Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bocha

    HÁZIGAZDA

    válasz opr #38 üzenetére

    Ilyen operációs rendszeres vitáink bevallom, hogy házon belül is szoktak lenni, de én értem, amit mondasz. Átlagjúzer szempontjából Windows az Windows, sajnos a kompatibilitás főleg driveres szinten azért nem akkora, mint az ideális lenne, de mondjuk nem is vészes a helyzet; ettől függetlenül egy XP-t és egy Winows 7-et inkább említenék külön lapon, mint két OSX verziót. Aminek meg csak itthon ilyen nevetségesen kicsi az aránya egyébként. :)

    A Linux megint egy más tészta; rengeteg netbookot adnak gyárilag azzal, ha pedig a drivertelepítés nehézségein túljutott az ember (amire egy előre feltelepített rendszernél nincs szükség), akkor bizony egy Ubuntu egy nagyon jól használható célrendszer; bizonyos programokat nem fog rárakni az ember, de netezni, MSN-ezni, Facebookozni marha jól és kényelmesen lehet. A Linux már nem csak a fejlesztők rendszere, de azért kell még pár év, hogy tényleg elérhessen nagyobb mainstream tömegeket.

    Visszatérve az alapvető kérdésre: szerintem négy elterjedt rendszer létezik, átlagjúzerek szempontjából is. Ezek a Windows XP, a Windows 7, az OSX és a különféle Linuxok (hogy ilyen érthetően fogalmazzam meg).

    Game On minden második szerdán 15 és 16 óra között a Radiocafé 98.0-n

Új hozzászólás Aktív témák