Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    válasz Sk8erPeter #1927 üzenetére

    Samsung 840 120GB SSD TLC vs. Samsung 830 128GB SSD MLC. Elméletileg az MLC több írást "kibír". Nagyon favágó nyelven fogalmazva. Legalábbis nekem ezt sikerült kihámoznom. Ráadásul a 830-as írási sebessége is magasabb. Viszont én nem írok túl sokat a rendszer meghajtóra, feltelepítem ami kell, programok, játékok, és utánna már csak a napi használatból eredő dolgok kerülnek a rendszer meghajtóra. Úgy gondolom ilyen használat mellett nem jön ki annyira,hogy ez csak 130 MB/s írásra képes. Összehasonlítási alapom úgyis csak a régi kerregős tárcsás vincseszterrel lesz. :D

    Viszont azt a választ kaptam a "szakiktól",hogy átlagos felhasználás mellett,egy átlagos felhasználó alatt (márpedig én annak tartom magam :D) nem releváns a TLC MLC közötti különbség. Amúgyis, már egy éves a laptop. Jó esetben még két évig nyúzom, ha nem romlik rohamosan az ára. Ergo két évre tervezek SSD-t is. Ennyi idő alatt még annyi minden változhat. Most ezt megkaptam 15k-ért, ha úgy vesszük. Ha egy év múlva mondjuk ugyanennyiért kell új SSD-t vennem, mert tönkrement, hát üsse kavics.

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Új hozzászólás Aktív témák