Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • vinpilu

    senior tag

    válasz TheSuperben #1288 üzenetére

    Beléptem én is a recoverybe, hogy megnézzem mennyire bonyolult. Van egy kis előfeltétel, programok, driverek:

    - Java SE Development Kit
    - Android SDK Kicsit lejjebb görgetsz az oldalon és a VIEW ALL DOWNLOADS AND SIZES-t lenyitva SDK Tools Only táblázatból az operációs rendszerhez passzoló kell. Windowshoz a zip helyett a telepítőt ajánlom, tehát installer_r23.0.2-windows.exe - t.
    - Android SDK beállításához, illetve az ADB-ről még plusz infó
    - USB illesztőprogramot innen
    - Telefonon be kell kapcsolni a fejlesztői opciók menüt. Beállítások --> Általános --> A telefonról --> Szoftver adatok --> Itt a Cikkszámon kopogtatni, amíg ki nem írja, hogy "Ön fejlesztő" vagy "Fejlesztői opciók bekapcsolva"
    - Ha megvan a fejlesztői opciók menü, akkor abban engedélyezni az USB hibakeresést.
    - Telefont összekötni a géppel, USB kapcsolati módnak a Telefon töltése jó lesz.
    - Windows parancssort indítasz az ADB mappából. Nekem a C meghajtó gyökerében van, tehát itt állok a parancssorban "c:\ADB".
    - A következő paranccsal tudod ellenőrizni, hogy látod-e a telefont: adb devices. Akkor jó, ha ezt látod: List of devices attached LGD620blabla device. Lehet még LGD620blabla offline is, ekkor valószínűleg van egy üzenet a telefonodon is, el kell fogadni és a mindig engedélyezni opciót bepipálni. Ezután ha újra kiadod a parancsot, akkor offline helyett már device lesz az üzenet vége.
    - Ezután adb shell parancs, megkapod a konzolt.
    - Majd reboot recovery parancs. A telefon újraindul és a recoverybe bootol.
    - Innentől a recoveryben érvényes dolgok működnek. Hangerővel tudsz a menüben mászkálni, bekapcsoló gombbal pedig kiválasztani. Mehet a wipe data/factory reset menü.

Új hozzászólás Aktív témák