Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2759 üzenetére

    Amúgy vicces, hogy a 8.1 megjelenésekor ezt harangozták be, mint HÚDEKOMOLY új lehetőséget, meg azt, hogy odacsesztek egy új gombot, ami egyszerűen a csempés felületet hozza be, semmi köze a régi Start menühöz (akkor igazából minek, ha ez egy egyszerű shortcut ugyanarra, amivel a felhasználóknak bajuk volt, amire nem tudtak átszokni? Úgy tudtam, az eredeti cél nem az volt, hogy akkor most egy gyorsgomb legyen ugyanarra, amit nem sikerült megszerettetni :DDD). Nyilván van még pár újdonsága a 8.1-nek, de ez a két "AZTAMINDENIT!!!444NÉGYnégynégy" lelkendezéssel beharangozott újdonság a vicc kategóriával ér fel. Egyrészt ezek megoldására illett volna már korábban kiadni egy fixet, másrészt pici gondolkodással/alaposabb közvélemény-kutatással rájöhettek volna, hogy nem volt túl ötletes a csempét kidobni egyből az asztal helyett, a felhasználók általában ilyen szempontból vagy begyöpösödöttek (most ezt kivételesen nem rossz értelemben mondom, inkább a megszokás hatalmára gondolok), vagy egyszerűen megszerettek egy felületet, és szeretnék azt hasonló módon viszontlátni (mint én). Mondjuk ezt már a Microsoftnál is belátták, hogy elrontották, csak akkor nem nagyon értem ezt a Start menüs dolgot, hogy most azzal a gombbal mit kezdjek, ami ugyanoda visz, ami nem tetszik. Nem szűnt meg a third-party software telepítésének kényszere, ha a régi Start menü-jelleget akarom visszakapni. (Lehet, hogy rossz információkat szűrtem le az ezzel kapcsolatos szándékokkal a MS-nál, hogy ezt a kényszerhelyzetet (vagy más gyártók gazdagítását (gondolok a fizetősekre)) szüntessék meg.)
    Ráadásul nem tudom, mi a saját meglátásod erről, de nekem a csempés felülettel az is a bajom, hogy amikor erről az asztalra váltok, olyan, mintha egyszerűen két tök közenincs felület között váltogatnék, egyszerűen valahogy nincs köztük megfelelő átmenet. Mintha így félkész lenne a dolog. Most ezt nem tudom értelmesebben megfogalmazni, de talán nagyjából érthető, mire gondolok. Igaz, most teremtettek ebben némi átmenetet a 8.1-esben legalább azzal, hogy immár a csempés felületnek a hátterét beállíthatod az asztalod hátterére is, ez pici előrelépés.

    Egyébként fejlesztették egy kicsit az általános keresőt is.

    Bocs, nem akartam Windows 8-fikázásra terelni a dolgot, csak sikerült. :DDD Pedig amúgy a 7-est annak idején tényleg lelkendezve fogadtam, azonnal át tudtam állni rá, mindenféle hőbörgés nélkül, sőt. :)

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák