Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • kelly416

    veterán

    válasz no more #47 üzenetére

    Az SP még mindig középkategória, az már más kérdés, hogy milyen áron adták. Az meg megint kérdéses, hogy miért vette meg valaki ilyen áron? Biztos, hogy jól körültekintett a piacon, elolvasott több tesztet és több száz fórumhozzászólást készülékenként, utána meg eldöntötte vagy a neve vagy a kinézete alapján, hogy ezt veszi.
    Amúgy meg minden nagy gyártónak van túlárazott gyengén optimalizált telefonja. Bármelyiket elő lehet szedni példának. Ezért vannak a fórumok és a tájékozott emberek, akik nem kiabálnak ilyenekért, mert tudják, hogy mit vesznek, meg vannak azok, akik majdnem minden márkát mocskolnak.
    Nekem is Sony-m van, z1c. Sokaknak van gondjuk a plexi hátlappal (megvásárlás előtt tudhatta volna), azzal, hogy csak 8mpix felbontásban állítgathatja úgy a kamerát, ahogy akarja (szintén tudhatta volna), mégis a fele fórum ezzel van tele. Más kérdés, hogy van, akinek tört a kijelző állítólag külső behatás nélkül, van, akinek beázott a telefonja csukott ajtókkal és fehér indikátorokkal, de ezeket meg mind cseréli a Sony garanciába. Valamiért mégis sokan vannak, akik kiabálnak ezek miatt is, szarozzák a telefont meg a gyártót, aztán kiderül, hogy mégsem külső behatás nélkül történt.
    Átmehetünk másik telefongyártóra is. Nem akartam LG-t venni sokáig, mert szar, nem frissít, nincs memória, laggol... aztán megtetszett az Optimus G, és úgy döntöttem, lesz ami lesz. Csalódtam. Hatalmasat csalódtam. De nem negatív irányba. Annyira jó kis telefonom nem sok volt. Nem jött gyorsan a frissítés, de nem is hiányzott, mert már a rajta lévő rendszer is tudott olyanokat, amiket a frissítés hozott a többi készüléknek. Semmi bajom nem volt vele, ha nem lettem volna megőrülve a PF2-ért, nem cserélem le még egy ideig. De nem ez történt, jött egy jó bolt lehetősége, és hónapokig bántam utána. Ezzel szemben a Fater féle L5-öt soha nem venném meg. Tudom, hogy nem az én igényeimnek való, egy nap után égetné a tenyeremet és szabadulnék tőle.
    Volt HTC-m is, EVO 3D, meg az Asszonynak egy HOS. Mindkettő nagyon jó volt, se a Muter féle Wildfire S kikergetne a világból.

    Ezért mondom, hogy nem éri meg vitatkozni ezeken, mindenki gyárt jót és kevésbé jót is. Aki tájékozott, azt vesz, ami neki megfelelő, aki meg nem tájékozódik időben, az beleszaladhat a kevésbé jókba is. És ne feledjük, sokan vannak, akiknek a kevésbé jó tökéletesen elég, mert csak azért kell, hogy villogjanak a haveroknak, de fészbúkon és telefonáláson túl nem használják semmire. Azt sem tudják, mi az a viber, nem fényképeznek, max. szelfit nyomnak, mert az kell a kékre. És így van ez jól. Mind mások vagyunk, más igényekkel, más meglátásokkal. Ha nem így lenne, iszonyat unalmas lenne az élet.

Új hozzászólás Aktív témák