Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • tybsen

    addikt

    válasz vasilexx #3343 üzenetére

    Ebben a hsz-ban irtam szemelyes tapasztalatokrol az elso nehany nap utan, amit a kovetkezokkel egeszitenek ki:

    - kozvetlenul osszehasonlitva a galaxy nexus-sal, itt minden sokkal gyorsabb, a telefon tenyleg iszonyat gyors: az alkalmazasok, bongeszo es minden gyorsabban nyilik meg, gyorsabban toltodik be, stb.. persze nem kell oriasi kulonbsegekre gondolni, de erezhetoen es lathatoan gyorsabb. kiprobaltam kulonbozo alkalmazasokat, play store alkalmazaslista betoltese, stb. minden egy leheletnyivel gyorsabban toltodik be. Igazabol azt gondoltam eddig, hogy a ket mag is eleg mindenre es a 4 mag jatekoknal lehet csak fontos. Ez reszben igaz is lehet, de a mindennapokban is sokkal gyorsabb felhasznalast tesz lehetove a 4 mag, ahogy irtam fentebb. Persze a nexus-féle ket mag is eleg mindenre es nem szamottevo a kulonbseg, megis, nekem volt olyan, hogy valakinek meg akartam mutatni gmaps-on valamit a nexus-on es varni kellett, mert nem toltodott be olyan gyorsan, aztan megakadt kicsit. Kicsit ego is volt, valahogy ilyeneket mindig csak akkor produkalt persze, amikor masoknak akartam megmutatni valamit, hogy milyen gyors is a cucc. Na szoval ilyesmit az LG-nel nem tapasztaltam, semmi akadas, semmi lassusag, minden azonnal tortenik es gyors.
    - az akksi tovabbra is nagyon pozitiv, bar en mindenkeppen gyakran toltom a telefonaimat, de eddig ez a legjobb uzemideju telefonom, legalabbis amennyire emlekszem az utobbi idokbol (ehhez kepest a nexus kb toltorol mukodott..)
    - nekem szemely szerint jobban tetszik a nexus amoled kijelzoje mint az ips display, vagy lehet persze, hogy csak megszoktam a tulszaturalt szineket, de ez izles kerdese
    - melegedest tovabbra sem tapasztalok semmilyen hasznalatnal - jatekokkal ugyan nem nagyon jatszom, csak neha-neha keves ideig, de ott sincs semmilyen melegedes. A galaxy nexus bongeszesnel intenziven hasznalva sok esetben melegedett, nem durvan persze, de erezhetoen melegedett. Itt nem tapasztalok semmi ilyesmit
    - amit tovabbra is pozitivnak erzek a nexus mellett, az az ergonomia - kezbe fogva a bekapcsolo gomb es a hangero gombok sokkal jobban kezreallnak, itt egykezes hasznalatnal a mutatoujjal kell feleleszteni a kijelzot, amivel nekem elegge ki kell nyujtani a kezem/mutatojjam. Ugyanigy a nexus-nal a vissza-gombot jol oldottak meg, kenyelmesen es konnyen ra lehet nyomni egy kezben tartva a keszuleket - az LG-nel ez az en kezemben eleg kenyelmetlen muvelet, mindig jol ki kell nyujtani a jobb huvelykujjam, hogy visszalepjek. Cserebe a nexus-nal elvettek a kijelzobol egy sort a gomboknak, azert ezt is szem elott kell tartani persze.. A keszuleket az asztalrol felveve szinten nexus-sal osszehasonlitva szinten az a tapasztalatom, hogy a nexus-t kellemesebb felvenni, kezbe fogni, jobban kezbe simul es kenyelmesebb a napi hasznalata - nyilvan a kijelzoje is kisebb, nem csak a 4.65 - 4.7 kijelzomeretek kozotti kulonbseg miatt, hanem mivel a nexus-on a kijelzon vannak a gombok es ez jo nagy helyet vesz el az egyebkent is kisebb kijelzobol. Az ergonomiat - illetve annak hianyat - tartom egyebkent a keszulek egyetlen de legnagyobb hibajanak. Ez nyilvan egyenfuggo, de lehet szempont sok embernek. Magat a keszulekhazat is szebbnek talalom nexus eseteben, de ez egyeni izles kerdese - pont tegnap latta valaki az LG-t es oda volt, hogy milyen szep (a nexus-sal osszehasonlitva), tehat ez tenyleg nagyon szubjektiv.
    - a hangero, zenelejatszas hangereje sokkal jobb, mint a nexus eseteben, ahol minden lenyegesen halkabb volt. Itt a zenelejatszasnal a maximum hangero mar tenyleg tul sok (legalabbis az en fuleimnek), de nem recseg vagy valami, egyszeruen tul hangos. Szoval zenehallgatashoz ez a keszulek szerintem idealisabb - azt is meg kell emliteni, hogy a gyari lejatszoban album-nezetben az albumok kozotti lapozas akadozik, tehat kvazi faziskesessel reagal, ez a nexus-nal sima es gordulekeny. Maga a nexus gyari lejatszoja viszont funkcionalitasaban elmarad az LG lejatszojatol, tehat ha valaki zeneb*zi, ugyis letolt egy harmadik fel altali lejatszot. De azert gondoltam leirom ezt is, hatha valakinek szempont.
    - autoban menetzaj kozben barmilyen youtube video vagy zene lejatszasa hangosabb, mint a nexus eseteben - a nexus ilyen szempontbol eleg halk (es ezen a volume+ alkalmazas sem segit igazan). A beszelgetesi hangero talan nexus-nal kicsit jobb volt, de mindketto teljesen jo - a korabban irt recseges vagy rossz hangminoseg azert volt, mert a hivott fel is ki volt hangositva, illetve skype-on sem tokeletes a hangminoseg, de ez nem a keszulek, hanem a szolgaltatas hibaja
    - igy az elso het utan kicsit bizonytalan vagyok a keszulekben, mert egyreszt hianyzik a nexus-rol a JB, masreszt a fentebb emlitett ergonomia nekem nagyon fontos. Az LG tovabbra sem nyilatkozik JB frissites ugyben, penteken felhivtam az ausztriai LG kozpontot, a jordaniai LG-vel twitteren megint beszeltunk, de az ausztriai LG csak annyit mond, hogy nezegessem a frissiteseket, nekik nem all rendelkezesre informacio az update-rol. A jordan LG pedig szinten azt mondta, hogy varjak, mert nem kaptak informaciot a fejlesztesi csoporttol JB update ugyben.

    Mindent osszevetve vegyesek az erzelmeim az LG-vel kapcsolatban, oszinten szolva valahogy ugy vagyok vele, hogy az LG mindenben jobb, mint a Nexus volt (gyorsasag, hangero, melegedes, akkuido, kijelzomeret, memoriakartya bovithetoseg), de a Nexus szamomra szerethetobb es kenyelmesebben hasznalhato keszulek, leginkabb az ergonomianak koszonhetoen. A szerethetobb leginkabb a JB miatt, ugyhogy ha kijon LG-re a JB, akkor egy szintre kerulnek, illetve gondolom az LG duplan raver a Nexus-ra, mert meg gyorsabb lesz, tehat nagyjabol nem is lesz ertelme osszehasonlitani, hiszen mar most erezhetoen erosebb. Az ergonomia viszont nem valtozik, tehat ez az egyetlen szamomra kritikus pont. Aki ezt megszokja, vagy akinek ez nem szempont, annak - foleg a jelenlegi arat figyelembe veve - abszolut ajanlhato a keszulek.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák