Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • stratova

    veterán

    válasz aag #28 üzenetére

    Intel Atom és a Core i 2XX7M procik közötti rést igazán betömhetné AMD, de a gyártók valamilyen "érthetetlen" okból kifolyólag (khmm :U ) a 15,6"-os gépekbe szórják Brazost és itthon a 11,6-13,3-as masinák fehér holló kategóriába esnek. Ilyenkor hiába tájékozódik a kedves vásárló.
    Van/lesz az Intelnek életre valóbb processzorainak ultrahordozható variánsa. Létezik i3-2357M-től i5-2467M-en át az i7-2677M-ig (17W), más kérdés, hogy kb. annyira elérhető mint normális méretben a Brazos és az árról akkor még nem beszéltünk.
    Na ezek ellen lenne jó egy finomhangolt alacsonyabb TDP-vel kiadott A4-3300 és E2-3000M-variáns.

    [ Szerkesztve ]

  • stratova

    veterán

    válasz DeFranco #51 üzenetére

    Lényegében az a problémám vele, amit írtál és Plazmacucci is részletezett. Számomra Barzos mára HTPC-be vagy netbookba való darab (oda nagyon is jó!). CPU-ként közel annyit tud mint a néhai Turion X2 TL-52-em, amin elment a Win7/Vista, de nem szárnyalt (SSD-t most ne keverjük bele :] ).
    Notebook vásárlásnál egyelőre én is a 15,6"-részesítem előnyben a kényelmesebb kijelzőméret és amiatt, hogy így elfér már egy numpad is. Ekkor viszont már egy asztali gépet (nálam) kiváltó géphez közelítünk, akkor meg legyen előrelépés is. Igazából megszoktam az irodai i5-520M-et. Az alá már saját gépnél sem szívesen adnám vagy nem Atom/Brazos mértékben.

    Intelnek van kifejezetten alacsony fogyasztású APU-ja bőven Atom feletti teljesítménnyel, de réteggépekhez (Macbook Air, Samsung 900X3A).

    Nos ezek közé várnék én alternatívát AMD-től. Ezért is rebesgettem Oliverdának, ha ideje engedi nézze meg mennyire fogható vissza az A4-3300 étvágya. Úgy véltem kevesebbel is beérhetné mint 35W, mert A8-3500 is annyit kér kétszer annyi CPU és majd dupla annyi GPU mag igaz alacsonyabb órajelek mellett. Ha AMD-nél van K10stat, akkor miért ne vegye hasznát.

    Passmark:
    Atom N570 / D510 / D525 / E-350 / E-450 / TL-52 / Pentium 957
    ezekhez képest:
    i7-640LM / i5-520M / A4-3300 / i5-2467M

    Ami a felbontást illeti a régi otthoni masinám 800p (még 16x10-es) a benti 768p (oldalt is használom Win7 tálcáját) új sajátnak örülnék 900p-nek, sajnos ritka 15,6"-ban (Samsung és pár más üzleti noti kínál ilyet).

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák