Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Puma K

    veterán

    válasz Sischo #718 üzenetére

    Be lehet állítani a GPU-Z-t, úgy hogy mutassa a maximális órajelet, GPU használtságot, hőfokot, stb. Úgy, hogy Sensors részen belül vannak ügye a GPU Core Clock, GPU Memory Clock, stb-stb infók, és mindegyiknek a végén van egy kis lefele mutató nyilacska, ott lehet beállítani, hogy ne az aktuális értéket mutassa hanem az program futása alatt mért aktuális, minimum, MAXIMUM és átlag adatokat.

    A 86 fokos proci hőmérséklet azért van mert ugyan hiába vagy légkondis, 26 fokos szobában attól még a gép nem kap elég levegőt így felmelegszik. Esetleg próbáld meg azt, hogy kupakokra teszed a gép 2 hátsó gumilábát, és úgy nyerhetsz pár centimétert ami sokat számít mert annyival több levegőt tud beszívni a gép ventilátora.

    Ahogy jött a júniusban az egyre magasabb hőmérsékletek úgy vettem észre, hogy a szoba közepén egy puffon lévő könyv tetején a gépem már nem tud olyan hőmérsékleten működni mint azelőtt mert a levegő hőmérséklete egyre magasabb. Így a gépet 4 kupakra tettem, amik még pár hétig biztosították a nyugodt játékot normálisnak mondható hőmérsékletek mellett, ám melegedett tovább az idő és már kénytelen voltam megtámogatni egy szobai ventilátorral, ami megint javított a helyzeten, de még jobban emelkedett a kinti és a benti hőmérséklet így már inkább nem is játszok a gépen. GTA IV-gyet szedtem most le megint a Steam account-omról, de azzal is csak akkor fogok játszani ha kint 28 fok lesz a hőmérséklet... de az sem ezen a héten lesz...

    Ja és ha játszol akkor mindig hálózatról menjen a gép, mert amúgy nem mennek maximális órajelen a CPU és a dedikált-VGA.

    [ Szerkesztve ]

    "Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Új hozzászólás Aktív témák