Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • A`rpi

    addikt

    Többször kifejtettem már, ezzel 60FPS-ezéssel csak
    maguk alatt vágják úgymond a fát.
    Akinek idáig fogalma se volt az egészről, az is megkérdezi, ez miért "csak" 30FPS-el fut?
    (Rengeteg ilyen cím van.)
    Míg ha csendben maradnának, esetleg lenne egy 60/30 FPS kapcsoló sokkal de
    sokkal jobban járnának.

    Trilógiától mindenki oda vissza van, csak multi és Co-Op-is kimaradt a játékokból.
    Multi talán annyira nem nagy érvágás, viszont a Co-Op-annál inkább, persze ez csak annak tűnik fel, aki az előző generáción töviről helyire ismerte a szériát.
    Elsősorban lehet az "újoncoknak" szól, viszont rajongóknak, többek között nekem is, nagy szívfájdalom.

    Mentségükre szolgáljon, kreatívak voltak, az új trófeák, és a "brutal" nehézségi szint kedvemre való. :K

    [ Szerkesztve ]

  • A`rpi

    addikt

    válasz krx21 #30 üzenetére

    Nem feltétlen mindenkinek az az igénye ami neked.
    "Eredeti" PS3 részekhez képest PS4 demo "zavaróan gyors" volt.

    Ahogy a jót is meg lehet szokni, úgy a "rosszat" is.
    Bár, közel sem mondanám rossznak PS3 részek ~30FPS-ét.

    Mielőtt azt gondolnád, csak konzolokat "ismerem", és a "magas" FPS számról, és annak előnyeiről fogalmam nincs. Több évet töltöttem el PC-n mint konzolon, COD UO volt az abszolút "favorit", 333FPS-re bekorlátozva.

    Szóval valamennyi rálátásom van, hol indokolt, hol felesleges, úgy gondolom UC-hez felesleges, így ha lenne kapcsoló én használnám.
    Nem azt mondom, aki 60FPS-en tolja majd az "marslakó", valószínű nekem sem lesz választásom. Amúgy avatatlan szemeknek lehet fel sem tűnik, sőt az is lehet én misztifikálom túl, ettől függetlenül tartom a véleményem, így gyors...

    [ Szerkesztve ]

  • A`rpi

    addikt

    válasz krx21 #32 üzenetére

    Jelenséget amit felvázoltam, pedig nagyon is létező, dolog.
    A Hi-Fi-s hasonlat pedig egyenesen rossz.
    És még azt sem érted amit mondani akarok.

    Nem kell hozzá semmi más csak egy régi játék, példának hirtelen most csak DUNE 2000 jut eszembe, egy C2D rendszeren már elviselhetetlen gyorsan fut a játék, szerencse, csupán csak az, lehet állítani játékban "game speed"-et. "Így játszhatóvá lehet tenni."

    Hi-Fi-s hasonlat teljesen más, ott megkérdőjelezhetetlen vesztéségmentes formátum, főleg akusztikus hangszerek esetén.

    Viszont ahogy elektronikus zenéről kezdünk el beszélni, nem feltétlen indokolt a formátum, profibb hangmérnökök, producerek próbálnak egy kis analóg "zajt" vinni a hangsávok közé, közel nincsen olyan "dinamikatartomány"(I) elektronikus zenében nem hallható sávban(/I) mint ahogy az van az "igazi hangszerek esetén", így a különbség szakértőknek természetesen "szembetűnő" ha valaki mondjuk komolyzenét hallgat.

    Elektronikus zenénél ugyan ez nem teljesen mondható el, bár nagy valószínűséggel a hifista komolyzenét hallgat a rendszerén..

    Elektronikus zene esetén készülhet egy renderelés veszteségmentes formátumban, de mivel az elektronikus zene alapjául szolgáló hangminták döntő többsége digitális, így közel sem profitál belőle a hallgató annyit, mint amennyi különbség lehet egy akusztikus darabnál.

    Nem azt mondom hogy 30FPS-en fusson minden játék konzolon, vagy PC-n.
    De az sem teljesen igaz hogy csak úgy tud jó lenni egy játékmenet ha minimum van 300FPS.

    Természetesen minél több annál jobb főleg multiban. (FPS)
    Én azt mondom szerintem UC szériánál indokolatlanul felgyorsul tőle a játékmenet amit én annak tudok be, hogy az FPS "sok", így ha lenne kapcsoló én valószínű használnám.

    Probléma közel sem akkora mint ahogy én azt előadom, többen is kipróbálták a demót, nagyon senki sem panaszkodott, nekem feltűnt a különbség mivel nekem van viszonyítási alapom ennek hangot is adtam, mindössze ennyi.

  • A`rpi

    addikt

    válasz krx21 #38 üzenetére

    Az hogy TG vagyok valahol az nem jelet semmit, attól véleményem eltérhet a tiédtől. :R

    Dune 2000 példa valóban nem függ össze az FPS-sel, viszont nyers erővel igen, amiből azért PS3-hoz képest PS4-ben bőven akad.

    Még egyszer nem írom le ugyanazt, érthetően megindokoltam
    nekem miért lenne jobb.
    Nem azt mondom te használd 30FPS-el sőt még azt sem mondom az "marslakó" aki örül a játékban 60FPS-nek.

    (#40) krx21
    FPS 30>60 különbséget sokkal inkább lehet érezni mint látni. (Főleg ha a forrás olyan helyen van, ahol eleve veszteséges tömörítési eljárást alkalmaznak.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák