Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • risnos

    tag

    válasz sBc #10640 üzenetére

    Jó ez a vita a mobilok fényképező képességéről, de aki már tartott a kezében igazi, mondjuk cserélhető optikás, tükörreflexes fényképezőgépet és csinált képeket különböző ISO-jú filmekre az enyhén szólva is mosolyog eme hozzászólásokon. Ha nem is a profi , de a jobb kategóriákból voltak ilyen gépeim, használtam lencsés és tükrös távcsöveket, tehát tudom, hogy a felbontást, a fénygyűjtő képességet a lencse átmérője, - a nagyítást (ezek rovására) a fókusztávolság adja. A képélességet meg a milliméterenkénti vonalfelbontás a filmnél (+objektív átmérő) .Alacsonyabb film ISO-nagyobb élesség, magasabb ISO- kevesebb fényre jobb érzékenység. Mindebből világosan látszik, micsoda kompromisszumok együttese a hagyományos fényképezés is. A digitális gépeknél az érzékelő szenzor nagysága és érzékenysége sokat kárpótol , de optika nélkül (lásd mobilok többsége) tényleg nem szabad csodát várni- példul az Arénától sem. Vakku nélkül, sötétben pláne. A Renoir szerintem a fényképezésre volt inkább kihegyezve, az Aréna másra.

    Lehet bár bölcs az ember, másoktól tanulni mindig érdemes...

Új hozzászólás Aktív témák