Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vicze

    félisten

    válasz Syl #104 üzenetére

    Az hogy a nem szakami emberek mit írnak/spkulálnak össze és midnenféle kisül belőel az egy dolog, lásd eme csodás videó.
    Tények:
    A RIM a BackberryOS-t használta a QNX előtt, ami teljensen Java alapú OS volt és kizárólag Java alakamzásokat futtatott (MIDP 1.0, és 2.0).(Ugye nem kell említsem milyen irónikus így a Java fikázás BB tokikban?) A QNX felvásárlása után eljött az idő, hogy leváltásk a BB OS-t akkor felröppenek a pletykák, hogy kap alapból DalvikVM támogatást(ez eléggé illett volana a korábbi Java stratégiába) és az lesz a fő alkamazás futtató környezet (ez még 2.3-es Android ideje), ez a végső fejlesztésbe nem került bele(aka. BlackBerry Runtime for Android apps), csak ugye a frissítésekkel később. (Valósznű nem készült el a port, és eléggé kapkodva készül már maga a BB10 is.)
    A QNX (QNX Neutrino egész pontosan) maga egy RTOS, azaz eléggé különbözik az időosztásos normál Linux modelltől (vannak RTOS Linux-ok is), talán a QNX rendelkezik az RTOS piac legjobb CPU és folyamat managmentjével etéren amúgy, de alapvetően a két rendszer összeegyeztethetelen az alapoknál.

    Attól hogy egy futtató környezetet beleraknak az adott OS-be semmilyen formában nem kapcsolódik a másikhoz. Mind a kettő egy UNIX-like rendszer és ebben ki is merül sok hasonlóság. Mikrokernel vs. Monolithic. Ahogy az Android egy teljesen egyedi Bionic nevü Userspace-t használ, a QNX szintén sajátot. De pl sok mindent a NetBSD-ből használ mind a kettő mint minden UNIX. Kb. a DalvikVM az egyetlen ami portolató réteg marad, pl. az NDK-val készült appoknak elég sok limitációja van, a hiánzó Android elemek miatt.

    A 98%-os alkamazás futtatási arány elég nagy kamú szöveg továbbra is, nem értem miért van szajkózva, hisz jó pár API-t szintén nem elhet potolni, így jó pár funkció nem működik bizonyos appokban, ha futtnak is.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák