Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz lajxko #2753 üzenetére

    Köszi, hogy megírtad ezeket, én a múltkori kérdésedre azért nem tudtam még érdemben reagálni, mert ritkábban használom a Windows 8-at, nálam az elsődleges a Windows 7 egyelőre, úgyhogy az általad írtakat még nem próbáltam ki. Még egy darabig mindenképpen 7-es marad, ezt már nagyon belaktam. :) Egyelőre nem is igazán érzem saját bőrömön a Windows 8-ra való váltás esetleges személyes előnyeit, főleg, hogy őszintén szólva még mindig kiráz a hideg az új, csempés megoldástól (tényleg nem akarok fikahadjáratot indítani, egyszerűen nem tudtam még megszeretni, pedig szerintem alkalmazkodóképes vagyok az új OS-ekhez). Tudom, ki lehet iktatni, hogy lássam, third-party szoftverekkel, de valahogy még borzongok tőle, úgy érezném, hogy csak elfedem a problémát, de meg nem oldom. :) Nem lett volna rossz, ha a 8.1-nél nem csak odab@sznak egy gombot a csempés felülethez, "Start gomb" művésznéven, miközben az nagyon nem az, hiszen csak egy shortcut a csempékhez - kérdem én, minek? :) Akkor már miért nem elég a Windows-gomb a billentyűzeteken? :) Ha már Start gombnak nevezték el, és pont a felhasználói nyavalygásokra akartak egy válaszlépést tenni, az lett volna a válaszlépés, ha a szokásos Start menüt varázsolják vissza, anélkül, hogy kellene bármilyen külső alkalmazást telepíteni a régi visszakapásához. Nem nagyon szeretem, ha ilyesmit külső progival kell megoldani, aminek állandóan ott kell csücsülnie a memóriában, várni a gomblenyomás eseményeket, arra reagálni valahogyan, nem az OS-be van beépítve a funkció, bár nyilván túl sok erőforrást nem szabadna, hogy kérjen egy ilyen alkalmazás.
    Na, kicsit elkalandoztam.

    Kérdéseim (visszakérdezek, mert azóta Te is kipróbáltad a 8.1-et):
    1.) írtad, hogy jelezték páran, hogy "-hűtőventi szabályzó gomb nem működött, és ráadásul szuperzajmentesbe ragadt" - ez akkor nálad nem igazolódott be?
    2.) írtad, hogy másik tapasztalat szerint "-gpu váltó gomb nem működik rendesen, nem kezeli rendesen a két gpu-t" - akkor ez sem igaz?
    3.) "a Onekey Theatre és az Energy Managment driverekkel kell trükközni, ott nem feltétlen a Windows 8-as hivatalos verzióval fut" - mármint úgy érted, a hivatalos support-oldalról a 7-eshez tartozó verziókat szedted le?
    4.) "ClassicShell-el alapból Win7-es asztal fogad, csak gyorsabb bootidővel" - ezt nem vágtam, mi köze lenne a Classic Shellnek a bootidőhöz? (mármint annak állítólagos javításához?)
    5.) "-SSD sebessége kicsit alacsonyabb: 5-10 MB/s, nem sok de azért mégis bosszant :)" - ez mennyire tuti? Azóta állandó jelenség, mióta 8.1-et felraktad? Csak mert a pillanatnyi sebességet azért sok minden befolyásolhatja, nehéz laborkörülmények között tesztelni, hogy a teszt igazi eredményeket adjon.
    6.) "-Úgy vettem észre, hogy a gép jobban melegszik. Most lett 2 hete újrapasztázva, Win7-en CPU alapjáraton 40°C, GPU 30°C körül mozgott, most CPU alapjáraton 50°C, GPU 40°C." - mondjuk ezek a hőmérsékletek teljesen normálisak szerintem, nekem 7-es alatt kevésszer fut 50°C alatt, bár lehet, hogy azért, mert mindig sok alkalmazás van megnyitva egyszerre (pl. böngésző rohadt sok füllel majdnem mindig :D).

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák