Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Blizzardking

    őstag

    válasz eszaber #7969 üzenetére

    ADB = Android Debug Bridge
    Ha feltelepítesz egy ADB drivert a PC-re, és letöltesz egy mini mappát amiben az ADB néhány komponense van, és kipipálod a telón az ADB lehetőséget a fejlesztői menüben, akkor ezen a speciális androidra tervezett kommunikációs csatornán meg tudod szólítani a telefont. Ha nyitsz egy parancssor ablakot, akkor direkt utasításokat is adhatsz a telefonnak, de pl ha Total Commander alá felteszel egy ADB plugint, ugyanúgy mutatja a telód mappaszerkezetét mint a saját könyvárait a gépednek. Ezen felül lehet parancsra újraindítani, recoverybe bootoltatni, vagy akár recoveryt flashelni vele, fastboot módba bootoltatni és még csomómindent.
    Én azért szeretem, mert stabilabbnak és gyorsabbnak érzem mint a windowsos médiaeszközös megoldást, illetve nem kell nyomkorászni a telefont, tudom utasítani egyből, hogy pl induljon újra. A total commanderrel kiegészítve használhatóságban messze veri a böngészőt, és le merem fogadni, hogy nálad is egyből felépülne a kapcsolat, hacsak nem szakadt a kábel.

    "Astral engines in reverse - I'm falling through the universe again..."

Új hozzászólás Aktív témák