Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • molbal1

    csendes tag

    Sziasztok!

    Sokan dicsértétek az all-in-one toolt roothoz. Engem pedig asszem megüt a guta. Így szeretnék egy kis segítséget kérni.

    Magyar régiókódos telefon hivatalos lg szoftverrel (nem kdz) frissítve JB-re. Semmi gond nem volt ment mint az Anker.

    1. All-in-one tool. gépre fel.
    ADB driverek telepítve.
    1 menüpont root
    teló újraindul de nem recoveryben. (Sebaj megolva manuálisan)
    Enable update from ADB aktivizál a telefonon, gépen elindítva a folyamat kb. 0,001 ezredmásodperc és kiírja, hogy jól végezte dolgát, köszöni hogy használtam a toolt. Telón meg se moccan semmi. És természetesen újraindítás után nincs root jog.
    Ezerszer rádugtam kihúztam a telóból az usb kábelt minden formában, hogy minden drivert telepítsen. Telepített is vagy 6-7 félét. Elvileg driver gond nem lehet.

    Valakinek valami ötlet?

  • molbal1

    csendes tag

    válasz DJ. Ru$y #19149 üzenetére

    Be van nyomva. Ez sem lehet(ne) akadály. Ezért vagyok pipa, mert ezerszer sokmindent átnéztem mi nem stimmelhet és mégsem megy. Ezzel a telefonnal ugyan csak ma kezdtem foglalkozni, de elég sokféle telefon volt már amin túl vagyok rom mókolásokon. Úgyhogy most majdnem szégyellem magam.

    Biztos (remélem) valami kis banális valami lesz, amire nem figyelek oda.

  • molbal1

    csendes tag

    válasz álarc #19151 üzenetére

    Mármint arra gondolsz, hogy a recovery menü jött be manuálisan? Bánná a fene, behozom én manuálisan, meg kiválasztom az update adbről menüt de úgy sem hajlandó csinálni semmit, viszont kiírja, hogy mennyire örült, hogy használtam az alkalmazást. :)
    Jó fej.

    VAlahol találtam egy másik root eljárást, de annak alapfeltétele a nyitott bootloader. Én meg úgy tudtam, hogy a bootloader nyitás alapfeltétele a root.

    Tiszta 22-es csapdája.

    Ennek a másiknak itt a leírása. Természetesen a szükséges fájlok is megvannak hozzá.

    "How to get Root access on LGO4X 4.1.2 JB

    01. You must have unlocked BL (https://mega.co.nz/#!U5Jx2ZwI!f7p4jHvN-IdSxGuoGF_XeyOU22U0ezN4GWJ44TrWvyg)
    02. Power off phone
    03. Remove battery to be sure that phone is completly off
    04. Insert battery
    05. Press and hold Vol - button and press power button till you see LG logo
    06. Release power button but keep holding Vol - till you can see recovery menu (you can release now)
    07. Select 'Apply update from ADB' by Vol- and pressing power button on it
    08. Connect your phone to the PC
    09. Run root.bat file and wait a few seconds.
    10. When installation is complete you can unplug USB cable and reboot your phone from options in recovery menu

    Method found here: http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2180688

    All credits goes to Enter_The_Love from xda community."

    Bár gyanítom tök ugyanazzal a metódussal működik m int az AIO tool, de mi a fenének a nyitott BL hozzá?

    [ Szerkesztve ]

  • molbal1

    csendes tag

    válasz Noys187 #19154 üzenetére

    Köszönöm!

    Bár ezt a drivert is feltettem, még mielőtt írtam volna a fórumba, nem tudom mondjuk, hogy sikerült-e. (Annyira nem jó a Kínaim vagy a Japánom ami a telepítés nyelve.)

    De valami Pioneer dvd író meghajtóját telepítette a folyamat szerint. Ennek kellett történnie?

    A telefon most nincs nálam, elvitte a párom merthogy az övé, de este, ha hazajön akkor majd nekiesek még egyszer az új információkkal. Ha nem sikerül akkor megint zargatlak benneteket.

    Off: (Egyszer még a hőskorban a saját LG GT540 optimusomat féltégláztam le egy sima 1.6 ról 2.1-re történő frissítéssel. Azt csak egy sör melletti találkozóval tudta egy lelkes fórumtárs megszerkeszteni nekem újra Veszprémben. Lehet itt is az lesz, hogyha nagyon elakadok és valaki akar segíteni, meg a sört is szereti....)

    Mindenkinek köszönöm az eddigieket!

    Sienthe: Amit linkeltél az gyakorlatilag ugyanaz a megoldás amit én is említettem néhány hozzászólással azelőtt. Még az angol nyelvű lépésenkénti leírást is idemásoltam. Most megnéztem az ahhoz tartozó fájlokat és azokat is letöltöttem amit linkeltél itt feljebb és a fájlok teljesen megegyeznek, még a létrehozásuk dátuma is.

    Egyébként elkeseredésemben elkezdtem mindent elölről egy másik szűz számítógépen amin eddig nem volt semmiféle gyári LG usb driver, hanem azokat használtam amik a root metódusokhoz mellékelve vannak. A jelenségek azon a gépen is megegyeznek az eddigiekkel.

    [ Szerkesztve ]

  • molbal1

    csendes tag

    válasz Noys187 #19158 üzenetére

    Köszi!

    Én a Filterdriverinstaller nevűt futtattam. Ezen kívül exe állomány csak a "64" nevű könyvtárban van, ez programfuttatási hiba üzenettel leáll, de gondolom az 64 bites rendszerekre van írva és az enyém win7 32 bit.

Új hozzászólás Aktív témák