Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz spawn21 #1129 üzenetére

    Esetedben javaslom a 10a_02.cab vagy a 10b_02.kdz feltelepítését - ha nem garis nyugodtan, az enyém is ilyen -. Rengeteg leírás van már a neten próbáld letölteni, amikor még én csináltam, szinte nem volt semmi. Alapvetően megváltozik a telefon jellege, megjelenése, szebb lesz a menű, jobbak a színek. ( Európai független verzió, mely tartalmazza a magyar nyelvet is). A függetlenség nem szolgáltató függetlenséget jelent, csak azt, hogy a szolgáltatók nem rondítottak bele az eredeti fw-be. Nálam Pannon hálózat van.

    Kipróbáltam az időjárás jelentést - csak a független verzióban van. Budapestre jelentette az az esőt, valamint 3 napra előre a várható időjárást, korrekt ikonokkal. Nem tudom honnan vette az infót, illetve mennyibe került, de jópofa. Mellesleg Szolnokon lakom, innen nem tudtam infót szerezni, de lehet, hogy csak bénáztam. A Bp-i pillanatok alatt bejött!

    Fülessel hallgattam ma a rádiót, a bejövő hívást csak a füles kapcsolóval tudtam felvenni, a képernyő süket volt!! Talán ez okozza, ha nem kapcsolós füles van, akkor nem lehet vele telefonálni? Vagy a rádió és az Mp3 játszásakor viselkedik másként? - mert eddig erre nem figyeltem fel.

    Beállítottam az e-mail fiókot, de csak írást engedélyez, e fiók olvasását nem???

  • Vovi1

    aktív tag

    A B2B a B2C régebbi változata? Hol találtad? Ha megvan a pontos szoftver név, csak akkor tudok segíteni - de nem biztos.

    Én a KP500-as-hoz kiadott DOS-os programot használtam, hát nem felhasználóbarát. Flash drive, és könyvtár problémáim vannak, túlbonyolított a gépem.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Pinochet #1158 üzenetére

    Ismerem a linket,részben innen is töltöttem le régen programokat, de az angolt jobban bírom és átmentem az angol lapokra. Ismét átnézve a fórumukat, ugyanazokkal a problémákkal küzködnek mint én, sehogy nem tudom feltelepíteni a legújabb fw-t. ( még videót is csinált valaki erről, ugyanott akad ki, ahol én!) Sajnos nem tudok németül.

    Pedig már ugyanezzel a módszerrel másfél hónapja átírtam az fw-t, mert a gyári program a független fw-met előszőr átírta tré-re. Mérgemben, egy kis játék után sikerült visszaírni, ezért ismerem mindkét verziót. De a legújabb v10b fw-t az istennek sem tudom felírni, pedig a paraméterek ugyanazok.

    Ezért nem adok közvetlen tanácsot és módszert senkinek, akit érdekel minden elérhető, csak egy kis nyelvtudás kell. A Web n walk egy tré találmány csak azon van. Már írtam, hogy több funkciót is megváltoztattak, de nem jelentősen.

  • Vovi1

    aktív tag

    Kéri a jelszót, és ha beírod szerintem beenged, ezért jelszó. Még nem próbáltam.

    Tegnap egy eldugott üdülőterületen eltévedtünk. A GPS nem ismerte, ezért a teló Google-t próbáltam ki. Egy perc alatt részletes, használható térképet kaptam, utakkal, holtágakkal. Mindezt műhold képen is lekérhető. ( lakott helytől 5 km -re!) 100 m-el arréb a térerő is elfogyott.

    Aznap háromszor fényképeztem le a cipőmet, a növő gazt, és a saras utat. Lassú a fotó program, pedig csak 3 Megapixelen van.

    Letöltöttem a tajwani fw-t. Egyszer mérgemben feltelepítem, aztán elhajítom az egészet jó messzire.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz rollo #1171 üzenetére

    Egy angol honlapon láttam dokkolót, kb 5000 FT volt átszámítva. Lehet, hogy érdemes lenne behozni néhány db-ot én biztosan vennék.

  • Vovi1

    aktív tag

    Elég régen volt, több, mint egy hónapja, de ha lesz egy kis időm lehet, hogy megtalálom.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1220 üzenetére

    Ez már közel 2 hónapos probléma. Hasonlókép jártam, a megoldást is leírtam. Bizonyos alaplapok, pl, ASUS, Asrock egyes változatai összvesznek az USB portokon, a teló nem látja adattár üzemmódban sem, ez nem teló, hanem szg probléma, ráadásul op.rendszer független! (csak USB 2-es portjuk van BIOS szinten!)

    A megoldás egy 1500 Ft-os PCI-os USB 2 kártya betétele, innentől símán megy minden. Különösebben installálni sem kell.

    A PC Suite III modem jellegű prg, igen lassú, nem értem az LG miért maradt ennél a verziónál, régen elavult. Installálás után kell csatlakozni a telóval, mejd a telón el kell indítani a PC suite csíkot. 10-20 mp után - kinek milyen gyors a gépe - felismeri, előjön a prg. Szerintem max telefonkönyv szinkronizálására lementésére jó, másra nem. A sebessége a serial portokénak felel meg, ez 20 éves technika.

    Minden más esetben az USB 2 vel működő, igen gyors porton kell kommunikálni, adattár - egyszerűen Total Commanderrel másolgatni és törölgetni képet, videót, zenét a megfelelő könyvtárba. Önnáló pendriveként ismeri fel, ezt már mindenki tudja kezelni.

