Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • falikep

    csendes tag

    válasz DigitXT #42 üzenetére

    Igazad van, egy kicsit félreérthetően fogalmaztam. :)

    "PWM szabályozás mindenhol jelen van." -> Ezt úgy gondoltam, hogy bárhol jelen lehet a PWM szabályozás, nem csak a monitorok esetén használják. Nem minden esetben alkalmazzák, csak minden területen jelen lehet, még ahol nem is gondolná az ember.

    szaszlaci #43

    Tableteknél nem tudom milyen eljárást alkalmaznak. Biztos van PWM szabályzású is, óriási a kínálat. A telefonokból kiindulva a Samsung AMOLED-ek esélyesek erre (szvsz). Nekem volt 6 db is, abból egyik sem volt az (pedig volt kínai vacak is). Hosszasan utánaolvasva ez úgy tűnik (+e-mail 1-2 gyártónak), ezeknél nem alkalmazott módszer (kivéve pl. a Lark 10i Win tablet, ahol tudtommal használják). Gondolom nem tervezik olyan hosszú távra, mint a tv-ket.

    A CCFL nem sokkal jobb, a LED meg rossz. Ez függhet az alkalmazott technikától, mennyit szánt rá az alkatrészekre a gyártó. Előbbi abban lehet jobb, hogy nem azonnal alszik ki a fénye, mint a LED-nek. Utóbbit ha kikapcsolod, azonnal megszűnik a fény, míg a fénycső esetében van egy nagyon rövid idejű "elhalványodás", ami miatt - nem csak szerintem - kényelmesebb nézni, mint egy LED-es változatot (nem olyan erőteljes a változás). Viszont tény, a LED esetében a megjelenített kép minősége szebb lehet (pl. kontraszt). És hát energiatakarékosabb.

    Nekem volt Samsung tv-m (UE40F5700), de ott hiába 100%-on volt a fényerő (nézhetetlen), mégsem volt folyamatos a fény, ezen a fehér vonalas-fekete hátterű ábrán elég jól volt látható ez. (Ezt nem ezért adtam el, hanem óriási volt, azóta kisebb lett jóval a tv-m. :) ) Nekem ki volt kapcsolva ez a Clear Motion Rate -> 50Hz-es tv papíron 100Hz-es frissítést tudott. LG-nél ezt TruMotion-nek hívják.

    Szerk: nem észrevehetően villogott a tv, mint egy CRT, hanem ezen az ábrán volt csak látható..

    Testtartással egyetértek, és teljes sötétben sem szabad egyiket sem nézni (olykor-olykor még ok). Időnként felállni, és sétálni, ilyenek...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák