Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Arrow

    tag

    válasz cappa72 #7886 üzenetére

    Köszönöm Cappa mester, de én amondó vagyok nem lehet hardver hiba. Néhány hónap eltéréssel vásároltam 2db ilyen telefont. Az egyiket használtam gond nélkül 1db SIM kártyával. A másikat ugyanúgy partícionálva, és telepítve egy ismerős hasznája 2db (mindkettő vodafone-os) SIM kártyával. A kezdetektől megvolt ez a lefagyogatás. Megcseréltük a két telefont, de a hiba a másikon is jelentkezett. Én azóta is azt használom gond nélkül ami eredetileg az ismerősé volt, nem cseréltük már vissza. (Nem mertem cwm mentésből megcserélni a két telefon dolgait, az imei miatt, hanem factory resetet követően egyenként pakolásztam mindent vissza mind a két telefonra..és ezt nem volt kedvem újra eljátszani, mikor tök egyforma a két telefon, tehát olyan mindegy melyik kié.) Akkor arra gondoltam, a SIM kártyák viszonylag régiek, hátha. Azóta viszont mind a két (privát és céges..) SIM is újra lett cserélve, és a hiba ugyanúgy megvan. Úgy néz ki, hogy a két SIM-es működéssel van gond, de ugyanaz a jelenség mind a két telefonon, emiatt gondolom, hogy nem hw probléma. Első körben keresztbe egymásra lett átirányítva a két SIM, a dual standby kapcsán, aztan persze leesett, hogy ez így nem jó, most elvileg csak egy átirányítás van (kellemetlen, ha a priváton beszélve elmulaszt az ember céges hívást, ami fontos lenne.. főleg úgy, hogy a hívó fél azt érzékeli, hogy ki van kapcsolva a telefon..) Adatforgalom is mind a két SIM-en van valamennyi, és mind a kettőről el is van rendre használva a havi kvóta, esetleg még ez is bekavarhat, de tényleg nincs több tippem azon kívül (hátha másnak lenne..), hogy megpróbálni az eredeti rom-al, hátha azzal működik. Egyelőre nagyon úgy néz ki, hogy nem képes a telefon két SIM-el stabil működést produkálni :( Teljesen esetleges mikor dobja el a kanalat, van hogy napokig jó, van hogy naponta többszor is akksi ki-be jelleggel éleszthető csak újra.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák