Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • zsozsoooooo

    tag

    válasz berek21 #8735 üzenetére

    Igen, írtad már, így nem is értem ezt az állapotot ami nálam fennáll. Alaplap csere megvolt ugyebár , bootloader unlock és S126 ROW flashelve. GPS Test app indít és ugyanolyan erősséggel látja a műholdakat, mint az előző alaplappal. Megállt a tudomány nálam itt.

    Zsozso

  • zsozsoooooo

    tag

    válasz berek21 #8735 üzenetére

    Üdv!

    Jók a hírek! Megoldottam a problémát, tökéletes lett a telefon. Ugyebár nekem az eredeti alaplappal és a cserélttel is gyenge GPS jelem volt, így én kizártam hogy alaplap probléma legyen. Viszont miután mondtad (és ezúton is nagyon köszönöm), hogy szinte mindent lehet kapni a telefonhoz, rendeltem egy ilyet:


    Gondoltam, benne van az "Antenna" szó a nevében, hátha segít. Hozzáteszem, a google-t kiolvasva sem találtam információt arra vonatkozóan, hogy hol is van szeretett készülékünk GPS antennája.

    Szétszedtem megint a telót, és mikor kiemeltem a bent levő ezen alkatrészt, a 3. képen látható (tehát nem a jack dugó oldali) szélső derékszögű fülecske letört teljesen a derékszögnél. Ezen a fülön láthatóan van meghajtva az a két fémlapka, ami mint kiderült minen bajom forrása volt. Az alaplapon ugyebár vannak kivezetések, apró meghajtott drótdarab szerűségek, amik önmagukban rugóerő szerű feszüléssel kapcsolódnak ezekhez a fémlapkákhoz. Ezeket leellenőriztem, hogy megfelelően kiállnak-e, nehogy összeszerelés után ne érjenek hozzájuk, elpárolgós elektronikai kontkakt sprayt haszálva megtisztítottam őket.

    Korábban írtam, hogy a jack dugóm is is érintkezési hibás, akkor még azt hittem, maga a foglalat rossz. De most hogy kicseréltem ezt az elemet, az is megjavult. Lehet kicsit deformált volt az elem, és lehet, hogy akár csak tized mm-ekkel, de megemelte a bedugott jack dugót. A fene tudja.

    Szóval minden tuti, nálam boldogabb embert most nemigen találtok, akárhol is keresitek :)

    Végszóként még egy képet hadd csatoljak:

    Kösz minden segtítséget, remélem hű társam lesz még évekig ez a gyönyörűség!

    Üdv,

    [ Szerkesztve ]

    Zsozso

Új hozzászólás Aktív témák