Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Fitzgerald #25440 üzenetére

    Az árnyékoló hatás miatt nekem is változni fog ez, mert ha megjön a thermal pad, kiveszem a rezet :)

    saintex72: Nem bunkózásból mondtam amit mondtam, ne flegmázz már. De akkor legyen szájbrágós: Az akksi adatokat nem maga az akksi rajzolja ki a képernyőre. A telefon hardvere és a szoftver egyaránt befolyásolja a mérést. Szóval valóban kismillió ponton lehet a probléma, és a mérés folyamán bárhol lehet a hiba. Lehet, hogy az akksi szar. Meg lehet, hogy a telefon merültnek érzékel egy feles töltöttségű akksit, és a védelem miatt kikapcsol. Meg lehet fordítva: hogy az akksi le van merülve, a teló baromságot mér, azt hiszi félig van, aztán a nullás akksi már nyilván nem tudja kiszolgálni a készüléket (ez a legrosszabb eset, mert ezzel az amúgy tökéletes állapotú akksit gyilkolja). Aztán lehet szar a töltőáramkör is például. Szóval igen, az hogy a szoftver valamit kirajzol, meg hogy a tünetek alapján szerinted / az átvevőpontos szerint akár az akksi is lehet szar, az semmit sem jelent. Arról már nem is beszélve, hogy az akksi meghibásodása lehet a valódi hiba is, meg a valódi hiba következménye is, és akkor a cserélt akksi is hamar lehal. Az átvevőpontos csávó meg nem guru, hogy szemmel mérjen be egy akkumulátort, így max. a tapasztalataira és a feltételezéseire hivatkozva mondhatta, hogy jó eséllyel akksi gond. De erre egy szerviz, még ha 99% az esélye, akkor se alapozhat. Majd kipróbálják a telót másik akksival, műterheléssel bemérik a te akksidat, aztán majd valamit kiokoskodnak. Szóval igen, neked mint felhasználónak az a dolgod, hogy körülírd a hibát, nem pedig az, hogy diagnosztizálj, ráadásul magával a hibás eszközzel. Olyan nehéz ezt megérteni?

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák