Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bobbacsi

    veterán

    válasz Bitpalace #3111 üzenetére

    Nézd meg a: Windows/SoftwareDistribution/Download könyvtárat mert oda teszi a frissitéseket.

  • Borote

    addikt

    válasz Bitpalace #3111 üzenetére

    Winsxs könyvtárad nézd meg, gondolom lesz vagy 10GB-os :) Ez sajnos ilyen, ott tárol egy rakás dll fájlt, korábbi verziókat, amikre bármikor szüksége lehet.

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Bitpalace #3111 üzenetére

    Nem kell egyébként 4 GB-nyi lapozófájl minimumnak, inkább állítsd kisebbre... persze a lapozófájl méretére semmiféle aranyszabály nincs (emlékszem, régen, még talán XP-s időkben (vagy azelőtt?) a Microsoft idióta ajánlása az volt, hogy 1,5x-ese legyen a lapozófájl az összes memória méretének, tök mindegy volt, mennyi van belőle :DDD Már akkor is hülyeség volt, ma meg nyilván még inkább az), mindig a meglévő memória mennyiségétől és felhasználási szokásoktól függ. Kikapcsolni nem érdemes, inkább valami kis méreten tartani a minimális méretét: pár program követeli is a meglétét (pl. Photoshop is pampog(ott) érte), crash dumpokhoz kell, plusz ha neadjisten tényleg kifogynál a memóriából, akkor legalább virtuális memória még ott van, és nem omlik a rendszer gondolkodás nélkül.
    Az én Windows-könyvtáram óriási, jelenleg 31,5 GB. :DD
    Nálad?

    Egyébként próbáltad, amiket írtam? Pl. Total Commandert átmenetileg rendszergazdaként elindítva, rejtett/system fájlokat megjelenítve (Configuration>Options>Display>Show hidden files és Show system files opciók bekattintása), C-n belül nyomva egy Alt+Shift+Entert, hogy az összes könyvtár mérete is megjelenítődjön? Azért abból sok minden kiderül.

    (#3115) Bitpalace :
    ja, nehogy b×zeráld a winsxs könyvtár tartalmát, ha jót akarsz magadnak. A Windows-könyvtár tartalmát egyébként is csak odafigyeléssel, legalább kis hozzáértéssel szabad cseszegetni, mert problémák lehetnek a törölgetésekből - szóval inkább ne.
    Egyébként CCleaneren kívül még a PrivaZer tud törölgetni sok feleslegesnek tűnő szutykot. Adj neki egy próbát. (A PrivaZer honlapjára retardált módon beraktak egy "Translate with Bing"-szolgáltatást, ami alapértelmezetten automatikusan fordít mindent saját nyelvre, esetünkben magyarra, és természetesen elképesztő béna dolgok jönnek ki belőle, nem tudom, ezt miért nem tették opcionálisra, mert így csak rohadt amatőrnek tűnik a dolog, pont nem lesz tőle megnyerő... :D)

    Egyébként ja, lehet még System Volume Information, $RECYCLE.BIN (Lomtár), és még sok minden, ami foglalgatja a helyet.

    (#3127) Bitpalace :
    "Hibernálás nincs. Azt is ki kell kapcsolni, mert én szoktam használni alvó/hibernálásba a gépet. Vagy úgy is mondhatom, hogy elég ritkán szoktam kikapcsolni, lecsukom, és alvóba teszi magát."
    Akkor az nem alvó/hibernálás, hanem simán altatás (áram alatt van a memória). A hibrid altatás az megint tök más. A klasszikus hibernálás szintén más.
    De azért győződj meg róla, hogy ki van-e kapcsolva - ha nincs hiberfil.sys a rendszerpartíció gyökerében, akkor nincs hibernáció sem.

    Ja, még a Disk Cleanup Utility-t is elindíthatnád: Win+R, cleanmgr, itt törölgethetsz még biztonságosan korábbi rendszerfájlokat, kattints a "Clean up system files" opcióra.

    Na most már ötmillió-hatszázezertizenkét ötletet írtam, nem tudom, ebből mennyit néztél meg egyáltalán... :DDD

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák