Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • mouzrr

    őstag

    válasz Yatte #37436 üzenetére

    Szia. Nem olyan regen vettem, nincs ket hete, de imadom. Semmi hibaja nincs azon kivul hogy a fules bal oldala sistereg, de ez szoftveres gond, itt van a topicban a friss gyari rendszer amit felteve megoldodik, de az LG valaszolt nekem es azt irtak hogy a pc suite frissites mar csak ellenorzesre var. Rettento gyors keszulek, passzol a kezembe, szep a kijelzo, tele van hasznos funkciokkal, ami nem kell letiltod. Inditasnal 800-900 mb ram szabad, van par widgetem emellett. A bekapcsolas is gyors, hamar feltolt a telefon, alig merul, tenyleg kibir ket napot ha nem egesz nap nyomkodod. Szerintem probald ki egyik telenoros boltban, mashol nem lattam kiallitva.

  • ΞΔGLΞ

    nagyúr

    válasz Yatte #37436 üzenetére

    Szia!

    Szubjektív, hogy kinek mi a minőség. Régebben már írtam, ahhoz képest, hogy mobil, elviselhetően tud szólni egy darabig , ha osztályozni kellene 1-10 között, kb egy gyenge másfelet kapna tőlem. Egy ipod valamivel jobbat. Ez mobil, lehet benne akármilyen parasztvakító dac, soha a büdös életben me fog úgy szólni, mint amire én azt mondom, hogy ez minőségben szól.

    De akinek ez a hangzás megfelel, annál lehet ez minőség, én ebbe nem kötök bele, csak a minőségi szóval van a gondom. Van nekem többek között egy vintage Pioneer sx 1980-as rádióerősítőm, melyre két nagy dög 30 kilós és két kisebb 15 kilós JBL hangfalak van kötve, de nem is ez a lényeg. Ez az erősítő, még abban az időben is az egyik legmagasabb minőségnek számított, mint egy mai 20 ezer forintért megvásárolható szintén vintage erősítő, legyen mondjuk egy Sansui alap, vagy éppen egy 77-es Technincs.

    A Sansui és a Technics is olyan hangminőséget produkál ezért a potom pénzért, amilyet ha ma újonnan szeretnél otthon tudni a lakásban, nagyon mélyen a zsebbe kell nyúlni érte, ezek igazi hangszerek. Emellett persze a Pioneer SX 1980 ára még mostani szinten is barmi drága. Nekem 2700 eurómba került, mire Svájcból egy gyári állapotú hozzám került. De mint írtam, egy átlagos 70-es években, vagy max 85-ig gyártott erősítő is megszégyenít hangzásban, egy mai parasztvakítós összetákolt és világítós ledekkel telecseszett műanyag dobozhangú szarságot, ami a garancia lejárta után valószínűleg szemétbe is való, mert elromlik. Vagy jó mélyen belenyúlsz a zsebedbe és minimum fél millió feletti hifi készülékekben gondolkozol, ha hasonló minőséget akarsz és újat. Szóval, ami a lényeg, egy ilyen erősítő(k)re egy minőségi fejhallgatóval meghallgatva egy zenét, minimum a mennyben érzed magad, utána pedig rögtön válts az Lg-re.

    Nagyon elhúzod a szád, amikor meghallod a hangját, rosszabbik esetben elhányod magad, ha tényleg kényes vagy a minőségre. Csak azért tettem ezt a kis kitérőt, mert jó lenne, ha végre leszokna itt mindenki, hogy zenei minőségről beszél, mikor egy fostalicska az egész az apple-vel egyetemben. Mobil hangminőség közt jók. Ennyi maximum, amit ki lehet jelenteni. Esetleg egy 50 és 100K közötti fülessel nagyobbat léphetsz a "minőség" felé, de nem egy gyári fossal. Tehát hagyjuk, hogy ilyen Dac, meg olyan hangzás.

    Az LG viszont naturalistábban szól, mint az apple, persze a többség rögtön poweramp, mert az a legjobb, csak éppen alapból a legjobban "xarrá" van színezve már gyárilag, ez is egy fajta parasztvakítás. Ha emelett még jól meg "EQ-zod", akkor meg aztán főleg ne beszéljen senki minőségről, mert amit a zene készítője a stúdióban elképzelt, attól te már fényévekre vagy...rossz irányban. :DDD

Új hozzászólás Aktív témák