Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rickazoid

    addikt

    válasz Cathfaern #116 üzenetére

    Szerintem sem a programozási része miatt kell aggódni, viszont a nem önjáró autókkal közlekedő sofőrök, egyéb járművek és gyalogosok miatt annál inkább. Nincs az az algoritmus, ami kitapasztalhatná, sőt előre jelezhetné akár 100 év alatt 1 milliárd autóval is az emberi hülyeséget.
    Szerintem ezért nem szabadna ezeket emberek közé engedni, nem a kocsik esetleges hibái miatt, hanem pont az emberek hibái miatt. És ha valaki kisétál egy ilyen kocsi elé, mert nem lát csak néz, az meg elüti inkább, minthogy belerohanjon másik kocsiba még nagyobb balesetet okozva vagy elüssön fél tucat embert a járdán, de ki lesz a hibás? Először talán csak a kocsi tulajdonosa, gondolom én, de egy idő után bűnbakokat fognak keresni a gyártók vagy a programozók közt.

    (#117) bambano:
    "például egy nyári-téli óraállításkor az árokba hajt az összes mozgásban levő autó."
    Azért ez erős túlzás. A repülők sem potyogtak le idén sem és nem is fognak a következő átállításkor sem, ahogy nem volt gond tavaly, tavalyelőtt és azelőtt bármikor ezzel.
    Ezeknél még az is elképzelhető, hogy addig nem indul el, amíg a hőmérsékleti és időjárási viszonyoknak megfelelő gumi nincs rajtuk. Az hasznos lenne a mostani kocsiknál is.
    Továbbra sem hiszem, hogy a programozással lesz a gond, hanem a környezettel, az élő emberekkel, akik néha kiszámíthatatlanul fognak viselkedni.

    [ Szerkesztve ]

    Erkölcstelen csíkot húzni a másik krumplifőzelékébe csak azért, hogy legyen egy szünet.

Új hozzászólás Aktív témák