Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BalanceR

    addikt

    válasz viano #23 üzenetére

    Azért azt nem mondanám, hogy a mobilos fotózás hülyeség, amióta van Raw, meg full manuál mód telefonokban, bizony kezd kikopni a kompakt fényképező szegmens, pl a samsung már ki is szállt, ás a mobilra koncentrál.
    Egy 20-30 ezres kompakt az optikai zoomon meg a vakun kívül nem nyújt többet, mint egy jobb telefonkamera.
    Aki szeret játszani a fényekkel, van szeme a fotózáshoz, de nem akar DSLR-t cipelni mindenhova, annak vagy csúcskompakt kell nagy szenzorral, fényerős obival, csilliárdokért, vagy benevez egy jobb telóra.
    Ez utóbbi szerintem egyre gyakoribb. A legjobb fényképező ugye az, ami mindig az embernél van, és hiába a drága csúcskompakt, ha nincs mindig az embernél. A telefon 99%, hogy mindig az embernél van.
    Másik nagy előnye a mobilos képeknek, hogy akár azonnal lehet szerkeszteni, egész magas szinten, akár RAWot is, ezt még a csúcskompakt , és a DSLR sem tudja.

    Saját példám:
    Idén nyáron a nyaralásra vittem egy 150Ks kompaktot, meg egy S4et
    A kompaktot elő kellet venni a táskából, kivenni a tokból, bekapcsolni... Macera, ráadásul vigyázni mert rohadt érzékeny, még a párától is óvni....
    Az S4 zsebből elő, és lő. És lehetett vinni bárhova, akár a strandra, vízálló tokban...
    kb kétszer annyi képet csináltam telóval, mint a géppel,és a hazaúton a vagy akár aznap este a telefonon szerkesztettem, optimalizáltam a fotókat.
    A kompakt képeit csak itthon néztem vissza.
    A telós képek kb 15%ban kuka, 60%ban szerkeszteni kellet
    A kompaktos képek 30%ban kuka (bemozdult a nagy zoom, vagy túl zajos volt, csak a kis felbontásu LCDn nem látszott) és kb 30%ban kellet szerkeszteni.
    A képeket visszanézve 10x15ös nyomatokban nem venni észre , melyik teló, melyik kompakt, de a telós képek "spontánabbak"
    Jövőre csak telót viszek...

    [ Szerkesztve ]

    #Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

Új hozzászólás Aktív témák