Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Sk8erPeter

    nagyúr

    válasz Borote #2452 üzenetére

    Oh, köszi! :D (Kicsit én is guglizhattam volna, de épp lusta voltam, de így legalább más is láthatja, ha majd holnap sikerül megoldást találnom. :D Hátha másnak is lesz ilyen parája.)

    viszont ki kell majd bogarásznom, nekem melyik kulcsot is kellene módosítanom, mert nálam
    VEN_MSHW&DEV_0004&SUBSYS_MSAY0001&REV_100295A&Col02
    nevű kulcs nincs, viszont vannak a következők:

    HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\HID

    \VID_0E8FPID_0020&I_01&ol01\8&6552f76&00000\Device Parameters
    \VID_1A81PID_1002&I_01&ol01\81131623c&00000\Device Parameters
    \VID_1A81PID_1002&I_01&ol01\8170d5855&00000\Device Parameters
    \VID_1A81PID_1002&I_01&ol01\81a2ff4f2&00000\Device Parameters

    Registry Editor (regedit) - HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Enum\HID

    No, konkrétan ezekben lehet állítani az említett paramétereket:
    "The value responsible for scrolling is called "FlipFlopWheel" for vertical scrolling, and "FlipFlopHScroll" for sideways scrolling
    change the value to 1 to have "normal" scrolling on the trackpad."

    Hmm, aztán ír további javaslatokat, majd holnap megnézem:

    "and while you're at it, you could go ahead and improve scrolling alltogether. This would mean in the same registry key,
    locate "VScrollHighResolutionDisable", and change it to 1.
    launch the Control panel app, and open mouse settings. It should be in the group "Hardware and Sound", or if you do not use group view in the control panel, it is there directly.
    head to the column "Wheel", and change the upper value to "1" (Lines per step on the scroll wheel for vertical scrolling)
    This should make the scrolling much more responsive, not as jaggy as it is out of the box."

    Legalább most már megvan itt is, könnyebb lesz visszakeresnem. ;]

    ==
    Amúgy egy másik júzer a Trackpad Settings appot ajánlja, ami telepítés közben és után egy kizárólag dán nyelvű app, szóval rendkívül sokat értek belőle. :D De a problémát nem is oldja meg (bár más azt írja, neki bejött).

    [ Szerkesztve ]

    Sk8erPeter

Új hozzászólás Aktív témák