Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Samus

    addikt

    válasz klívlend #38086 üzenetére

    Na várjunk csak. Te most biztonsági mentést készítettél a programjaidról. De látom a célod az lett volna, hogy a programokat a kártyára "telepítse". Ez nem egy egyszerű művelet. Bár nem is bonyolult, egyszerűbb, mint egy új ROM telepítése.

    Amire szükséged lesz:

    a memóriakártyáról egy szabad részre, amit a későbbiekben nem használhatsz adattárolásra (vagyis, ezt a részt a programok tárolására használod, ide nem másolhatsz fájlokat, zenéket, semmit, nem is fogod látni PC-n), én erre 300 megát "áldoztam", bőven elég, még 30%át sem használtam el. Ezt a következő leírás alapján készítheted el: [link] nagyon egyszerű. Először fogsz egy jóféle fájlkezelőt. Total Commander megfelelő (remélem megy a használata). rejtett fájlokat mutassa beállítást elvégezzük (ha még nem használtál Commander-t, akkor: programon belül Beállítások/Általános beállítások/Képernyő, majd itt pipa a "Mutassa a rejtett/system fájlokat is"). A program próbaverziója ingyenes letölthető, Google segít.

    Így már látni fogod a kártyán lévő összes fájlt. Kijelölsz mindent (CTRL+A), átmásolod egy tetszőleges helyre a számítógépedre, így megvan a kártya tartalma. Ezután a leírás alapján készíts egy második partíciót. Ha végeztél, akkor visszamásolhatod a most már üres memóriakártyára mindazt, amit lementettél.

    A következő lépés a nehezebb. Rootolni kell a telefont.

    Köszönetet mondunk Joestone-nak, majd letöltjük ezt: [link]. A vírusvédelmet átmenetileg kapcsol ki, nekem a NOD32 jelez, nincs vele semmi baj, sokan használják. A telefont USB hibakeresés módban a gépre kötjük (telefonon: Beállítások/Alkalmazások/Fejlesztés/USB hibakeresés mellé pipa, majd kösd össze a géppel. Ezután szépen csomagold ki valahová amit letöltöttél, majd egyszerűen indítsd el (root.bat). Lefut, a telefon újraindul, a menüben pedig megjelenik egy Superuser ikon. Ennyi volt.

    Ezután Marketről letöltöd a Link2SD nevű alkalmazást (pár kilóbájt, nagyon kicsit). Elindítod, és látod a programjaidat, és egyrakás más egyebet is (rendszeralkalmazások).Itt szépen amit át akarsz tenni SD kártyára, azt kijelölöd, majd a "Create link" gombra kattintasz. (Mikor megjelenik a Superuser kérdése, hogy kaphat-e root jogot az alkalmazás. Itt az Allow" legyen bepipálva, majd Accept gomb. Többször nem kérdez majd.) Nyomsz egy OKé-t, és hátradőlsz. Átpakolja a memóriakártyára, a telefonon felszabadul a hely. Gyakorlatilag mindent át lehet tenni, nekem még az élő hátterek is működnek.

    Arra viszont figyelj, hogy ez esetben, ha eltávolítod a kártyát, a programok is eltűnnek, egészen addig, amíg vissza nem rakod a telefonba.

    Nem bonyolult. Olvasd át kétszer, ne egyszerre akard megcsinálni, hanem sorban, ahogy leírtam. Mindent csak egyszer kell elvégezni, utána nem kell vele törődni, csak a Link2SD-vel átpakolni azt, amit újonnan telepítettél (bár be lehet állítani, hogy ezt magától tegye meg, így minden a kártyára kerül, amit Marketből telepítsz, magától).

    [ Szerkesztve ]

    '' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

Új hozzászólás Aktív témák