    Teljesen felesleges USB driverekkel szórakozni valószínűleg hardveres a gond. Meg kell nézni, a BIOS-ban az USB portok beállítását, az is lehet hogy csak ott kell engedélyezni.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    64 bites rendszerekkel még lehetnek gondok, át kell írni rengeteg programot, mert nem megy. Szerintem is az op.rendszer nem ismeri fel. Fw frissítés csak xp-n megy a régebbi programokkal. Az újabbak talán már működnek Vista és 7-esen is, de az XP biztonságosabb.

  • Vovi1

    aktív tag

    Nálam is ugyanez volt a gond. SE-és Nokiát felismert, amúgy mindent, de az LG-t nem, pedig minden drivert feltettem. XP két verziója és a Win 7 is beledöglött. A régebbi gépeken viszont gond nélkül működött, van itthon 3-4 is, kipróbáltam. Amúgy alapesetben szokványos USB port XP-től a windows része, WIN 98 SE-ben telepíteni kell a drivert, előtte nincs driver sem.

    Az adattár módban nem lehet telefonkönyvet menteni és szerkeszteni, csak az adatokat éri el. Nem lehet szinkronizálni outlokkal sem, csak a PC suittal.

    Lehet, hogy más telefont kezelő prg-vel veszik össze, hasonló portokat használnak, és ezek általában folyamatosan futnak a háttérben. Szerintem a felesleges dolgokat le kell törölni, vagy tiltani. Tapasztalataim szerint a Nokia gyári programjai igen erőszakosak, mindenhova betelepednek, mint a Nero.

    Érdemes átnézni mivel indul a gép, mit tölt be automatikusan - run - msconfig, de csak óvatosan.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz unyadavid #1236 üzenetére

    Úgy gondolom igen. Találkoztam olyan MP3 játszóval, ahol állítani is lehetett a két szám közötti várakozási időt. Az is lehet, hogy a véletlenszerű lejátszás van beállítva, ekkor szerintem gondolkodhat.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1259 üzenetére

    Szerintem 32 bites Windowst használj, akkor biztosan megy, még a Cd-n levő Pc suit is! Nem a Pc suittal lehet gond, hanem az USB vezérlővel! Alapban úgy működik, hogy az eredeti USB vezérlőt leállítja - kilép, majd új USB vezérlőt tesz fel - itt lehet a hiba a 64 bit miatt - hogy serial porton menjen - a csatlakozás USB a port serial. A rendszer - hardver tulajdonságokban meg tudod nézni, a serial porthoz is telepít LG szoftvert.
    Csak a legújabb driverek ismerik a Vistát és az XP-t, nemhogy a 64 bitet. A vista meg összeveszik a DOS programokkal, ez alól életveszélyes az Fw frissítés is!.

    Lehet játszani, de ez nem telefon hiba!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1258 üzenetére

    Ismét beléptem a fórumba, más op. rendszerrel és visszaolvastam az előzőeket. Azt hiszem alapban tévedtél el. Amikor a telefonnal csatlakozol annak a kijelzőjén megjelenik egy választék:
    -adattár,
    -zene szinkronizálás
    -pc-suite
    -pc szinkron vagy valami ilyesmi.

    Itt kell kiválsztanod- rá kell pöttyenteni - mit akart csinálni! gyors másolás törlés USB 2 sebességgel - adattár , Total Commanderrel, mint pen drive.
    szinkronizálás értelem szerint, bár szerintem ez hülyeség. ( mit szinkronizálok több 100 Gb-on egy telefonnal?, bár az emailokat átírta, a zenéket is külön könyvtárba másolta vissza 3 GB??? minek?)

    A PC suite az serial portos csatlakozás, nem USB! Csak alap információra, belső kommunkációra való másra nem! Lehet vele másolni is de igen lassú, a programja pedig alapfokú szám. technikai ismeretek gyakorló példa. Szégyen az LG-re. Ismerem a Nokia, SE programokat, van néhány kifejezetten jó szabadúszó, - nem tudom az Ózont fejlesztik-e még - amivel elég jól lehetett dolgozni. A Samu régebbi kiadását ismerem az is igen gyenge, primitív.

    Minden telefon alap kommunikációja a serial portokon alapul, nem a nagy sebességű, nagy tömegű adatátvitelen, más a funkciója. Néhány éve szó sem volt róla, hogy memóri kártya kerül a telefonba, néhány MB is elég volt. 8-10 db gyenge képhez, csengőhang letöltéshez megfelelt. A mai telefonok többsége sem a belső memóriáról híres. Ez új probléma, amire még nem reagáltak a programozók. A legújabb érintős csodákat nem ismerem.

    Ui. Utáltam, hogy az amúgy igen kiváló K750 2 Gb-os kártyára fél óráig másolta a zenét, (USB 1), vagy külső olvasóval kellett szenvedni, az meg nem elegáns.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1273 üzenetére

    Javaslom próbáld ki a telefont a szomszéd kisfiú gépén mielőtt elviszed az LG-hez. Legalább az USB-t felismeri pendriveként. Úgy látom, túlbonyolított a géped, nem mindíg a legújabb a megfelelő - én már sokszor megszívtam, több, mint 20 éve van szgépem - no, folyamatos cserével, frissítéssel. (XT-től kezdve minden volt.)

    A leírt hibajelenség szerintem a 64-bites verzióra utal! Még nagyon sok prg nem fut rajta, más programnyelvre kell átírni mindent. Régóta van 64-bit, de nehezen terjed a komoly hardver igény miatt. Jellemzően a kétmagos procikkal lett csak elérhető mindenki számára!
    Normál használatnál úgy tudom nincs sok különbség a 32 és a 64 között. Évekkel ezelőtt én is át akartam állni, de mivel semmi extra nem fut a gépemen teljesen felesleges. Szövegszerkesztéshez, kép nézegetéshez, videóhoz az öreg is jó. A szük keresztmetszet az internet sebessége. (úgy tudom a TC sem megy 64 biten, készül az új programja)

    Szerintem a zene részéből a hangzás jó, a Dolby átrendezi a hangképet a fül mögé -
    érdekes. Az SE-k basszusát semmi sem éri utol, de az Sony márkavédett. Már írtam, hogy a lejátszás szervezése viszont baromi gyenge. Nem ismeri fel az IdTag-ot, nem csoportosít rendesen. A csúszka nem működik, ez primitív hiba. Én sokat hallgatok zenét, ha elpasszolom emmiatt lesz!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1283 üzenetére

    Túl sokat fecsegek.

    Talán ma írtam, hogy a régebbi driverek csak az XP alatt működtek, a legújabbak - májusi kiadástól - megy Vista és Win 7 alatt! Tehát a jóember indítsa el a legújabb USB drivereket modem és flash - akkor csodák csodája menni fog. Egyébként azt írja XP alatt nincs gondja! Nem írom le a programneveket, mindenhol elérhetőek.

    Tényleg próbálj ki egy másik gépet, én is így jöttem rá, hogy az alaplapom veszik össze az Usb driverekkel.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1292 üzenetére

    Elhiheted, hogy elég korszerű gépem van itthon, hálózatban, de mégsem vágyok a 64-re. A témáról ennyit, ez nem az a fórum, csak rámutattam arra, amit más területekről olvastam.
    ( további hosszabb részt töröltem)

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1296 üzenetére

    Nem kell messzire menni, olvass itt: http://mobilarena.hu/tema/windows_xp_64-bit/friss.html

  • Vovi1

    aktív tag

    Nem akartam hozzászólni, de nem bírom ki. Már korábban írtuk, többen is, hogy USB csatlakozó toldóval nem működik a port! Csak az eredeti USB kábel csatlakozás a jó - közvetlen szgép és a teló között. Ez mindent kiüt!

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz mrThomi #1368 üzenetére

    Ismerős gond, az agyonnyomkodás is okozhatja. A megoldás lehet a klasszikus Windows módszer - lődd le és indítsd újra. Tehát kikapcs, vedd ki egy kis időre az akkut, majd kezd előről. Néhány teljes összeomlást is sikerült megelőznöm így. Visszajönnek az alap értékek, elfelejti az ellentmondó, és túl gyors parancsokat.

    A régebbi telóm is lényegesen felgyorsult, ha 2-3 havonta kikapcsoltam. SE k750.

    10a szoftom van, így kaptam, de az emei szám alapján azt hiszem tré-s volt, de valaki átírta még áprilisban. Azóta én már 2x.

  • Vovi1

    aktív tag

    Lassan befejezem ezt a fórumot, mert már újat nem lehet írni. Minden problémát kiveséztünk hetekkel ezelőtt, csak vissza kellene kicsit olvasni. Az alaplap problémáját először másfél hónapja jeleztem, bizonyos korszerű lapok a BIOS miatt nem ismerik fel azt az USB port kiosztást, amit igényel a tel. Semmilyen drive nem segít, csak az usb kártya, 1500 Ft. Nekem is 6 port mellé kellett tenni 4-et. Amúgy minden más gépen símán futott. Hosszabbító gondok is voltak, elég nehéz volt rájönni, hogy a toldó a ludas sok problémában. Ezt is írtam kb 10 napja, de én vagyok a hülye, hogy még mindíg magyarázok.

  • Vovi1

    aktív tag

    Én sem tudtam mi a baj, egy zseniális, szám. tech. guru barátomat kérdeztem, ő adta a tanácsot. Egyébként tőle vettem az alaplapot, amúgy kiváló és stabil. Rögtön azt kérdezte, a BIOS-ban lehet-e állítani az USB-t, vagy csak 2-es van. Csak 2-es volt, erre azt válaszolta, hogy akkor így jártam, pechem van. Próbálkoztam BIOS frissítéssel, mindenféle usb driverrel, semi eredmény. mindezt közel már 2 hónappal ezelőtt, le is írtam a fórumban. Jelenleg semmiféle kommunkációs gondom nincs, a kártya USB is igen gyors, ugyan kikapcsolt állapotban nem tölti a telót.

    Azt mondta, az Asrock és az Asus egyes típusaival van gond. Hogy honnan tudta, fogalmam sincs, de hardverben a barátom zseni, 15 éve ámulok rajta.

    Itthoni hulladék elemekből is összeraktam olyan gépet, ami simán kezeli és felismeri a telefont.

    Nem leszek egy hétig elérhető, további jó fórumozást.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Javaslom, hogy a Flash USB drivert is indítsátok el a DOS előtt. Az alap USB driver kapcsolat megszakad a töltési folyamat alatt. csak az USB flash driver tartja egy ideig a kapcsolatot.

    Kifeküdt a komolyabb fényképezőgépem, ezért a telóval fotóztam végig a szabadságom. 120-150 kép a legjobb felbontásban. Full hd LCD-n usb kapcsolaton keresztül nézve elképesztően jó, nem sokkal maradt el a kiváló optikájú minoltától (7X optikai zoom), igaz az már 7 éves. Viszont fényképezés közben többször leakadt, egy R betű jelent meg négyzetben a felső ikonsorban, nem engedett fényképezni. Akku kivét után megjavult.

  • Vovi1

    aktív tag

    Úgy 13-14 éve van mobil telefonom, de valaki homályosítson fel, mi köze van a szolgáltatónak ahhoz, hogy milyen telefonnal veszem igénybe a szolgáltatásukat. Szerintem a Sim kártyáig tart a felelősségük, itt van a szolgáltatói kód, telefonszám, azonosítók stb. ( van olyan kártyaolvasóm, amivel sok mindent lehet látni a Sim-en). Úgy gondolom - nem tudom -, hogy az emei és a telefonszám szám folyamatos küldése miatt mérhetők be a telefonok a vételi cellákban, folyamatosan minden bekapcsolt telefon helyét nyilvántartja a szolgáltató. ( ha jól emlékszem 1 évig mindent megőriznek, SMS-t, hiváslistákat stb, pár éve volt erről szó a sajtóban)

    A telefon szolgáltatói függősége a telóba beépített program, amit fel lehet törni, ehhez is sok prg elérhető. Ezt a szolgáltató védi, de ennek az oka az, hogy a készülék árát így tartsák magasan, garantálja az előfizetés megtartását 1 - 2 évig. Amúgy tudomásom szerint a telefonok tényleges ára nyomában nincs a szolgáltatói árnak, különösen a hűségnyilatkozat nélküli árakhoz képest, annak töredéke.

    Nekem független a telóm, de az emei szám alapján szerintem trés.volt, ezt a prg-t akarja nekem is feltenni automatikusan. Pannon hálózaton használom, senkit nem érdekel, amíg a számlát a nejem kifizeti.

    Pár éve ellopták az egyik lányom telefonját. Bejelentettem a rendőrségen, kikérték a híváslistát a trétől. 2 hónap múlva megtalálták és visszakaptuk, úgy, hogy más SIM kártyával használták, csakhogy megvolt nekünk is a teló emei száma amit leadtunk, ennek alapján bemérték, kimentek egy környékbeli kis faluba és begyűjtötték. (nem vagyok rasszista)

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Karma #1652 üzenetére

    Bocs -imei. De ugyanarról beszélünk, és egyetértünk.

    A számot a készülék tartalmazza, szoftveresen és a kis cetlire felírva, ezért lehet a telefont bemérni, ha használják. ( jó néhány éve találkoztam imei módosító programokkal is, de szerintem ez már durva. Az alvilág használ ilyen készülékeket, nem lehet beazonosítani)
    Minden szolgáltató egy bizonyos szériát, darabszámot vásárol, és ad ki, ezt nyilván is tartja, elemi érdeke. Minden telefonnak önálló száma van.
    Tegnap regisztráltam a GPS-em, ők is kérték a széria és imei számot, ellenőrzés után kaphattam érvényes belépő kódot.
    Egyébként az fw csere során is megjelenik a telefon imei száma, ellenőrzi a program! Ennek alapján akar automatikusan trét felmásolni, nekem egyszer megtette. A DOS-os verzió ezt írja felül, azzal, hogy mi adjuk meg, mit telepítsen fel.

    Most olvastam el a cikket, 11 oldal, kicsit nehéz műszaki szöveg, - nem lehet ennél egyszerűbb, a táma maga nehéz - de a lényegét értettem. Már 10 évvel ezelőtt is. Ezt próbáltam közérthetővé tenni, ami számunkra, mint felhasználók lényeges. Azt hiszem azt is kevesen tudják még - kivétel az LG rajongók népes tábora, hogy mi a cellainformáció, mi a különbség a valódi műholdas GPS és a telefonhálózat alapú navigáció között.

  • Vovi1

    aktív tag

    Még a mobilvilág kezdetén primitívnek tűnő készülékeken gyakoroltuk a függetlenítést, nem mertünk nagyobb dolgot módosítani, nagy volt az ellenőrzéstől való félelem. Pedig sportból beszereztük a kódokat, akkor még néhány betű beírása is elég volt. Alcatel, Nokia, Motorola -nem volt kódja! később a Samu. Szó nem volt szgép kapcsolatról, a serial portos csatlakozás már fejlődés volt!
    Még 10 éve is esemény volt a drágább telefonok - jobban védett - függetlenítése, 2000 Ft-ba került feketén.
    Egyébként mint aki a kezdetektől mobilozik - elképesztőnek tartom a fejlődést - ennek mai csúcsa - legyünk stílszerűek - a fórum tárgya telefon.

  • Vovi1

    aktív tag

    Találtam egy kiváló DVD konvertáló prg-t, a legújabb telefonokra konvertál.

    1CLICK DVD Converter™ converts DVD movies and episodes quickly and easily to video files for: iPod®, iPhone®, Apple TV®, Archos, Creative Labs Zen, Generic DivX, Microsoft Zune (MPEG-4) and Sony PSP. CPRx™ error correction technology ensures the highest level of success when converting the latest generation of DVDs. You can convert all your favorite DVDs with just one click. Unlike other software with complex settings and multiple steps, 1CLICK DVD Converter™ is easy to use. Movie and episode detection is automatic and doesn't require you to preview or try and guess which files to include. Just click the Start button and return to find your DVD converted.

    Kipróbáltam, félelmetesen gyors és kiválóan játszhatóak a DVD filmek, rengeteg állítási lehetőséggel, de legjobb az automatika. ( véletlenül a hangot nem állítottam, így az Atlantisz sorozat angolul beszél, a képminőség DVD, rángás nélkül). Teljes DVD kb 800 Mb-on, de lehet 1200 is, felbontás függő.
    Rapidról tölthető.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz rob.solney #1662 üzenetére

    A nem regisztrált SIM a kártyára vonatkozik. Lehet, hogy csak a kártya, vagy az érintkezője akadt ki. Takarítsd meg, de a legjobb, ha egy másik Sim kártyával próbálod indítani. Egyébként elindul Sim kártya nélkül is, ha megy, valószínűleg nem telefon hiba.
    A szoftver csere ezen a gondon nem segíthet.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz zack #1685 üzenetére

    ha kártyaolvasót veszel - ami jó gondolat - javaslom az MSI StarReader márkát. Beépített micro sd olvasó, + Sim kártyát is olvas a mellékelt szoft-al. A hülye vagyok boltban vettem kb 1 éve, semmi baja, USB 2, igen gyors. 2,5 k. SE spéci memóriát is közvetlenül kezel!

    Egyébként sokszor találkozom olyan esetekkel, amikor telefonszámla tartozás miatt árvereznek, elsősorban ingóságot, de láttam telek és ház árverezést is emmiatt. Nem szívbajosak a szolgáltatók.
    12 év tré mobilozás után pánikszerűen hagytam ott őket, elegem volt a szivatásból.

  • Vovi1

    aktív tag

    Hál istennek nem vagyok végrehajtó, de találkozom a termékeikkel. Természetesen nem a szolgáltató árverez, hanem megpróbálja bírósági úton behajtani, ha így sem megy, a végrehajtó lép. Természetesen rengeteg közbenső lépés is van, munkabér letiltás, jelzálog stb, de az a végrehajtó dolga.

    Persze ez nem a fórum tárgya, de érdekes. Pár éve vettem lakást valahol. Már az átírást intéztem a Földhivatalnál, amikor kiderült, hogy egy végrehajtó jelzálogjogot tetetett rá az előző bérlő!!! 80 e Ft-os telefon tartozása miatt! Majdnem elúszott a vételem, a bank nem akarta folyósítani a kölcsönt.

    A tré szof a v10j.cab, sok helyről letölthető, olv. vissz. Már vannak oldalak ahonnan regisztráció nélkül is lehet tölteni. ( próba: Google keresővel) Egyébként hónapokkal ezelőtt a jelzett linkről töltöttem le mindent, reg. nékül.

  • Vovi1

    aktív tag

    Utóbbi 2 hónapban többször írtam már, hogy USB hosszabbítóval nem működik az USB adattár módja, csak a PC Suite. Nekem így sem ment, de az más jellegű hiba volt. Tényleg javaslom mindenkinek, hogy néha olvasson vissza, sok mindenre megvan a válasz, ez egy jó fórum.
    Rengeteg konvertáló prg van, divx, avi konvertálásra javaslom a Tipard Video konvertert, DVD-ről közvetlenül - csúcs minőségben - az 1Click DVD Convertert. Mindekettőt kipróbáltam, szerintem ezek a legjobbak, persze mindenkinek meglehet a kedvence, amit ismer. Nagyjából ugyanazt a generáló motort használják, csak a keret, a megjelenés változik.
    Konvertáltam HD filmbemutató klippet, elképesztő minőségben játsza le.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz Mieza #1756 üzenetére

    Azt hiszem igazad van, ezért nem írtam le a két hónappal ezelőtti fw frissítésem menetét sem. Azóta minden harmadik hsz. erről szól.
    Egyébként jellemzően nem angol és magyar nyelvű oldalakat látogatok, ezért minden prg-t elérek, sokszor még a megjelenés előtt, már feltörve. Rengeteg prg-t kipróbálok, 99 %-át azonnal törlöm, mert gyenge, túl bonyolult, vagy egyszerűen ostobaság. Egy időben sokat kiírtam lemezre, de rájöttem, hogy nem szabad, a legjobb prg is néhány hónap múlva elavul. Bármit bármikor le lehet tölteni a saját honlapjáról is, legfeljebb korlátozottan működő demó, vagy időkorlátos verzió lesz. Tehát nyugodtan adhatok prg nevet, ha a crack-ot nem árulom el.

    Az 1ClickDVDConverterre a Google 1,3 millió találatot adott, az első oldal csak a letöltési helyeket mutatta.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Bocs, alaposabban utánanéztem, úgy hiszem ez nem a dél-koreai LG, csak névrokon. - vagy lehet egy amerikai leánycége, ki tudja?

  • Vovi1

    aktív tag

    Közel két hete nem leveleztem a fórumban, ennek oka részben egyesek erőszakossága, másrészt valóban az, hogy alapfokú szg ismeretek nélkül nem szabad belevágni az fw. frissítésbe, mint ahogyan néhányan tervezik, most ezért írok, hogy óvjak.

    Zack. feltettem a 64 bites Win 7-et (7600-as, végleges verzió!). Valóban kiváló és elképesztően gyors, de egyáltalán nem kezeli a DOS prg-kat, tehát ezen nem lehet frissíteni. Egyébként minden általam használt prg-t 32 bites módban kezel, tehát szinte mindegy. Most vadászok 64-bit-re írt prg-ra.

    Fw. szerintem azt kell vizsgálni, hogy a szolgáltató a függetlenítést tiltja, az fw csere tudomásom szerint ezt nem érinti, nem változik meg, tehát a garancia marad. Ezért vannak régiósan frissített programcsomagok. Nem tudom biztosan, az enyém független. Irjon az akinek erről van tapasztalata.

    Nem kell 45 lépés.

    1. gyári szoftok telepítése, gép igénye szerint. ( pc suite keretprogram - serial portos, ősrégi, B2CA.....exe másolóprogram, melyet alap esetben a pc suite vezérel, usb driverek, - modem, és USB flash driver.)
    2. a telót pcsuite módban indítani, majd az szg-n előjövő prg-t letenni kicsibe, hogy ne zavarjon. ( ki lehet venni a Sim-et is de felesleges.)
    3. Indítani a flash.exe-t. (USB driver, ez biztosítja a folyamatos kapcsolatot, az alap Win drv nem tudja, mert működés közben többször kilép és a drv ezt nem tűri, ha megszakad a kapcsolat, leáll.)
    4. Inditani a Km500.exe-t. Előjön, hogy mit kell tenni, alapfokú DOS tanfolyam.
    5. A másolni kívánt cab, kdz helyét kell megadni. később gépfüggő milyen sokáig tart, míg kicsomagolja, mert átteszi más formátumba, abból dolgozik. (ezt nem kell tudni)
    6. Belép a B2CA...exe, mely vezérli a frissítést. Magyar nyelv is megadható. Többszöri igen után hosszú ketyegés, aztán kész. Ha leállna a tényleges frissítés előtt -jelzi, hol tart és mit csinál - még nincs gond. Mindent ellenőriz a prg, ha hibát észlel rögtön leáll.

    Sok variáció van. Pl. dll-cserék, az új prg-kel nem működik egyértelműen, szgépek eltérésére háklis, - mint minden LG termék -, csak eredeti zsinórral műkszik, ki kell -e venni a SIM-et vagy nem, kell-a factori reset, cab or kdz???, szerintem a DOS prg keverése Win -al nem szerencsés stb. Sok hiba előjött, igen sok variációt kipróbáltam.

    A hálóról minden prg elérhető, csak egy kis ész és türelem kell. Nem kell regisztrációs prg-ba belemenni, különösen, ha nem bírjátok a nyelvet. ( a portugál verezót egy görög fórumról töltöttem le a német rapids...-ről.)

    Mindez több, mint három hónapja ismert volt, csak megfogadtam, hogy nem írom le. De nem akarom azt, hogy bárki elrontsa a gépét, próbálja meg ezt a variációt. Természetesen lehetnek további megoldások, akár alapjaiban más megközelítés, ez működött. (pl. a GPS-em is több módon is át lehetett írni) Felelősséget nem vállalok. Mégegyszer nem írom le.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz duvi #2058 üzenetére

    Ahogyan elnézem RGB kábel, ez jellemzően az újabb TV-ken van, vagy videón. Ha jól látom a hangot a fülesen 3,5-ös csatin kell kivezetni, ez további kábelt jelent. ( pl. jack - RCA ), TV függő. Nagyon kíváncsi vagyok full-hd-n hogyan működik, szgépen nagyon jó a minőség. USB-ről LCD tv-n tényleg jók a képek, azt hiszem LCD-re van optimalizálva, a CRT monitoromon sokkal gyengébb.

    Az előbbihez - persze nem KM500, hanem KP500, sorry baromi meleg van. Az egész frissítési mizériát sokkal elegánsabban is megoldhatta volna az LG. Ha már ész nélkül jelentetik meg az újabbnál újabb verziót, ráadásul világméretekben, el kellene felejteni a DOS prg-at.

  • Vovi1

    aktív tag

    Sajnos megint szólnom kell.

    A cab file a Windows cabinet file rövidítése, ami valóban tömörítés, ez a Win telepító prg része. Ezért tudja a rar olvasni. A kdz belül ugyanazt tartalmazza mint a cab, de a rar nem ismeri fel. A kicsomagolás azt jelenti, hogy a prg ha jól emlékszem WDM vagy valami hasonló kiterjesztésű filében tartalmazza a tényleges adatokat, amit felmásol a telóba. Nem szabad csomagolni, erre van a prg. A cab és a kdz tartalmazza a tényleges prg-t, kb 210 Mb és a kisegítő dll-eket.

    Úgy vélem, a cab kiterjesztés védett, a Microsoft termékeké, ezért tértek át más elnevezésre. Érdekesség, hogy a v10b_02 megvan cab és kdz kiterjesztésben is.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz proly01 #2200 üzenetére

    Gondoltam, hogy tudod, de sokan nem. " Egy újszülöttnek minden vicc új..." - régi mondás a 60-as évekből, talán Kellér Dezsőtől.

    Talán azért nem mindegy, mert az eredeti prg-k csak a cab-ot ismerték, az újabbak a kdz-t is. Valaki már írta, hogy a cab-nál az LG utilban szereplő eredeti dll eket kell használni, a kdz-nél a 2BC...exe programnál levőket kell visszamásolni. ( kipróbáltam, nekem így sem ment de ez más téma)

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz proly01 #2205 üzenetére

    Nem sikerült, de annyi cucc és egyedi beállítás van a telómben, hogy nincs kedvem újra szenvedni vele. Cab-ot már írtam át régen, végigolvastam a teljes szakirodalmat, fórumokat, megvan a gyári belső hardver leírás is - korábban valaki beírta - de valahogy elment a kedvem a módosítástól. Egyébként néha fagy, lelassul -tapasztalatom szerint akkor, ha sok a file, -kép - vagy kódolt filmek vannak rajta. Egy nem értelmezett, rosszul kódolt filmnél alapban kikapcsolt, csak szgéppel tudtam törölni a mozit.

    Szerintem felesleges a tökéletes kép, 1500 fps stb, ez egérmozi. Szemüveggel is alig látom. 900-as fps bőven elég, DVD filmeket 900 Mb méretben kiváló minőségben nézek, kitűnő hanggal. Ami a fontos a képarány eltalálása, hogy ne torzítson, ne legyen sok fekete csík, illetve ne csússzon a hang. Komolyabb amerikai telefonoknak megfelelő kódolásokat alapban felismeri, nyilván azokra, arra a piacra van tervezve. Kipróbáltam többet, nagy a választék. Minden konvertáló prg elérhető a neten, nemrég valaki letolt, hogy ezek nem jogtiszták, hát innentől kezdve szenvedjen aki akar.

    Nem kellene kinlódni egyedi beállításokkal, kell találni olyan fix értékeket ami megfelelő, minőségben és méretben, azzal kell tovább dolgozni. Próbaként 730 Mb avi filmet felkonvertáltam egy jobb minőségre, 890 Mb lett és élvezhetetlen.

    Érdemes kipróbálni egy-egy HD, DVD ill konvertált film átírását. HD konvertálás dixv -en mp4-re elképesztő minőségű volt, ekkor döntöttem, hogy megtartom a telt. 127 Mb-ről 9 Mb-ra, kb 4-5 perc demó film.

  • Vovi1

    aktív tag

    Egyébként kivácsiságból letöltöttem több száz játékot, jar-okat. Néhány tucatot kipróbáltam, de értelmeset nem találtam - talán a sakk, és egy két kártyajáték- ami használható. Szerintem a tapiskoló képernyő nem alkalmas a gyors vezérlésre, nem erre találták ki. Internetre sem használom, nehézkes. A GPS -hez szerintem kicsi a képernyő és a zárt szoft sem előny, de a Google érdekes, működik, dicsekvésre jó, másra nem.

    Ami előny lehet a doc, xls filok felismerése és kezelése, ez tényleg jó. A fekvő billentyűzettel sokkal gyorsabban lehet írni, mint hagyományosan, csak néha rapszodikusan vált át. Amit használok néha a számológépek.

    Idegesít, hogy sokszor félrenyomok, amikor zsebből veszem elő és véletlenül kinyomom, mert keresni kell hol az eleje és a vége. Közel három hónapja használom, nem tudtam megszokni.

    Bocs, igaz, de meleg van, amúgy hajnalban a sógornál malacvágás volt, és kissé megviselt vagyok kívül, belül.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz duvi #2207 üzenetére

    Kiírtam a file adatokat SG Atlantisz 3. évfolyam 4 rész. DVDr-ől konvertálva ( 3 rész)

    319 MB, 41 perc, 512x336, 25 frame, 906 kbit/sec. Hangot nem jelez, de közép minőségre állítva. Képarány tökéletes, rángás, kockázás nélkül, pillanatáljnál szinte tűéles kép. Teljes képernyőt kitölti, élvezhető - mégegyszer, ez egérmozi! A színmélység kiváló, a kép kellően dinamikus.

    Lehet hogy a szemem lassult le, már elég öreg, - jelenleg is 4 szemüveg van a kezem mellett - de nekem így is folyamatos a kép.

    Mindíg visszalépek szerkeszteni.

    Alapban 10a, majd 10j majd vissza 10a. Akkor még nem volt másmilyen ez kb április végén volt. Ismerem 10a hibáit, de a 10D-t akarom feltölteni, ez a Tajvani verzió.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz unyadavid #2211 üzenetére

    Avit, mpg-t, mp 4-et Tipard Video Converterrel. Rengeteg, a legújabb telefonokra való előre beállított értéket tartalmaz. Egyébként igen sok hasonló van, a gépemen is több, de ez a legegyszerűbb.
    A DVD-t 1ClickDVD converter. Az alap beállításokat meg kell adni, de mindent elment, utána tényleg csak egy click.
    Honlapról mindegyik demó letölthető, az utóbbiról a Google 1,3 millió találatot ad, az első oldal csak a letöltési helyekről szól. Javaslom a tor. oldalakat. Nekem mindegyik élesben megy. (éljen a Win 7 7600 64 biten)

  • Vovi1

    aktív tag

    Nem szabad lemeríteni ezeket az akkukat! Én már vágtam tönkre jó elemet így, kíváncsi voltam meddig bírja - jó, már elég öreg volt. Ezekbe beépített töltési fesz.szabályzó van, ami maga állítja be az értékeket. A Lithium Ion elemek szeretik, ha tartósan magas szinten vannak töltve, indokolatlan abban versenyezni, kinek meddig bírja. Nyilván kevesebb ideig, mint egy erre kihegyezett Nok, vagy SE. ( a k750-em 4 év múlva is csak hetente töltöttem)

    Tapasztalatom szerint egyre hosszabbodik a rendelkezésre állási idő, kevesebbet töltöm, napi több órás használat mellett is. Nem szégyen otthon rátenni bármikor az USB-re, tölt a háttérben. Bírja ki a két számítógép közötti időt. Akartam venni a mhelyre egy + töltőt, 1500 pénz,de minek, ha egész nap tudom nyúzni így is. (Nincs internet, Wifi, de az szgéphez sem köthetem!)

    Korábban már írtam, hogy külterületen a Google-al találtuk meg, hogy eltévedtünk, rossz dűlőúton fordultunk le. Térkép nem jelezte. Nyilván egyedi eset, de minden funkciónak meg kell találni a megfelelő feladatot, alkalmazást.

  • Vovi1

    aktív tag

    Három hónapja van meg a telefonom, de egyre mérgesebb vagyok. Kiváló kamera, csúcs videó felvétel, eszméletlen mozi és zenejátszás, 8 + x Gb, szép, csicsás, stb, mindent kipróbáltam vele amit lehetett. de...
    Háromból 2 hívás esetében nyilván a kilépés sarkot érintem meg, különösen napos időben. Veszem ki a zsebemből eközben nyúlok folyton mellé. Nincs eleje - vége, nem egyértelmű. Engem kifejezetten zavar, hogy meleg a fülem telefonálás közben. Ma 5 x fagyott le, teljesen eltérő működési ciklusban, nem jöttem rá miért. Korábban csak hetente-1-1 volt. Ha filmet teszek rá erősen lelassul a keresés. MP3 lejátszás ???
    Nem kérek olyan tanácsot, hogy fw frissítés, vagy hogy adjam el, ez csak egy megjegyzés

  • Vovi1

    aktív tag

    Igen, köszönöm a tanácsokat és is ilyesmiben gondolkodom. Van több nadrágszíjas tartóm, de sokszor csak símán zsebrevágom. (karcolódott, már ki voltam akadva, amikor a napokban észrevettem, hogy még rajta van a fólia) Már írtam, hogy szemüveges vagyok, és sajnos benne a korban, így lassabban reagál a szemem, különösen közelre. Fel kell tennem az üveget, hogy lássam ki hív, még ha a képe is megjelenik. Egyik kedvencem a profilok vadászása, még a régi kép gyűjteményem is áttúrtam egy-egy jó képért, amit csatolni tudtam. Csak miért csinál a főkönyvtárban még egy képet erről, miért nem kezeli külön? ( nyilván törlöm az eredetit, de mégis)

    Fw. nem tudom észrevettétek-e, hogy van benne Hungary Pannon és Vod. profil, pedig nem is forgalmazzák. Nem írnak át semmit. Csak a t profil működilk. Minden fw tud magyarul.

    Kipróbáltam egy w595 eredeti Sony fülessel, szerintem az SE-vel sokkal jobban szól.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Én azt tapasztaltam, hogy akkor fagy le, ha túl gyorsan akarok vele dolgozni. Amikor még nem fejezte be az előző parancs végrehajtását és kap egy újabbat, esetleg ellentmodót, akkor lefagy. Néha magától helyrejön egy kis idő után. Régebbi windows probléma volt hasonló.

    Gond, ha fekvő állásban álló képet kell megjelenítenie, lassú az átkonvertálás, mindent megfog.

    A Mobiledit! legújabb júliusi verziójánál írják, hogy elkészült a prg, de a legújabb szoft sem tartalmazza (legutolsó a km500-as), talán a béta tesztelő szoft már kezeli. Sajnos agyonvédték a szoft-ot, egyenlőre csak a júniusi full verziót tudtam megszerezni. Szerintem túl bonyolított prg, de biztosan gyorsabb és többet tud mint az PC Suite. Próbáltam kék foggal, de azzal sem ment.

    Találtam a lomjaim között flash filokat. Sajnos csak 4 - 500 kb-ig kezeli le a telo. Jelenleg 3 mozgó vízesés és egy hegyi tó a választék a többi ennél nagyobb, nem tudja értelmezni. Semmi értelme, de jópofa. Ha valakit érdekel priviben elküldhetem. kb 1 Mb. a 4 db.

    Más. Kaptam néhány MMS-t. A felső ikonsorban a profil ikontól balra megjelent egy boríték, levél, nem tudom milyen ikon. Egyszerűen nem tudom eltüntetni. Van-e valakinek erre ötlete? Figyelem! Az elmentett MMS képeket Saját Mappába menti, de ez nem a szokásos Saját Mappa, hanem különálló, két tárolóhely van egy néven. Ciki.

  • Vovi1

    aktív tag

    Gartulálok az új telóhoz, remélem hamarosan az elvakult Aréna Fan -klubhoz csatlakozol. Jó tanács: csak a legszükségesebb dolgokat olvasd el a leírásból. Óriási élmény rájönni magadtól, mit is tud ez a herkentyű! A fórum első hónapja volt ilyen, a hőskorszak. De egy újszülöttnek minden vicc új, tehát vágj bele a tapisgálásba, lesznek meglepetések.

  • Vovi1

    aktív tag

    Magam is arra gondoltam, hogy a levél ikon valamilyen üzenetet jelez, ez a dolga. Mindent kipucoltam, ellenőriztem - ekkor vettem észre, hogy az MMS-eket új könyvtárba teszi, de ezt a saját könyvtárból nem látni. Átnéztem minden parancsot, piszkozatot stb, minden üres. Volt egy majdnem indított válasz MMS, de kilőttem, szerintem ez maradhatott a memóriában, képtelen elfelejteni. Szerintem factory reset lesz, csak túl macerás a visszaállítás.

    Jelenleg egy nagy, minőségi fejhallgatóval hallgatom a zenéket, fő a fejem a melegtől, de olyan jó a minőség, hogy képtelen vagyok letenni. A basszus is kiváló, dübörög, a magas csilingel. A közepe kicsit kásás, de szerintem gyenge az mp3 konvertálása.

  • Vovi1

    aktív tag

    Bocs mindenkitől aki az elmúlt másfél hónapban privát üzenetben kért segítséget és nem válaszoltam, egyszerűen elfelejtettem megnézni. Ezentúl sűrűbben lesem. Az emailokra mindíg válaszoltam, illetve küldtem linkeket.

    Nagyítóval megnéztem az ikont, felkiáltó jel van benne, tehát a téves üzenet volt a hibás, de eltűnhetne végre. Több lefagyás volt azóta, aksi-ki-be, de ez maradt.

    [ Szerkesztve ]

  • Vovi1

    aktív tag

    Borzasztóan nem szeretem a pc-s-t, de nincs más. A backup célja az elmentett adatok visszaállítása. Nem próbáltam, de szerintem nem tud mindent lementeni. A legfontosabb a telefonkönyv és az üzenetek. Minden mást adat másolás üzemmódban kell elmenteni. ( fényképek, zenék, filmek, mert sokkal gyorsabb). Nem tudom, hogy a memória tartalmat is törli-e a factory reset, vagy csak a telefonkönyvet.

    Vadászok egy újabb programra, de még olyat nem találtam, amelyik kezeli az Arénát, még túl friss és egyedi a programozása.

  • Vovi1

    aktív tag

    válasz @rglaaf #2785 üzenetére

    Nagyon sok játék elérhető, sok gyűjtemény van fenn a neten. Letöltöttem néhány tucatot, egy részét kipróbáltam, de egyik sem fogott meg. A tapiskolós képernyőt nem igazán a játékra tervezték, jellemzően kell a billentyűzet. Sok játék nem is megy. Bár annak idején még XT-n is sokat játszottam, a primitív játékokkal, de az akkor újdonság volt. Telefonon soha nem, nem vetekedhet a szg. teljesítményével, más a funkciója. Talán néhány sakk, passziánsz prg használható. A gyors reakció idejű, vagy irányítós játékokkal nehéz boldogulni.

Új hozzászólás Aktív témák