Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Tigerclaw

    nagyúr

    Nekem 13-as MBA-m van, de úgy olvastam, hogy a 11-es tényleg hihetetlen, a mobilitása miatt. Könnyű, vékony, hihetetlen merev és nagyon precízen van összerakva. (Persze a 13-as is olyan, csak a 11-esnél ez még jobban látható, érezhető) Annál aztán tényleg nem merülhet fel az a kérdés, hogy elvigyem-e, befér-e a táskába és ma erről szól a "hordozható számítógép".

    Persze lehet hogy a Windows-os ultrabookok is hasonlóak ehhez (nem volt még kezemben egy sem), de úgy tudom hogy árban azok sem olcsóbbak.

    Ami nekem nem tetszik, hogy évek óta épp csak minimálisan updatelik és csak a processzort és a chipsetet. Bár a tesztek szerint nagyon jó a jelenlegi kijelzője is, de ideje lenne már, hogy IPS panelt kapjon és talán kicsivel nagyobb felbontást. Mondjuk nem retina kijelzőre gondoltam, mert ahhoz a felbontáshoz szerintem erősebb gpu kellene, mint ami ezekben az inteles APU-kban van. Szerintem az Apple is épp ezért nem lépett még. Szerintem a 13-as és a 11-es is kaphatna Full HD IPS panelt.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz ATEE77 #29 üzenetére

    Amúgy gyártott és gyárt olyan gépet amiben AMD videokártya van, de nem teljesen értem hogy ez hogy jött elő. Annyit írtam, hogy a Macbook Air-ben lévő APU-k (amiket az Intel gyárt) gyenge GPU-val rendelkeznek, amik nem igazán illenének a retinafelbontású kijelzőkhöz, ezért nincs még retinás MBA, pedig szinte már a teljes palettájuk retinás ezen kívül, vagyis ez a céljuk.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz Ic3man #52 üzenetére

    Szerintem mostanában inkább a hardverre koncentráltak és az OS-re kevésbé.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz vodkaboy22 #58 üzenetére

    Bár nekem gyakorlati tapasztalatom nincs a dologban, de mások elmondása szerint az amúgy híres Apple support nálunk Magyarországon inkább a hírhedt jelzőt érdemli. Ahogy mondják a jó hírnevet nagyon nehéz megszerezni, de nagyon könnyű elveszíteni. A legfőbb probléma az nálunk, hogy az Apple továbbra sincs jelen az országban, csak viszonteladókon keresztül.

    Nekem pont pár napja romlott el a Macbookom és egyelőre én is inkább negatívumokkal szembesültem, pedig még el se kezdtem a valódi ügyintézést. Pontosabban én elkezdtem volna, de az APSP akinek írtam nem válaszolt, majd telefonos érdeklődésre nagy nehezen megtalálták a levelemet, amit az egyetlen nyilvános e-mail címükre írtam és közölték, hogy majd hétfőn válaszolnak. Nekik nem sürgős, az meg ugye kit érdekel, hogy az ügyféllel mi van. Persze remélem hogy minden úgy fog menni, ahogy kellene, de hazudnék ha azt mondanám, hogy nem tartok a magyar szerviztől.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz alkatraz3000 #88 üzenetére

    Két éve használok OS X-et, de nem tapasztaltam az általad említett folyamatos frissítéseket. Javítanivaló van bőven, de nagyon ritkán jön frissítés és azok nagyon kevés hibát javítanak. Jellemzően az aktuális főverzió javítása helyett az erőforrásaikat a következő főverzió fejlesztésére fordítják, de abban is csak az új featurek fejlesztésére és rengeteg apró designelem megváltoztatására, mint betűtípus, színek, ikonok, vonalvastagság, áttetszőség, szövegigazítás. Az új főverzió örökli az elődei ki nem javított, de a felhasználók által már régen bejelentett ledokumentált hibáit. Emellett gyakran tűnnek vagy változnak meg a felhasználók által nagyon kedvelt dolgok a rendszerből. Pár éve az az irány, hogy az OS X és az iOS minél jobban közeledjen egymáshoz, pl. designban, felhasználói felületben, aminek az eredménye az OS X és a saját alkalmazásainak butítása, hogy a user ugyanazt a felületet, funkcionalitást kapja-lássa, ha egyikről a másikra tér át. Korábban a három iWork szoftver új verziója jelent meg butábban, mint az előd, sőt a kompatibilitás is teljesen elveszett, ami irodai szoftvereknél hihetetlen húzás, pár napja pedig bejelentették sunyi módon egy egyszerű interview során, hogy az egyik professzionális szoftverük az Aperture fotófeldolgozó, rendszerező szoftverük megszűnik, nem fejlesztik tovább. (Egyébként már évek óta nem fejlesztik)

    Ha logikusan továbbvezetjük a cég döntéseit, akkor az látszik, hogy ők sorra feladják azokat a profi-félprofi szoftvereik fejlesztését, ahol erős a konkurencia és helyettük annak csak egy egyszerűbb alternatíváját tartják meg, igaz azokat ingyen adva.

    Az Aperture sok tekintetben már évek óta nem tartja a lépést a Lightroommal, és lemondtak róla. Helyette kap egy iPhoto utódot Photos néven.

    A Final Cut Pro széria szintén lemaradásban van és a videoszerkesztés területén még a konkurensek száma is nagyobb, így szerintem pár év múlva ott is hasonló bejelentés várható. A minta alapján a kistestvér iMovie helyésre jön majd egy Movies nevű utód otthoni felhasználóknak.

    A zeneszerkesztő Logic Pro nem tudom, hogy hogy áll a saját szegmensében, vagyis hogy ott várható -e hasonló eltolódás a Garage Band felé.

    A legszomorúbb az, hogy az Apple-nek aztán tényleg lenne erőforrása, pénze, hogy ezekből újra profi, mai szintnek megfelelő alkalmazást készítsen, de nem teszik...ami viszont akár megpecsételheti az OS X és a Mac széria sorsát is, hiszen bármikor úgy dönthet 1-2 nagyobb külső fejlesztő, mint pl. az Adobe, hogy neki már nem éri meg OS X -re fejleszteni és komoly alkalmazások nélkül elveszti a rendszer a vonzerejét.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

  • Tigerclaw

    nagyúr

    válasz pakriksz #229 üzenetére

    Miért, azt gondoltad, hogy a szó mást takar? Magas PPI értékű kijelző, illetve ahhoz a felbontáshoz optimalizált interface elemek, nagy felbontású ikonok. Azt mondjuk ne felejts el, hogy mikor ők ezt piacra dobták, akkora felbontású notebook olyan méretben sehol sem volt és a 4k-s TV-k, monitorok is csak kiállításokon szerepeltek prototípusként. Talán pont a Retina Macbook Pro-knak lehet köszönni, hogy ma már sok notebookot lehet kapni ilyen vagy még nagyobb felbontással a consumer szegmensben. A technológia már létezett, nem az Apple fejlesztette, gyártotta a kijelzőket, bárki megtehette volna, más gyártónak mégse akaródzott ezt meglépni. A nagy 17 inches notik többsége is megállt Full HD-n, sőt van amelyik még azt sem érte el, ma meg kaphatsz 13 inches notebookot is 4k közeli felbontással. Az Apple ahhoz ért, hogy a meglévő technológiákat valami egyedi módon házasítsa össze, és ahhoz, hogy a szintén meglévő csúcstechnológiát felhasználja. Ma már a többi gyártó se elégszik meg a középszerrel, mint pár éve, köszönhetően nekik.

    Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

Új hozzászólás Aktív témák