Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolto

    őstag

    válasz racerx #64240 üzenetére

    Ez a szituáció nagyon nehéz helyzet elé állította a fényképezőt, mivel ellenfényben készült, ami elvakítja a lencsét, ráadásul egy bazi nagy, koromfekete tárgy van a közepén, a téma pedig (a kissrác) szinte sötétben áll. Mivel a gép próbálta megoldani, hogy "minden" látható legyen, nagyon felülexponált (kivilágosította a képet), emiattt a fotó kontraszthiányos és fakó lett, de legalább látni, hogy mi van rajta, nem egy nagy fekete paca van csak rajta (mozdony).

    A nehéz körülményekhez járulhat még, ha maszatos/bemattult a frontlencse, amiről itt sokan beszélünk, nekem gyanús, hogy az is bejátszhatott. Én szinte minden kép előtt megtörlöm a frontlencsét, ki tudja, nem nyúltam-e bele két kép között. Így lehet elkerülni a zsírréteg miatti fakulást.

    Szóval ez a kép valóban nem jó, de a G2 ennél sokkal többet tud -- csak nem mindenható, ahogyan mesterséges fényben, "vakuval" sem fog soha "jó" képeket csinálni.

    De pár kattintással még ez is menthető volt (csak a szinteket igazítottam, máshoz nem nyúltam):

    [ Szerkesztve ]

    Ez vagyok én: https://sites.google.com/view/zsoltkaldos/home

Új hozzászólás Aktív témák