót várnám a tesztelőtől, hogy "bocs, lehet bemozdult" :W ugyanmár...annyira talán nem kellett sietni a teszttel, h ne tudtak volna lőni egy másik, normális képet, ha szerinte is bemozdul.

    mert aki csak ezt az egy tesztet olvassa el, közelében sem lesz az instant get érzésnek...

  • Karavik

    veterán

    válasz twi452 #1104 üzenetére

    Indiai csávó szemszögéből az alábbi dolgokra derül fény (kis összefoglaló azok számára, akinek kevésbé megy az angol...):

    1. Hiába van két hangszórónyílás alul, csak az egyik alatt hangszóró az is relatív halkan szól (ez kicsit gáz szvsz, mint a autókon a dísz dupla kipufogó, de csak az egyik füstöl ha odalépnek neki);
    2. Lötyögnek a power és hangszóró gombok (ez is kicsit gáz szvsz, de más minőségi problémába nem tudott belekötni);
    3. Kamerája jó, de gyenge fényviszonyok mellett SGS7E és N5X-hez képest alulmarad;
    4. Kijelző fényerőre nem lehet panasz, pariban van SGS7E-vel és VX3-al, N5X-től pedig messze jobb;
    5. Audio képességekben alulmarad a Vibe X3-hoz képest, mind saját hangszórón, mind jack kimeneten keresztül, mind minőségben és mind hangerőben;
    6. Ujjlenyomat olvasója majdnem olyan gyors, mint I6S de gyorsabb, mint SGS7E;
    7. Nincs túlmelegedés, még játék közben sem melegszik túlságosan, bőven van előrelépés az S810SoC-hoz képest;
    8. RAM menedzsment nem rossz, de lehetne jobb is. 3GB RAM-bó al ~fele szabad, ha ki van takarítva az összes app a memóriából;
    9. Akkufogyasztásban átlagosan ~5óra kijelzőidővel lehet kalkulálni VX3-tól kicsit alul marad;
    10. Home gomb nemcsak fizikai gombként funkcionál menühasználat közben, hanem kapacitív gombként is, így nem szükséges megnyomni csak hozzáérni, ha a kezdőképernyőre szeretnénk ugrani - ez felettébb jó hír számomra;

    [ Szerkesztve ]

    Xiaomi Watch S3 + Xiaomi 14 12+512GB [Android 14 Global EU HyperOS]

  • .DLL

    veterán

    válasz twi452 #1068 üzenetére

    Azt az akkurögzítési technikát mire kigondolták, kifejlesztették... :D Nem sámli! A kijelző egység is durván vékony lett (persze ez ma már nem újdonság, mindegyik ilyen hi-tech, de most néztem először ilyen komoly szétbontást (a fűnyaró nem számít annak!)) A SoC és a RAM szendvics szerkezete is zseniális megoldás a gyorsaság növelése érdekében! Viszont hőelvezetésileg szerintem nem a legjobb így eltemetni a SoC-t, remélhetőleg nem azért nem melegszik a készülékház mert a chip nem tudja leadni a hőt, közben meg a magok forrnak... :U Következő lépés szerintem, hogy a RAM-ot is integrálják az SoC-be közvetlenül azokra a helyekre ahol kell (akár minden mag mellé mehet 1 giga).
    Egyébként a vas jó nagy helyet foglal el, így érthető miért nem fért bele akkora akksi, mint a Redmi 3-ba, aminek sokkal kisebb a PCB-je.

    [ Szerkesztve ]

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák