Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • sBc

    aktív tag

    válasz risnos #16795 üzenetére

    Nekem sikerült rájönnöm a GPS beüzemelésére. /Vodafone, VADM/

    Én is kapargattam, meg minden, de soha nem volt pontos és nagyon lassan talált műholdat.

    1. Google Maps az adótornyok segítségével behatárolja a saját helyzeted, ez hogy pontosabb legyen, a hálózat típusát ne rakjátok át energiatakarékosság miatt 2G-re, maradjon automatikus.

    2. Kapcsolatok>GPS típusa>AGPS-t állítsátok be, majd még egyszer nyomjatok az AGPS-re és akkor lehet kapcsolatokat választani. /Vodafone Live, Vf Internet stb../
    Én alapból a Vodafone Live-t választottam, mert az a szolgáltatásom van előfizetve, de nem működött vele. Reményt vesztve rányomtam a Vf internetre. Majd a Service Menu-ben turkálva /1809#*900#>Others>A-GPS test>Get Position/ észrevettem, hogy talált műholdakat./azelőtt nem/

    3. Legyetek mozgásban, mert állóhelyzetben nem tud pozíciót számolni.

    Szerintem, hogy működjön az AGPS, ott kapcsolatoknál kell próbálkozni, megtalálni azt a kapcsolatot, amelyik segítségével le tudja tölteni a műholdak helyzetét, így gyorsabban pozicionál. Teszteljétek a szerviz menüben.

    Most működik a GPS, egy percen belül megmondja, hol vagyok. Próbáltam Google Maps-al, City Cruser-el, MGMaps-al. Remélem másoknak is összejön így.
    Most már nem érzem átverve magamat, mert tudja a telefon azt, amit tudni a kell. 3x hurrá! :C

    Csak egy Visepilot szintű ingyenes naviprogram kellene. Vagy a Google Maps az Androidos verziója jönne javára.
    Illetve s Nokia nyílt forrásúvá tette a Symbiant így azt simán átportálhatják Arénára így lenne Symbian-os Arénánk. :B

Új hozzászólás Aktív témák