Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Balázs1986

    addikt

    válasz Kloss #25413 üzenetére

    Fogalmam sincs, hogy nézhették be ezt a levegős dolgot a proci felett. Én azon csodálkozom, hogy tisztán látszik, hogy ki van képezve a hely, ahova fel kell feküdni a chip-nek, aztán mégse ér oda.
    Egyetlen épeszű tippem van: tesztelték úgy, hogy átvezették a hőt, és rájöttek, hogy tartósan erős használatnál ez káros a kijelzőre (ez esetben mi se biztos, hogy jót teszünk az átvezetéssel). Ezért arra gondoltak, hogy inkább mégse érje el a fémet, és tisztán szoftverben lekorlátozzák a teljesítményt 60+°C-nál. Így a kijelző is megmarad, és a SoC se hevül túl. Amire végképp nem gondoltak, hogy hosszú távon így is besárgul a kijelző, illetve a sok custom ROM-os felhasználó kiveszi a korlátozást a szoftverből, és viszi vissza tömegesen (persze ekkor már gyári szoftverrel...kivéve én, aki factory reset-es Cloudy 2.3-mal adtam be Szegeden, és azzal is kaptam vissza :D ).
    Egyébként érdekes ez a sárgulás, mert nekem még csak véletlen se a procinál sárgult, hanem először (szemből nézve) a bal oldala egy 3-4mm széles sávban fentről lefelé végig, majd idővel a jobb felső sarok is elkezdett egy kb. szintén 3-4mm átmérőjű körben (ugyanakkor ez jóval erősebb is volt, mint a másik sáv, valami ott nagyon hatott rá).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák