Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csabi63

    senior tag

    Ha ide is begyűrűzik az ingyenes(reklámos)Play Music,ki fogom próbálni.Meg a jövő héten startoló Apple Music-ot is,ami ráadásul 3 hónapig ingyenes lesz.De a Spotify előfizut nem mondom le.Ahhoz igen nagyot kellene ütni valamelyiknek,hogy váltsak.Kb 98%-ig elégedett vagyok vele.Az a 2% a jogdíjak miatt hiányzó zenék miatt van,de ilyen a többinél is előfordul.Kipróbáltam a Deezer-t is,de a Spoti jobban tetszik.Pofás a win kliens,remekül működik androidon is,BT-n meg én is átküldöm a Yamaha hangprojektorra,ha kicsit dübörögni akarok.De nem jellemző,szinte csak fejhallgatóval hallgatok zenét.Annyira nem vagyok vájt fülű,a 320-as ogg nekem tökéletesen megfelel.Azért voltam annyira kíváncsi,hogy a Tidal-t is bebróbáljam a lossless flac miatt.De kétszer annyiba kerül mint a Spotify,és az a minőségi különbség nekem nem ér annyit.Ráadásul nem is minden lossless,és a választék is ott a legkevesebb.

  • csabi63

    senior tag

    válasz tomp #37 üzenetére

    A Spotify meg 160 Kb/s-os ogg-ot ad a free usereknek.45 millió embernek az megfelel a reklámokkal együtt is.A 15 millió előfizető kapja a 320 kb/s-ot,a reklámmentességet,és az offline zenét.Meg azt hiszem,hogy free módban saját zenét sem enged betölteni,de ebben nem vagyok biztos.Pro módban van lehetőség a Last.fm zenéit is lejátszani,meg ugrálni a számok között.Szóval azért van különbség.Engem mindenképpen megfogott,ahogy rátaláltam.Mondjuk nem állítom,hogy a Deezer rossz lenne.Egy hónapig szimultán hallgattam a kettőt,de végül így döntöttem.7 hónapja vagyok előfizető,de egy percig nem bántam meg.

    [ Szerkesztve ]

  • csabi63

    senior tag

    Én már nem nagyon tárolok zenét a gépen.Van talán 40-50 album a warezos időszakomból,amit nehéz volt "beszerezni",és féltve őrzöm.Viszont 4 állványra való mp3 CD-t ajándékoztam el,vagy éppen dobtam ki lomtalanításkor.A fene se tudja már,de közel tera mennyiség kötött ki a kukában is.A Spotify erősen leszűkítette azt a kört,amit nem érek el náluk legálisan.Ezek közül néhányat alkalmanként megveszek online letöltésben,mert a CD korszak nálam lezárult.Bár elismerem,relatíve könnyű helyzetben vagyok,mert az én zenei érdeklődésem jobbára a 2000 előtti időszakra korlátozódik.De abban mindenevő vagyok.Country,blues,pop,magyar zene,beat,de leginkább klasszikus és progresszív rock.Néha jöhet komoly zene,barokk,instrumentális,spanyol gitár,ír népzene,latin rock,egyebek.Ami pedig nincs a Spoti kínálatában,hallgatom HQ stream-en.Ha valamibe menthetetlenül szerelmes leszek,megveszem,betöltöm a listába,és ennyi.Nincs szükségem több 100 giga adat tárolására,sem SD kártya másolgatásokra.A rengeteg 128-as,160-as mp3 tárolása már értelmét vesztette számomra.Persze az emberi természet már csak olyan,hogy mindig az kell,ami nem elérhető.Én sem vagyok kivétel.Van sok millió szám,de nekem pont az a +1 album vagy szám kell,ami nincs a kínálatban.De sokat változtam,már hajlandó vagyok egyes esetekben zsebbe nyúlni,még a melós fizetésből is.De együtt tudok élni azzal is,hogy nem birtoklom az egész zenei világot.
    Tomp egyébként jól mondja.A Spotify&co. a kényelmet hozták el.Egy pizza áránál is kevesebb havi díjért cserébe.

  • csabi63

    senior tag

    válasz vicze #51 üzenetére

    Én nem is tudom,meddig lesz ez így fenntartható pl. a Spotify esetében.A reklám sok bevételt nem hoz,a 15M előfizető tartja életben a szolgáltatást.A 45M free user-ből kellene minél többet megnyerni.De hiába olcsó,sőt a szegény országokban még olcsóbb,nehéz új előfizetőket szerezni.Ha szigorítanák a free user-ek hozzáférését,inkább eltűnnének.Ezáltal viszont a reklámbevétel is csökkenne.Ha ehhez hozzávesszük,hogy a zenészek nagy része sem elégedett az alamizsnával,nem látom,hogy így nagy jövője lenne.
    Az ideális az lenne,ha a szolgáltató,a zenészek,kiadók,felhasználók is elégedettek lennének.De ez kemény harc lesz.Talán az egyre növekvő konkurencia kitermel egy jó piaci modellt.Mert a jelenlegi nem életképes.Nem lehet az,hiszen veszteséges.

  • csabi63

    senior tag

    Bárhogy is,mint fizető felhasználó,a jelenlegi helyzet nekem tökéletesen megfelel.Korrekt árért jó szolgáltatást kapok,egy szavam nem lehet.Ha netán a lufi kidurran,majd más alternatívák után nézek.

  • csabi63

    senior tag

    válasz Kékes525 #82 üzenetére

    Nem is a reklám a legnagyobb hendikep.A fizetősben sokkal jobb a hangminőség,és nem kell internet a zenehallgatáshoz.

  • csabi63

    senior tag

    válasz Kékes525 #85 üzenetére

    Én is kizártnak tartottam,de pozitív a véleményem.Az tény,hogy mindig lesz olyan amit nem találunk meg.Ebben a legnagyobb "bűnös" az Apple.Iszonyat pénzekért vásároltak fel jogokat.Sajna a '60-as évek beat történelmének jó részét is ők bitorolják.De egyik szolgáltató repertoárja sem teljes.Blues pedig rengeteg van.Hallgatom éjjel nappal.A '40-'50-es évek évek Mississippi blues-tól kezdve a legfrissebb albumokig.A frisset pedig szó szerint lehet érteni.Némelyik album előbb felkerül ide,mint a boltokba.És a rajongók is nagyon szuper válogatásokat állítanak össze.Mentettem annyi lejátszási listát,hogy egy év alatt sem érek a végére.
    Ha az ember túlteszi magát azon,hogy mindig az kell ami nincs,akkor remekül fog szórakozni,kikapcsolódni,vagy amit akar.

Új hozzászólás Aktív témák