Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • the_blu36

    tag

    válasz lajthabalazs #43 üzenetére

    Gondolom futtatsz otthon egy kiszolgálót, ami az automatizálást vezérli (konkrétumot nem írtál, úgyhogy csak tippelek), és ezt az eszközt szeretnéd kintről elérni, de mivel nincs fix ip-d, ezért körülményes.

    Nézzük az én példámat: nem régen kezdtem el foglalkozni hasonlókkal, nekem otthon egy mezei P4-en fut egy herélt XP (tudom, sátán és pokol), azon pedig egy C#-ban írt saját szoftver (ajtónyitást érzékel jelenleg, tanulásnak szerintem bőven elegendő egyelőre). Írtam egy PHP API-t, ami hitelesítés (egyelőre valid API key alapján) után bármilyen eszközzel kommunikál, ahol megvalósítható JSON adatcsere (külső szolgáltatónál fut a PHP script). Az XP-s gépen futó prog az ajtónyitó szenzor triggerelésekor kiküld a PHP scriptemnek egy szerializált adatot, hogy mikor és melyik ajtó nyílt, mi a státusza (nyitva van vagy zárva) stb., majd (jelenleg) dob egy e-mailt, hogy "figyu ajtó nyitva", de bármi egyéb megvalósítható (mondjuk SMS gateway-en keresztül SMS-t küld). Mivel a gépen lévő progi listen módban van (10mp-enként csinál egy lekérdezést), kintről tudom vezérelni szintén PHP API-n keresztül, gyakorlatilag teljesen mindegy milyen IP-n van a gép.

    [ Szerkesztve ]

    "Téged a szenvedély vezérel, vagy egy H97 chipset?"

Új hozzászólás Aktív témák