Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Burki

    aktív tag

    válasz Puma K #221 üzenetére

    Szerintem addig ne aggódj, amíg csak fps problémáid vannak, főleg ilyen nagy melegben. Anno mikor gépet kerestem, a notebookcheck-en elég sok tesztben olvastam egy bizonyos "throttling" dologról. Remélem nem írok hülyeséget, nem vagyok profi a témában, de amit az angol szövegek alapján ki tudtam hámozni belőle, az annyi volt, hogy ez a "throttling" valamiféle védelem a procidnak,hogy ne tudja megsütni magát. Hogy ez hardweres dolog, vagy bios-ba kerül bele, nem tudom, anno az Acer timelinex szériáját azért vetettem el, mert a szar szellőzés miatt hamar túlmelegedett, és a gyári throttling miatt a processzor csak fele teljesítményen ment a tesztek alatt.

    Így,hogy bejöttek ezek a kellemes 30+ fokok, és a szobámban is masszívan 26-27 fok van, nekem is gondjaim vannak, a gép bal oldala néha szinte éget. Mérni mondjuk nem mértem még ilyen melegben, hogy mik az értékek. Én vettem alá egy coolermaster notepal u3-mat, a 3 ventillátorosat. Úgy állítottam be, hogy kettő a gép bal szélénél, a gép ventillátor nyílása alatt és fölött van egy, illetve a harmadikat próbáltam a vincseszter közelébe rakni úgy,hogy ne a nyílások fölött legyen, fölöslegesen ne fújjon be port.

    Valaki takarította már úgy a masinát,hogy levette a hátlapot? Ahogy a teszteken láttam, szinte teljesen hozzáférhető minden ha lekapom azt az egy lapot a hátulján. Mivel érdemes nekifogni? Csak fújassam le valamivel a port, vagy van valami speciális cucc erre?

    Asrock Z87 Extreme6, i7 4770K+CM Hyper 103, 2*8 GB Corsair Vengeance,FSP Hexa+ 500W, MSI RX 480 GAMING 8GB, SSD HyperX 120GB FURY, WD Blue 1TB EZEX, Cooler Master N300

Új hozzászólás Aktív témák