Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Zsolt1

    tag

    válasz Lauda #9 üzenetére

    Nem kellene ennyire mélyen belemenni a témába szerintem pár kép miatt, de ennél a témánál túl élénken él még a 11,5 évnyi menzán ebédelés emléke bennem, nagyjából egy kategóriában vannak :)
    Szóval ha nem is osztrák ebédet és vacsorát, de azért a normálisan kinéző és tartalmas étkeztetést biztosítani kellene a kórházakban szerintem, akárhol van is az ember. Aki írta, hogy ahhoz elég amennyit dolgoznak ott az emberek, arra is csak azt tudom írni, hogy nem tudom, hogy például egy éppen szülő édesanya, aki elvileg majd szoptatja is a gyerekét, az mennyi kalóriát éget el egy szülés alatt, de gondolom valahol a -20 fokban végzett nehéz fizikai munka környékén lehet (ezt most csak írtam, lehet hogy hülyeség, ha valakinek pontos infója van erről nyugodtan javítson ki :) ) és ezt azért egy szelet parizer vagy egy híg leves nem biztos, hogy pótolni tudja. Ugyan ez igaz egy komolyabb műtét utáni felépülésre is. Sajnos saját egyéni tapasztalatom nincs a témakörben és csak a képek alapján tudok ítélni (20 év alatt talán 2x1 napot voltam kórházban, úgy hogy kaját is kaptam), de a nagymamám révén azt hallottam, hogy nagyon sok olyan ember van (idősek, akinek nincs hozzátartozójuk és hosszú ideig vannak bent pl. pszichiátrián), akik azért várják, hogy elengedjék őket pár napra, hogy végre normális kaját ehessenek. Persze lehet, hogy ez az egész csak túlzás, de azért jelzés értékű, hogy nincs minden rendben. Bocs, hogy hosszú lett, nem meggyőzni akartalak, csak gondoltam leírom a véleményem erről a témáról. :R

    (#10) adrian360
    Én amelyik képet megnéztem, mindegyik alatt elolvastam a leírást és még így is az a véleményem (de szerintem mindenkinek), hogy nem nagyon lehet összehasonlítani még étkezésenként sem a képeken látható kajákat.

    (#13) Lauda
    Rendben, ezek szerint a te tapasztalatod más, én a képek alapján írtam, amit írtam.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák