Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • TrueWhitee

    tag

    válasz szonti #19412 üzenetére

    1. Total Commander telepítése a telefonra.

    2. LAN plugin telepítése a Total Commander mellé.

    3. A PC-n a Total Commanderben megosztani egy adott mappát, amibe belemásolod a feltölteni kívánt tartalmakat. (a.: Total Commanderben a mappára jobb klikk --> Tulajdonságok b.: Megosztás --> Megosztás c.: A te felhasználói (admin) fiókod kiválasztása --> Megosztás --> Kész)

    4. A telefonodban a Total Commanderben kiválasztod a LAN (Windows megosztások) parancsikonra kattintva a LAN funkciót.

    5. Új szerver létrehozása az <Új szerver>-re bökve, majd itt kitölteni a megfelelő dolgokat.
    a.: Kapcsolat neve: bármi lehet.. PC pl.
    b.: Szerver név/könyvtár: ide jöhet a szerver cím (PC-n megtudod nézni. Start menü --> Keresés a programokban és fájlokban (vagy Parancssor futtatása) --> CMD (ha a parancssor futtatásával érted el a parancssort, akkor nem kell CMD parancs) ---> ipconfig ---> Ethernet adapter Helyi kapcsolat IPv4 cím --> 192.168.0.1 pl.. ez kell majd a szerver névhez)
    c.: Felhasználó: ide kell a felhasználó neved, illetve az a felhasználói név, amivel a mappát megosztottad
    d.: Jelszó:ide kell a felhasználónevedhez tartozó jelszó (tehát a PC-s admin jelszó)

    6. Kiválasztod a LAN pluginban a te általad létrehozott szerver nevet (PC pl.), jelszavad beírod, majd csatlakozás és a fenti pontban leírtak alapján megosztott mappát már tallózhatod is. Törölhetsz benne, másolhatsz, illetve mozgathatsz fájlokat.

    Azt elfelejtettem írni, hogy WiFi-n érdemes kipróbálni, mert nekem sem megy a sima kábeles másolgatás, mert valamelyik program akadályozza a megfelelő futást és csak egy új Win telepítéssel lehetne megoldani, amihez lusta is vagyok, meg jobb ez így. :)

    Vagy, keresel hasonló programot, illetve megoldást a play store-ban, vagy a google-ben. :) ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák