Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dreamdancer

    őstag

    válasz QG #9 üzenetére

    Szerintem pont hogy csak néhány funkciót kellene áttelepíteni a mobilról az órára. Nem akarunk rajta (na jó, én legalábbis) telefonálni, böngészni, üzenetet (sms, mail stb.) írni, facebook-ozni, játszani, zenét hallgatni, képet vagy videót nézni, e-bookot olvasni, bármiféle szöveget bevinni és még sorolhatnám. Híváskezelés, lejátszóvezérlés, értesítések, rövid üzenetek elolvasása, egy kis időjárás-csekkolás és hasonlók, ez nagyon nem az, mint egy okostelefon.

    Abban egyetértek, hogy nem kell egy okosórának kiköpött "hagyományosnak" kinéznie (bár a sok évszázadon át csiszolt dizájn öncélú kukázása se jó), igaz, a mobiltelefon se a tárcsás asztali telefon leszármazottja, ahogyan az érintős okostelefon sem a gombos mobiloké.

    Az viszont szerintem óriási tévedés, hogy első a funkció, a dizájn meg sokadik szempont, ha egyáltalán. Pontosan ezért kellenének a cégeknek "órás" szakemberek, mert egy óra akkor is az ékszer, cipő, táska kategóriába esik, ha "okos". Ezeknél a termékeknél viszonylag kevesen helyezik a funkciót a dizájn elé, senki sem vesz pl olyan autót, amit rondának talál, akkor se, ha olcsóbb vagy kevesebbet fogyaszt - inkább keres mást.

    Nem véletlen, hogy a Samsung a statisztikák szerint a párszázezres Gear-eladásokkal is dominálja az okosórapiacot: ma kábé a gyíkok veszik ezeket, akik nincsenek kevesen, de pusztán rájuk alapozni egy termékkategóriát...

    Nem a lényeg a fontos.

Új hozzászólás Aktív témák