Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Segal

    veterán

    Na akkor pár dolog.
    1 Van az LG-nek már 4K-s OLED tv-je is (jelenleg csak 65 colosba) laza 2,8 millió körüli árral... (itthon nem kapható)
    2 El ne kezdjünk belemenni egy ilyen értelmetlen láttam a Media Marktba mind a kettőt dumába és ez vagy az szebb képet mutatott. Ezeken a helyeken egyrészt kifejezetten a tv-re optimalizált anyagok futnak másrészt direkt úgy van a beállítás a tv-ken hogy ez ugyan piszok jól nézzen ki rajta de otthon jön majd a pofáraesés hogy hétköznapi használatba köszönőviszonyba sincs a kettőnek egymáshoz.
    3 az ár. Az LG piszok jól csinálta a dolgot brutálisan magasról indította az árazást anno és most szépen lehet jönni a már csak harmadannyi meg mégolcsóbb meg még annál is olcsóbb dumákkal de ez az ár még mindig őrületesen drága hogyha egy hasonló képességű LED évéhez viszonítjuk.(Samsung UE55H8000 szintén hajlított FullHD-s tv kb a fele ennek az árnak)
    4 jövő Tény és való hogy nagyon szép az OLED képe de ha kijön a 4K márpedig mint már előttem is írták már most több forrásból is lehet beszerezni nyersanyagot hozzá de nyilván a kánaán (filmek, tv adás) még nem jött el de lényegesen jövőbiztosabb ma egy 4K tv mint egy FullHD-s OLED.
    A másik hogy 55 colon semmi értelme a hajlításnak (mondjuk szerintem a 4K-nak sem lenne értelme)
    Tehát ha összefoglalom akkor aki mindenképp most akar venni tv-t annak én inkább a 4K-t javasolnám egyrészt ezért a pénzért 65 colosat is kap az a plusz méret meg nagyobb élményt fog okozni SZERINTEM mint az OLED vagy ha mindenképp ekkora méretbe gondolkodik akkor feleennyiért kap hasonló tulajdonságú LED-et, másrészt az OLED ára még mindig durván fog zuhanni ergó lényegesen nagyobb összeget lehet majd bukni rajta mint egy LED tévén, harmadrészt amint kijönnek a 4K filmek (ez jelen pillanatba 2015 karácsonyának tűnik) egyből jön majd a hiányérzet.
    A legtutibb dolog a kb 1 év várakozás tv fronton mert addigra lejöhet a 4K-s OLED tv ára az LG-től persze nem ennyire mint ez de esetleg bejelenthetnek egy 55 colost is jövőre ebben az esetben már látnám értelmét az OLED-nek másfelől (főleg jelen pillanatba) nem.
    Az biztos hogy a Samsung jövőre sem jön az OLED tévéjével tehát az LG-től függ mennyire kezdi lehozni az árait.
    Jövőre a hajlítható (motoros nem gyurmaszerűen) tévé lesz a sláger a felsőkategóriába, gondolom a hajlított (mármint fix) lejjebb jön 1 kategóriával és alatta meg a sima lapos 4K-tv jön le a középkategória közepéig vagy talán az aljáig is.
    Tehát Samsung-al demonstrálva
    I8*** hajlítható
    i7*** hajlított
    i6*** sima 4K (talán a 6400-as sorozat is)
    i5*** FullHD

    "Ez nem változtat azon, hogy tisztességtelen dolog botokkal felvásárolni 160-180e indulóáron a 3060 Ti-t, aztán 250e-ért árulni a HA-n." Ez miért lenne tisztességtelen? Te is meg bárki lesheti botokkal a boltokat, ugyanúgy meg tudod venni a cuccot azon az áron, mint a scalper.(1 házigazda válasz...)

Új hozzászólás Aktív témák