Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • janeszgol

    félisten

    válasz Xaels #17 üzenetére

    Rossz példa. Az L7 2 nagyon is "jól" járt (az idézőjelet megmagyarázom). A telefon 4.1.2-vel nyitott 2013 legelején és 4.4.2-ig húzta. Mint az F6, L9_2. Időtálóbb rendszer van rajta, mint az LG 4X HD-n.

    Az idézőjel: 768 MB ram kevés KK alá. Pláne az LG KK Romja alá. :R

    Tehát vannak jó LG frissítések a középben is, de ma már nem. (Lásd: G3S, G4C, Leon, Spirit - ezek semmit nem fognak szerintem kapni.

    [ Szerkesztve ]

    2024: nem lesz kegyelem a HMD-féle hulladékgyáraknak.

  • viano

    aktív tag

    válasz Xaels #86 üzenetére

    Azért még a 2013 második fele sem három év!
    Én úgy emlékszem 2015 elején jött ki az első EU (WW) készülék az SD410-zel.

    Semmi kedvem most ezügyben mélyre ásni magamat, de szerintem lehet azért néhány eltérés a 2 SoC között, memória támogatás, LTE és rengeteg apróság, nem beszélve az optimalizálásokról.

    Mindenesetre több, mint elgondolkodtató, hogy bekerül a cikkbe jónéhány megkérdőjelezhető vagy valótlan állítás, aztán mindenki ezen rágódik.
    Közben véletlenül sem mondaná senki, hogy álljunk meg ez nem egészen így van.

    Szerintem a legkevesebb problémát ezzel a telóval kapcsolatban az SD410 jelenti, mint a siránkozás után a cikkíró is elismeri, a teljesítménnyel semmi gond nincs.
    Egy nagyon jól bevált és bizonyított részegységről van szó, CPU - GPU teljesítmény is egyensúlyban van (ami kevés MT SoC-ról mondható el) nem véletlenül kedvelik annyira a gyártók.
    E köré lehet a legjobb ár-érték arányú készülékeket építeni.
    (Nem igazán értem,hogy egy QuadC. vevőkörnek szánt telóba miért kellene egy Octa-SoC ?!)
    Illetve értem, ez az Antutu "mánia".

    Az pedig, hogy itt miért ennyi ez a telefon, az legkevésbé a gyártó hatásköre, nagyon durva sacc alapján valahol félár körül "léphet be" az országba, de inkább alatta.
    Akkor most el lehet kezdeni gondolkozni, hogy mi - mennyi?

    (Olaszországban most is 189 € - volt már olcsóbb és ez nem "olasz" készülék, tehát máshol még olcsóbb lehet, Európában is. (H650E tip))

  • viano

    aktív tag

    válasz Xaels #89 üzenetére

    Jó . . . elő lehet kapirgálni szélsőséges példákat - nem igazán értem mire jó ez - de az még nem változtat a lényegen és a tényeken:
    a Moto G pl. a maga idejében nagyon jó ár/érték arányú és iránymutató készülék is volt egyben.
    Ott van például az Alcatel Pop 2 (4,5) ami 100€ környékén elérhető, de egyidőben volt alig több, mint 60€ -ért is (Dual-SIM,LTE inkl.) vagy az Idol 3 (4,7), ami szolgáltatóknál itthon is nagyon sikeres.
    Az ASUS ZenFone 2 Laser sorozat túlnyomórészt az SD410-re épül és nem tudnak belőle eleget gyártani, nem hogy új piacokat, de még a hagyományosakat sem tudják normálisan kiszolgálni kapacitás hiány miatt. Sajnos itthon ezek a készülékek sem a normál, működő piaci áron kerülnek forgalomba és erről nem elsősorban a forgalmazó tehet, ő csak szépen beáll a sorba.
    Mindettől függetlenül most a Zenfone Max annyiért lesz 5000mAh-s akkuval, mint fél évvel ezelőtt a ZenFone 2 Laser startolt 2070-essel, 2GB RAM +16GB belső tár természetes ezeknél a készülékeknél, leginkább a Dual SIM + microSD is. (Nem kell sírdogálni, hogy miért 1,5GB a RAM, mert még a 3G modellben is benne van a 2GB.)
    . . . és hosszan lehetne folytatni a sort.
    Hogy nem tudnak a gyártók . . . rossz gyártókat nézel.
    A piac pedig sajnos nagyon nem egyenlő, ezzel a magyar "minek nevezzelekkel" csak ez sok szereplőnek megfelel így.
    A kívánatos változást, tisztánlátást pedig még a média sem feltétlen segíti.

    -------------
    Az elfuserált, akadozó G3-mal meg felesleges és nem túl szerencsés példálózni, mert amúgy is más piaci szegmens. Értelmes ember az ár/érték arány és használati érték alapján választ telefont és nagy ívben tesz arra, hogy merre vizelnek az Antutu bajnokok. (amit rendesebb helyeken nem is használnak).

Új hozzászólás Aktív témák